Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nemsokára veszek egy lovat,...

Nemsokára veszek egy lovat, bértartásban lesz egy lovardában. Megcsinálhatják azt, hogy mikor nem vagyok ott más kivigye a lovam? (lent)

Figyelt kérdés

Mivel ezt nem nagyon szeretném...

De hallottam már ilyenről,hogy a lótulajdonos távollétében a lovon gyerekek és felnőttek lovagoltak,a tulajdonos beleegyezése nélkül(nem ebben a lovardában)


2011. dec. 23. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem csinálhatják meg, hacsak nem te mondod, hogy ülhetnek rajta, de pl, ha elmész nyaralni, akkor is megmondhatod, hogy ki az az 1 személy aki arra az időre lefuttatja a lovadat. (Legalábbis nálunk.)
2011. dec. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem, gyakorlatilag meg hát ki tudja.. Járj ki csak úgy rendszertelenül bejelentés nélkül, akkor nem merik majd megcsinálni :)
2011. dec. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, gyakorlatilag igen. Én már sok helyen megfordultam, 1 helyen volt ilyen, hogy tulaj engedélye nélkül megtették.
2011. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem, és nem árt a szerződésbe is belefoglalni, hogy az engedélyed nélkül senki nem ülhet a lovadra. Habár ez egyértelműnek kell lennie, mégis biztosabb, ha megíratod. Továbbá nem árt, ha van néhány rendes barátod/barátnőd a lovardában, akik azért szólnak, ha olyasmit látnak, hogy idegenek ülnek a te lovadon. Ne szégyeld megmondani, hogy a te lovad, és csak te ülhetsz rajta. Légy kultúrált, határozott, és beszéld ezt meg a lovarda tulajdonosával, az edzővel, és a lovászokkal is. A mennyiben mégis a füledbe jut, hogy az engedélyed nélkül lovagolják a lovad, akkor élhetsz a jogaiddal. Elég csak egy figyelmeztetés az ügyvédtől, hogy a tulajnak megjöjjön az esze. Vagy másik lovarda.


Mellesleg azért mondom, mert nekem a fedezőménemmel fedeztettek a távollétemben, persze a tudtom és engedélyem nélkül, egyszerű falusi bácsik lovát. Úgy derült ki, hogy a bácsi agyon dicsérte, hogy milyen gyönyörű fekete ménnel fedeztette a kancáját a mi lovardánkban. Csak az a baj, hogy az egyetlen fekete mén az én lovam.... a többit inkább nem részletezném. Amúgy a bácsira nem haragudtam, mivel amúgy is egy nagyon rendes és barátságos bácsi, és annyira boldog volt a csikó végett, hogy nem akartam elrontani az örömét. Az unokája mellesleg a lovardánkba jár lovagolni.

2011. dec. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt azért hozzáteszem, hogy előtte, és utána is otthon tartottam a lovaim... Egy bizonyos ideig volt csak bértartásban különböző okok miatt.
2011. dec. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon durva, ha ilyet megenged magának bárki, de sajnos sokszor láttam már, hogy előfordul.

Mindenképp írásban kell rögzíteni, hogy határozottan megtiltod, hogy más is kivigye a lovadat, így ha mégis megtörténik, komoly problémákat jelenthet a lovardatulajnak, talán jobban meg is gondolja, csináljon-e ilyet.

Az mindenképp jó ötlet, hogy bejelentés nélkül, véletlenszerűen is járj ki a loviba, vagy kérj meg erre egy ismerőst.

2011. dec. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát ez tényleg gáz,hogy valaki ilyet megcsináljon...

Én is csak azért nem szeretném,hogy más gyerek vagy egy kezdő felnőtt lovagolja,mert nem szeretném ha elrontanák,-valljuk be ,elég könnyű-

Nem mellesleg az én felelősségem ha ledob egy gyereket a ló...

Tényleg jó ötlet ez a véletlenszerű kijárás,ezt fogom tenni,akkor talán nem merik megcsinálni...

Ismerősöm nem nagyon van ebben a lovardában,mivel egy másikba jártam,de az elég messze van,télen ki se tudnék járni a lóhoz.

2011. dec. 24. 10:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is így jártam. Elvileg nem ülhettek rá, gyakorlatilag nem úgy néz ki a ló.

Megutálta a nyergelést, de én nem okoztam neki rossz élményt. A lovász elszólta magát, hogy igen, ez a ló utálja, ha nyergelik. Meg ilyenek. Egyből jöttünk is el, főleg, hogy nem egy belovagolt lóról van szó.

Ahol most vagyunk, ott ugyan nincs benne a szerződésben, de soha senkinek eszébe sem jutna, szóval jó helyre kerültünk, minden rendben van körülötte :)


Szóval jól nézd meg, mielőtt elviszed a lovardába, és írjátok bele a szerződésbe ezt is. Mert ha meg is történik, legalább perelhetsz, és esetleg mással nem fordul elő, vagy az írott szöveget átgondolva nem merik majd használni.

2011. dec. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na erről beszélek.. Ilyen aljas embereket=/

El fogok menni januárban mielőtt hozzuk a lovat. Megnézem.

Remélem nem fogok ki egy ilyen lovardát,mint amit leírtál=/

2011. dec. 24. 13:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Szorítok, hogy jót fogj ki!


Amúgy merrefelé laksz, merre tartanád a pacót?

2011. dec. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!