Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hobbi célra bármilyen lófajta...

Hobbi célra bármilyen lófajta megfelelne?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire vagy jó lovas. Ha még viszonylag kezdő vagy, nem ajánlatos pl. egy versenypájáról kikerült angol telivér. Persze így nem lehet tanácsot adni, mert fajtán belül is eltér a lovak temperamentuma.
2011. dec. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem vagyok kezdő,de profi se
2011. dec. 22. 13:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de ez inkább lófüggő, mint fajta! Ugyanúgy lehet pl. az arabok és angol telivérek között is nyugodt, kezdőknek és hobbira való ló. Ahogyan más fajtában egy temperamentumos, kezelhetetlen, elrontott, túl élénk ló. Lova válogatja főleg, nem fajtája.


Hobbira általában kancát, vagy sokkal jobban heréltet ajánlanak. Abból is a 8 éves körülit, ami már be van lovagolva, és tapasztalt, biztos ló, aki kezdő alatt szépen dolgozik. Nyers, fiatal nem nagyon érdemes kezdeni, de nem lehetetlen. Ha viszont nem akarod bonyolítani az életed, akkor a tudásodnak és lehetőségeidnek mérten kell lovat választanod.

2011. dec. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fajta (szinte) mindenhol mindegy;)

Egyedet kell nézni. :)

2011. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem elég szokatlan lovam van hobby célra. Ügetőm van. 5 éves tisztavérű ügető kancám. Ráadásul mikor vettem, be sem volt lovagolva. Holnap tanuljuk majd a vágtába ugratást.


Szóval szerintem igen. Majdnem minden lófajta megfelel.

2011. dec. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó véletlen nem Somogy-megyei vagy?
2011. dec. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, Budapesten vagyok.


De ezek szerint nem csak én vagyok így :D

2011. dec. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!