Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megutálhat a lovam a sarkantyú...

Megutálhat a lovam a sarkantyúért?

Figyelt kérdés
A lovam nagyon hajtós, ezért egyszer felvettem egy sarkantyút. Nagyon gyökér volt velem. Neki akart vinni a kitörőknek, ágaskodott és bakolt. Még rosszabb volt a tempó mint amúgy. Tudom hajtani sarkantyú nélkül is de a sarkantyú sok mindent megoldana a lovaglásomban is. Szóval nem vettem fel többet. De most újra arra gondolok hogy fel veszem és nem érdekel hogy mit össze fog hisztizni, de attól félek hogy ez hatással lesz a kapcsolatunkra. Attól félek hogy meg fog utálni, és az egész lovaglás témát. Vagy csak hozzá kéne szoktatni??
2011. dec. 12. 15:00
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nem kell szétverned pálcával, amúgy meg a helyesen alkalmazott pálca sokkal kevésbé drasztikus a lónak, mint a sarkantyú, pláne, ha az utóbbit rosszul használják.

Elgondolkodtató, hogy miért nem éred el a ló oldalát a lábaddal, az meg még inkább kérdés számomra, hogy az edződ miért nem korrigálja az ülésedet, miért a sarkantyút javasolja ahelyett, hogy megtanítana tisztességgel lovagolni. Egy komoly edző az első alkalom után rájönne, hogy mi a gondod, miért van, hogy nem éred el a ló oldalát (ez egyébként csakis valami üléshiba lehet, másként képtelenség), ezt helyre kell tenni futószáron, aztán lehet próbálkozni a segítségadásokkal újra. A pálca pedig, ha nem hurkásra vered a lovat, teljesen humánus és lóbarát dolog, legtöbbször elég csak odatámasztani a ló oldalához a megfelelő helyre és a ló reagál szépen.

2011. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Én pedig a nyerget okoltam, mert másik nyeregbe nem tapasztaltam. Ez egy nagyon kaki nyereg. Kemény (csoda hogy nem töri fel a lovat), csúszós, szinte már fénylik a bőr rajta, és alig van térdtámasza. Kényelmetlen de ez a sajátja,más nyerget meg nem mindig tudok rátennni.
2011. dec. 13. 17:15
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!