Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak hány évig élnek KB?...

A lovak hány évig élnek KB? ÉRTELMES válsz pls.

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
25. Ez nem pontos, de átlagba!
2011. dec. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A pónik általában tovább élnek. Ha még jól emlékszem, akkor egy connemara póni 42 évig élt. Old Billy, a legöregebb ló 62 évig élt. Most ezt fejből mondtam,és nem tegnap hallottam róla, úgyhogy majd utána kell informálódni, hogy pontosan emlékszem-e.

Nagyapám lovának 23 évesen lett először csikója, és utána még 5-6-szor.

Itt van még egy kis érdekesség:


[link]


[link]

2011. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: A nagyapád lovának 23 évesen lett először csikója, és utána még 5-6-szor? Ugye ezt nem gondolod, hogy az 'ÉRTELMES válasz' kategóriába tartozik?

Mert ha így is gondolod, szólok, hogy nem. Tudom, hogy mindenkinek csodalova van, extra képességekkel, korral, zseniálisan ugrik, olvas, beszél, illetve 23 éves korától 6-7-szer lesz vemhes.


A kérdésre válaszolva amúgy átlagosan én is a 20-at mondanám, de akkor dolgozni vele már ugye nem nagyon lehet, ritka esetben. De élni még élnek sokszor.

2011. dec. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 21 éves még mindig megy mint a csikó csak hamarabb betegszik meg. :/

Amúgy 25-30 év kb.

2011. dec. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a ló, akivel az első ugró versenyeimen mentem, ő 22 éves (már 24) és nagyszerű kondiban volt/van. Természetesen már nem ugrunk vele, nem mintha nem tudna, de nem nyaggatjuk feleslegesen. Legelőn van nappal a ménessel.

A szomszéd faluban egy 27 éves kancának egészséges csikója született múlt nyáron.

Csomó 20 év fölötti lovat ismerek, lovagoltam már. Átlagot nem mernék mondani, de a szélső érték 30 körül van :)

2011. dec. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Normális körülmények között sokáig. Angol felmérés szerint ideális környezetben ált. 40 év, de köztudott, hogy a legöregebb ló 62 éves volt. A második 59. (Úgy tudom, mindkettő póni volt.)
2011. dec. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Bocsánat, a 40 év nem átlag, hanem maximum.

2011. dec. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: A nagyapád lovának 23 évesen lett először csikója, és utána még 5-6-szor? Ugye ezt nem gondolod, hogy az 'ÉRTELMES válasz' kategóriába tartozik?


Megértem ha nem hiszed el, pedig így igaz. Jómagam is először kételkedtem benne, de aztán megmutatták a papírjait, meg a csikók papírjait, és akkor már elhittem. Amúgy tényleg hihetetlenül hangzik. Egy gyönyörű fakó kanca volt.

2011. dec. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!