Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bértartásban tartó lovasokat...

Bértartásban tartó lovasokat érintő kérdés! Hogy jöttök ki a többi lovassal? Ha saját lovad van, hogy viselkedj? Meg akkor már nem lovagolhatsz másik lovat, csak a sajátod?

Figyelt kérdés
Megengeditek nekik, hogy a lovatokra üljenek, vagy egyáltalán hogy reagálnak arra, hogy nektek ott saját lovatok van. A felszerelést is megvettétek, vagy a lovarda nyergeit, kantárjait használjátok? Hamarosan kapok egy lovat, nyerget és a hozzá való felszerelést és őszintén szólva mi volna a helyes megoldás, mert nem szeretném, ha össze vissza tépnék a lovam száját, de ha nem adom oda a lovam, akkor önzőnek fognak tartani. Akiknek nincs lova, az lovat akar, és néha már olyan érzésem van, hogy kész csatamezőn vagyok, mert ha más kapja lovaglásra az egyik lovas kedvenc (nem saját)lovát, akkor már megharagszik, hogy elvette amaz a lovát. Ha ő nem mehet ki terepre, mert nem jutott neki ló, akkor már gyűlölködik, jön a csúfolódás, beszólás, lenézés. Elég sokan járunk lovagolni a lovardába, és lovakból sincs kevés, csak kb. 20 ló iskolaló van, a haladók pedig lovagolhatják a többit. Attól félek, hogy lesznek olyanok, akik ez miatt kifognak közösíteni, mert hozzánk a lovardába nagyon sok gazdag csaj jár. Ha a *nemtudomminek* az igazgatójának a lánya jön lovagolni, akkor már ő egyből a legjobb lovat kapja, mindegy, hogy már pár hete a lovarda közelébe se nézett, de ő azonnal kivételes bánásmódban részesül. Ha jól megy neki, akkor nem baj, de azért van a dolognak egy kellemetlen feelingje. Valakinek van saját lova, valaki meg csak ígérgeti, hogy apuci meg anyuci vesz neki. Állandóan arról megy a téma, hogy kinek drágább lova, vagy nadrág, kobakja, felszerelése van, és hogy ki mit hol vett. Az is szokott lenni, hogy akinek saját lova van, azt vagy csúfolják, hogy milyen lova van, vagy agyon dicsérik és nyaliznak nála, hogy elkapják a lovat. Zajlik itt ám az élet, nem unalmas, mert ahány ember, annyi féle. Hogyan kellene viselkednem, ha saját lovam lesz úgy, hogy elkerüljem a konfliktusokat. Úgy gondolom a lótartással nem lesz gond, mert már haladó szinten lovagolok, és már egy ideje kisegítek a lovardában azért, hogy tapasztalatot gyűjtsek. Mellesleg az sem volt egy könnyű feladat, mert nem nagyon akarták megengedni se nekem, se senkinek, mert akkor mire valók a lovászok, de emitt állandóan hangoztatják, hogy a lovaglás nem csak abból áll, hogy felülsz aló hátára. Ezeknek sem lehet a kedvére tenni, de most lényegtelen. Van néhány nagyon kedvenc ló, amit nagyon szeretek, és szeretném még lovagolni még akkor is, ha sajátom lesz, de félek akkor majd jönnek a megjegyzések, hogy mit akarok, ha van saját lovam.
2011. okt. 13. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
én meg szoktam kérni egy olyat,akinek szintén ott van lova, hogyha nyaralni megyek vagy nem érek rá kimenni,akkor ugyanúgy viselkedik az én lovammal,mint ha a sajátja lenne,ugyanolyan gonndal ápolja le, ugyanúgy figyel rá,hogy ne legyen sérülése lovagláskor,ugyanolyan gonddal adja neki az ennivalót,ugyanolyan gonddal takarítja ki a bokszot,mivel olyan helyen van, ahol mindent a lovas végez a ló körül csak a kaját adja a lovarda, plusz saját felszerelése van a lónak
2011. okt. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Itt a lovászok gondoskodnak a lovakról, ha kell, akkor ők is jártatják a lovakat. Úgyhogy ezzel nincs gond. Szinte nincs is olyan lótulajdonos, aki saját maga végezné a lova körüli teendőket, csak kijönnek lovagolni. Mivel nem lakom messze a lovardától, ezért én sűrűn szeretnék kimenni hozzá. Mivel még iskolába járok, ezért legalább naponta egyszer. De azt sem tudom, hogy össze engednek-e a többi lovassal együtt lovagolni, vagy kimenni terepre saját lóval.
2011. okt. 13. 17:42
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
ODANEADDNEKIK!!!! én senkit nem engedek rá... a legjobb barátaim sem ülhetnek rajta... külön cuccomvan nyergesszekrényben
2011. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs lovam, viszont legjobb barátnőm bértartásba tartotta elmondom ő hogy csinálta, nem engedte, hogy ráüljenek a lovára mivel versenyzett vele, és a lovardába sok kezdő volt, ugyanolyan mint a tiédbe, hogy lovardai lóra sajátot mondanak stb.stb. és nem akarta, hogy elrontsák(amit nem nehéz..), szerintem ne foglalkozz velük, én még feljövök a lovaglásból rendes szinte és azután szeretnék lovat, de én ha bértartásba tartom, tuti nem engedem, hogy ráüljenek. Ahova most járok lovardába, jóval előnyösebb, pl, ha megkéred, hogy te szeretnéd a lovad boxát takarítani, akkor azt te csinálod, ha meg nem akkor ők.. Egyébként a lovaspicskukkal ne foglalkozz, azok csak menőzni járnak le, te a lovaglásért jársz le nem azért, hogy növeld az egodat, hogy lovad van, barátnőmnek saját nyerge volt, és pucoló készlete, neki az nem tetszett, hogy a pucoló cuccot otthagyta és ismeretlenek belenyúlkáltak, azt használták, aztán haza is hordta..pedig a szekrényére volt rakva...hát röviden ennyi.
2011. okt. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én lovam az ismerősünknél van bértartásba. Van ott még 4 ló. Pár lány jár oda akik mind azt hiszik az első 1-2hét után, hogy mennyire értenek a lovakhoz. Múltkor még engem akartak kioktattnak és jajj-gattak, hogy ezt nem így kell. Aztán kicsit helyre raktam őket, hogy ők még egy hónapja se járnak ki addig életükbe alig voltak lovak közelébe. Én meg már kiskorom óta.

