Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bele egyezzek? Ti belemennétek...

Bele egyezzek? Ti belemennétek így?

Figyelt kérdés

Belemennétek feles lótartásba úgy, hogy megveszitek a ló 50 %-át és a további alapköltségeknek a felét te fizeted , hogy ha a te hibádból történik valami akkor azt csak te. És a lovat csak te használnád korlátlanul.

Úgy, hogy a ló tulajdonosa te lennél és egy közeli idősebb ismerős.

És csak ha így lehet lovad..

Belemennétek? Ha igen, miért? És ha nem, akkor miért nem?


2011. dec. 26. 21:15
1 2
 1/17 anonim válasza:
Ha szereted a lovakat mindenképpen belemész, de azért egy állat (bármilyen állat) óriási felelősség *-* ,de ezzel így nem veszíthetsz, szóval,ha tudod,h nem foglalkozol vele, abban az esetben sem baj ugye,mert ott van a "másik gazdi". Én bevállalnám :)
2011. dec. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez egy normális és láthatólag korrekt felestartási ajánlat, nyilván jobb, mintha egyáltalán nincs lovad. Belemennék.
2011. dec. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Mondjuk az a jó, hogy tényleg szinte csak én használnám (lovaglás, tanítás, fogalkozás). Az ismerősünk befogná néha mezőgazdasági munkára de az is olyan havi 2x . Szóval az semmi.

Meg mondjuk 100 valahány ezret ki kell fizetni az 50%-ért de utána havonta alaphangon meg 10 ezer körül. Az én hibámat meg ugye majd én fedezem.

2011. dec. 26. 21:31
 4/17 anonim ***** válasza:

Azért mondjuk azt javaslom, hogy mielőtt ténylegesen felesben megveszitek azt a lovat, állapodjatok meg egy "próba hónapban", amikor is még nem fizeted ki a ló felét, hanem csak a feles bértartási tizen x ezer forintot.

Így kiderül, ha mégis valami nem kóser a lóval, stb.

Pont ugyanilyen helyzetben voltam, mi is szerződtünk próba hónapra, és nagy szerencse, mert rájöttem, hogy nem nekem való ló. :)

2011. dec. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A lovat már rég óta ismerem. Szerencsére nincs vele semmi gond. Kedves kis bújós herélt. :)
2011. dec. 26. 21:41
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem mennék bele.

Ha teszem azt, megbetegszik, vagy neadjisten elpusztul a ló, ki fizeti ki az azzal járó költségeket? Abban az esetben úgyis egymást fogjátok hibáztatni..

Szóval, régi, bölcs és igaz mondás: "Közös lónak túrós a háta."

2011. dec. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha jól ismered a másik gazdit is, és tudod, hogy nincsenek bújtatók, akkor belemehetsz. Nézz utána, milyen problémák szoktak ilyenkor adódni, és mindent, de tényleg mindent az utolsó betűig leírni. Igen, ilyeneket is, hogy ha kólikázik, vagy elpusztul (reméljük nem fog még egy ideig), akkor ki fizet, mennyit, mert tuti az lenne, hogy el kéne szállíttatni vagy műttetni pl, akkor fognátok egymásra, hogy miattad lett ez meg ez, és csak vita lenne belőle. Mindent írjatok le, tényleg mindent! Egyébként remélem összejön, és lesz egy fél pacid, akit nagyon szeretsz:)
2011. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hànyszor teszed még fel ezt a kèrdèst? Amúgy meg bele, ha van rá anyagi kereted, plusz félretett pénzed az esetleges betegségekre.
2011. dec. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én közösen vettem egy lovat a párommal egy éve... mondanom se kell, nagyon rosszul jártam. Úgy döntött neki még sem kell, én meg fizethettem egyedül a bértartást még jó fél évig. Eladni áron alul nem akarta, így patt helyzetbe kerültem. Pedig gondolj csak bele, elvileg én vagyok "élete szerelme" és mégis ilyen helyzetbe sodort. Okultam, soha többet közös ló!
2011. dec. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én bele mennék. Voltam már felesbe és semmi gond nem volt. Én fizettem mindennek a felét: Bértartás, körmölés, féregtelítő, vakciánázás stb.
2011. dec. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!