Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csak lépésben megy a...

Miért csak lépésben megy a támaszkodtatás?

Figyelt kérdés
Ha ügetünk akkor fent van a feje, kiv. kis körön, vágtába úgy félig meddig van csak felemelve de nincs száron. A lendület sokszor nincs meg ügetésben, lehet ez is a gond?
2011. dec. 23. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Lendület kell a támaszkodáshoz. Meg kell tanulnod hozzáhajtani a ló hátulját a kezedhez.
2011. dec. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért mert tudatlan vagy és béna.

Edző luxus? Akkor ne lovagolj.


Helyedben az internet helyett könyveket olvasnék.

2011. dec. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kint hagyom a kommentedet, bár nem tudják ki vagy, de téged minősít! Még mindig csak gratulálni tudok hozzá!
2011. dec. 27. 09:11
 4/7 A kérdező kommentje:
"Mert tudatlan vagy és béna!" Akár hányszor olvasom végig ledöbbenek. De amúgy ebből az is lejön, hogy te se vagy valami nagy zsáner, és lehet, hogy nálam is "bénább" vagy, ami könnyen lehet, ugyanis semmit se tudsz rólam, de a lényeget leírtam üzibe! ;)
2011. dec. 27. 09:16
 5/7 anonim válasza:

Olyan nincs, hogy lépésben támaszkodik, ügetésben meg nem..előbb fog, vágtában és ügetésben mint lépésben. Lépésben való támaszkodás HELYES! valódi támaszkodtatás a legnehezebb, mert ugye nincs negyon meg az előfeltétele,lendület. Amit te lépésben támaszkodásnak hiszel, az egy hamis krágli lesz, csak ennyit szerettem vna hozzá fűzni.

Amúgy ne akard egyből kerekíteni a nyakát, csikót először hosszabb! száron előre lefelé kell nyújtatni a nyakát. Ennek módszerét megtalálod a Lovasoktatás kézikönyve című könyveb, azért írom igy, mert azért pár oldalt nincs kedvem begépelni:) amugy a könyvet ingyen le is lehet tölteni

2012. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
úgyértem csikót is, és elrontott lovat is hosszú száron kezdünk
2012. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudnál mondani egy oldalt, hogy honnan tudom letölteni?


Amúgy köszi. A probléma megoldódott. Átmentem egy másik lovardába, egy jó edzőhöz akinél kiderül, hogy túl erős a kezem ügetésbe és rövid szárat fogok. :)

2012. okt. 29. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!