Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bele egyezzek? Ti belemennétek...

Bele egyezzek? Ti belemennétek így?

Figyelt kérdés

Belemennétek feles lótartásba úgy, hogy megveszitek a ló 50 %-át és a további alapköltségeknek a felét te fizeted , hogy ha a te hibádból történik valami akkor azt csak te. És a lovat csak te használnád korlátlanul.

Úgy, hogy a ló tulajdonosa te lennél és egy közeli idősebb ismerős.

És csak ha így lehet lovad..

Belemennétek? Ha igen, miért? És ha nem, akkor miért nem?


2011. dec. 26. 21:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem mennék bele, legyen bármilyen csábító is az ajánlat. Az oka az, hogy nem mindig tudhatod, hogy a másik fél tényleg teljesíti a rá háruló kötelezettségeit, és azt sem, hogy azt meddig. Vagy saját ló, vagy semmi. Viszont ha közös a ló, és te kiakarod valamire képezni, a másik tulaj meg elrontja, hát az sem jó. Már pedig biztosan a másik tulaj is fogja lovagolni vagy valami, ha már az övé.
2011. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
A másik tulaj biztos nem fogja lovagolni mert nem hiszem, hogy 60 valahány évesen lovagolni fog..
2011. dec. 27. 10:17
 13/17 anonim ***** válasza:
szerinntem egyezz bele. Szinte csak te használod a lovat, és ha vigyázol rá, nem őrültködsz vele, stb. akkor majdnem kizárod az esélyét a sérülésnek. Teszel fel ról egy képet? :)
2011. dec. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem mennék bele. Mi van, ha a bácsi feldobja a pacskert? Akkor rád marad az összes költség. Ha esetleg bekólikázik a ló? Akkor ki hívja az állatorvost, mi van ha ellentétesen döntenétek? Te fizetnéd felesbe a műtétet, de ő nem akarja vagy nincs rá pénze...

Nagyon sok veszélye van ennek.

Meg gondolom a bácsi nem mindig lenne ott patkoláskor vagy amikor fizetni kell, akkor utólag kell hajtanod a pénzed. Milyen kapcsolatban vagy a tulajjal? Tudod üzletben nincs barátság és egy feles lótartás igen is üzleties.

Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor is csak egy részletes társtulajdonosi szerződés ellenében tedd, mert könnyen megütheted a bokád.

2011. dec. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

11:09 - Most nem otthon vagyok, de majd teszek képet :)


Igen, nekem is ez a legnagyobb bukkanóm, hogy ha a bácsival történik valami akkor mi lesz.. Mert otthon tartja. Én is lejárok etetni meg ganézni de azért ő csak azért ott van mellette..

Amúgy jó a kapcsolatunk. Vagy 5 éve ismerjük egymást ha nem több. Mindig azt mondja, hogy már-már az unokájának tekint.

Meg mindig kérdezi, hogy nem-e vagyok éhes, amikor azt mondom, hogy nem annak ellenére is add kaját xD na mindegy.. Meg most télen is mindig hozza nekem a meleg teát múltkor meg csokit adott stb.

Meg most barátként tekintek rá de ha meg beleegyezzek akkor meg már üzletitársak is leszünk egy szinten. És kicsit félek azért, hogy nem-e fog megváltozni..

Nehéz döntés ez..

2011. dec. 27. 12:37
 16/17 anonim ***** válasza:
Ezért kell róla papírt írni. Esetleg bele lehet azt venni, hogy ha esetleg cselekvőképtelen lesz vagy meghal, akkor tied lesz a ló teljes egészében.
2011. dec. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Én biztos hogy még 1x nem!

Egyszer belementem egy ilyenbe,nem teljesen ugyanez volt.Mert nem fizettünk a lóért (nem vettük meg még a felét sem..) a néninek nem volt rá ideje mert sokat volt külföldön,mondta hogy ő nem lovagolná ezért csak a heti 2 lovaglás árát kell kifizetni a többi segítség (a többi az a hét további 5 napja),az ő lova a patkolási,állatorvosi költségeket ő állja-mondta.Persze ez nagyon hívogat volt hát belementünk.Történt egyszer hogy én kimentem ugye a pacihoz,2 órát lovagolhattam mindennap rajta,hát siettem is mert sokat kellett tanulni,megyek a lovakhoz és a ló sehol.Hívom a nénit,telefont minek felvenni ugye..egy órán keresztül ott vártam (amikor ugye én siettem volna).Egyszer csak látom hogy jön,ül a lovon nagy nyugodtan.És hazaküldött hogy a ló ma már volt hozgatva viszlát!Ezután már mindig bejelentettem hogy mikor megyek,de ennek ellenére eljátszotta ezt vagy 3x-4x,de utána betelt a pohár.Volt amikor nézte az edzést,és kb mindenbe beleszólt.Ő aki 1éve lovagol,én pedig 12 éves létemre már elég sok versenyen túl vagyok jó szereplésekkel,eredményekkel.

A lényeg annyi hogy hidd el,a költségeket ti fogjátok kifizetni hiszen ha nem használja a lovat akkor ugye ő nem tud neki sebesülést sem okozni.

"Közös lónak túros a háta..."

2011. dec. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!