Meg nekem is el vannak zárva a felszereléseim. Nem azért fizetek, hogy más használja azért meg végképp nem , hogy tönkre vágja.

Egyszer még odadtam a futószáramat nekik. Megyek ki másnap, keresem a futószárat. Nincs sehol..

Hát hol találom meg? a legelő közepén. Na mondom itt vége!

Én csak pár embert engedek a lovamra felülni, de azt is akkor ha ott vagyok.

Hát ha tetszik nekik ha nem, én viszem a felelőséget a ló miatt.

16/l

2011. okt. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Itt vannak kezdők is (többségben) és haladók is, és vannak akik nagyon rendesek, de vannak elég beképzeltek is. Lovas szekrényt már vettem, de attól félek, hogy ha otthagyom, akkor megpiszkálják. Lehet nem utálatosságból, csak poénból, de hát a lényeg ugyanaz.
2011. okt. 13. 18:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem szokás,hogy más ráüljön a bértatásban lévő lovakra. És az sem szokás,hogy saját lovon lovardai szerszámot tegyenek.
2011. okt. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor ülhetnek a lovadra, ha azt te megengeded. És nem tarthatnak irígynek, és önzőnek miatta, ha nem engeded, ugyan is a tiéd, azt csinálsz, amit akarsz.

A cuccot is sajátot használj, és ne nagyon add másnak. Nálunk az egyik lovardában mindenkinek 200 ezres nyergei voltak, meg minden, nekem nincs ilyen profi felszerelésem, a kantáromat mégis öt darabban találtam meg, szétpakolva, szétszedve.

Az iskolalovaknak is kell, hogy legyen saját, meg a bérlovaknak is. Meg ugye a nyereg azért kell, hogy a lóhoz is passzoljon, nem teheted rá bármelyik pacira bármelyik nyerget.


Az emberek közti kapcsolatra válaszolni nem tudok. Vagy nagyon sznobok voltak, és nem nagyon akartam ilyen társaságba bekerülni, ahol most vagyok, ott pedig még nem találkoztam velük :D

2011. okt. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nyereg és felszerelés is lesz, csak előbb vegyük meg a lovat. Egy magyar sportló kancára gondoltam, de ez lótól is függ, hogy melyik lesz. Nem szeretném elkapkodni a vásárlást, pedig már nagyon nagyon várom, hogy meglegyen.
2011. okt. 13. 22:31
 10/11 anonim ***** válasza:
2011. okt. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!