Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megutálhat a lovam a sarkantyú...

Megutálhat a lovam a sarkantyúért?

Figyelt kérdés
A lovam nagyon hajtós, ezért egyszer felvettem egy sarkantyút. Nagyon gyökér volt velem. Neki akart vinni a kitörőknek, ágaskodott és bakolt. Még rosszabb volt a tempó mint amúgy. Tudom hajtani sarkantyú nélkül is de a sarkantyú sok mindent megoldana a lovaglásomban is. Szóval nem vettem fel többet. De most újra arra gondolok hogy fel veszem és nem érdekel hogy mit össze fog hisztizni, de attól félek hogy ez hatással lesz a kapcsolatunkra. Attól félek hogy meg fog utálni, és az egész lovaglás témát. Vagy csak hozzá kéne szoktatni??
2011. dec. 12. 15:00
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ebben is igazad van. 1 éve lovagolok, és egy számomra nagyon nehéz lovaglású lovat kaptam. A segítségeket jól használom, leszámítva hogy nem érem el a ló oldalát valami miatt. Nem kalimpálok a lábammal vagy ilyesmi ezekből a kezdői rossz szokásokból már "kinőttem". Vannak még hibáim, de ezek nem voltak annyira feltűnőek mint most ezen a lovon. Szeptember óta csak én lovagolom, és kezd már megbízni bennem, de nem akarom elrontani a sarkantyúval.
2011. dec. 12. 17:53
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig sajna el fogod rontani. Egy év nagyon kevés, még ha minden nap lovagolsz is és igazi őstehetség vagy is. Idő kell az elméleti tudáshoz és még több idő, hogy te magad érts meg a lovak viselkedését, reakcióit. Ezt tanítani nem lehet. Kérj egy szintednek megfelelőbb lovat, aki elég tapasztalt ahhoz, hogy tudj tőle tanulni, mert a lovas a lovától tanul a legtöbbet. És ha az oktatód ajánlotta neked a sarkantyút, inkább válts lovardát. A sarkantyú elsősorban díjlovagláshoz van, a finomabb jelekhez és átlovagláshoz. Neked még nem való. És mellesleg, ha ezt rosszul használod (és rosszul fogod), a ló nem fog tudni benned megbízni. Neked is, neki is csak rosszabb lesz.
2011. dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Értem, hát ezzel most megváltoztattad az elképzelésem. Nem váltok lovardát, hanem inkább nem veszek fel. Nem fogok ezen behisztizni. Lovat se akarok váltani mert erről a lóról már csak az automatákra van lehetőségem, de én élvezni szeretném ezt a sportot. Olyan lovakra akik súly hatására támaszkodnak és mennek a rossz csizmasegítségekre is nem akarok felülni, mert nem fogok tőlük sokat tanulni.
2011. dec. 12. 18:26
 14/22 anonim ***** válasza:

Ez már jobb hozzáállás! :)

(az előző vagyok)

2011. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
3%

Lovardai ló nem saját (és nyugodtan lepontozhattok) ez nem a kapcsolatról szól hanem a pénzről!!!

Szóval tök8 hogy megutál e vagy nem?!!

Amúgy nekem egy terepre kellet sarkantyú azóta szépen reagál mindenre..(saját ló).

De mondjuk csak akkor használd ha már minden körülmények közt tudod korrigálni a lovat és akkor sem döföd az oldalába ha megugrana..

2011. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
61%
"már csak az automatákra van lehetőségem, de én élvezni szeretném ezt a sportot" Nem igazán értem a gondjaidat, ha ez majdnem automata ló, akkor valahol gond van, és az általad elmondottak alapján merem állítani, hogy nem a lóban kell keresni a hibát. Egy csikó még a csizmára is rug, ameddig nem ismeri a segítséget, és hozzá nem szokik. Ha a sarkantyúra ilyen hevesen reagál, akkor valószínűleg rosszul használod! A sarkantyú a lovaglásnál fennálló hibáidból nem sokat fog megoldani, sőt, lehet, hogy egy nem megfelelő sarkantyú használattal ártasz a lónak!Azért az érdekelne, hogy mit jelent számodra a sport élvezete? A lovat ne téveszd össze az emberrel, ennyire emberi tulajdonságokkal ne ruházd fel, hogy meg fog utálni!a sarkantyúhoz hozzá kellene szoktatni, de jobb, ha ezt nem te teszed!Miért a sarkantyú használatát forszírozod, miért nem próbálod meg a csizma hatékonyságát pálcával megerősíteni?
2011. dec. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
61%
"A segítségeket jól használom, leszámítva hogy nem érem el a ló oldalát valami miatt". Akkor eddig, hogy hajtottad előre? Az kellene kideríteni, hogy miért nem éred el a ló oldalát!Eddig el sem érted, most jól megrugdostad sarkantyúval, érthető, hogy furcsán viselkedett.
2011. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
a sarkantyú használat nem úgy van mint ahpgy egyesek csinálják, hogy felveszik és úgy lovagolnak mint ahogy szoktak... elöször megkell szoktatni a lóval...nagyon finoman kell vele lovagolni....EDZŐŐ??
2011. dec. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

A sport élvezete számomra azt jelenti, hogy egy olyan lovat lovagolok akinek vannak elképzelési ha szabad így fogalmaznom, aki nem egy befásult iskolaló, és minden rossz segítségre azt csinálja amit én kigondoltam. Oké hogy akkor tessék itt ez a ló, szenvedhetsz vele. Szenvedek is, de ha van lehetőségem könnyíteni a dolgot akkor teszem. Azt hiszem hogy a sarkantyúval nem rugdostam össze az oldalát. Sőtt, hozzá se mertem érni mert féltem hogy bármilyen sérülést is okozok. Ott ültem a lovon és le akartam venni a sarkantyút, de azt mondták hogy meg kell tanulnom használni, azt mondták úgy kell kezelnem mintha nem is lenne rajtam csak természetesen, de nem rúgjak bele. Majdnem sírva fakadtam,de ez már a másik véglet. én nem az a fajta vagyok aki szétrugdosná a lovat, aki össze verné pálcával az ő hibájából. Igen most pálcát használom a sarkantyú helyett, de inkább finomabban adom a segítséget sarkantyúval, mint verem a seggét pálcával, ami

elcseszné az egészet. A sarkantyút a ló oldalának elérésért használnám, nagy sérülést pedig véletlenül se okoznék neki.


Volt egy csaj aki kilyukasztotta a ló oldalát sarkantyúval. Ezért félek sarkantyút használni még ha

tudom, hogy sose tennék ilyet.

2011. dec. 12. 20:35
 20/22 A kérdező kommentje:
Csak én lovagolom és nem iskola ló, szóval azt hiszem mondhatom hogy az enyém. Nekem adta a bizalmát, és csak nekem, szóval az enyém. Ezt nem akarom egy sarkantyúval elcseszni.
2011. dec. 12. 20:37
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!