Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti élvezitek, ha olyan videóka...

Ti élvezitek, ha olyan videókat nézhettek, ahol az állatok, ez esetben LOVAK szenvednek, vagy bajuk esik?

Figyelt kérdés
Nem akarok senkit ez miatt elítélni, csak szeretnék magyarázatot kapni arra, hogy mi értelme mindenféle szörnyű videóval, képpel sokkolni az embereket, ahol egy ló, vagy bármilyen állat balesetet szenved, vagy bántalmazzák, vagy valami rossz történik vele. Aki nem bírja, ne nézze!-szokták mondani, és ez igaz is, de engem nem az érdekel, hanem az, hogy mi érdekeset találtok abban, ha ilyet nézhettek. Figyelemfelkeltés már felesleges, hiszen már rég felnyílt az emberek szeme, hogy az állatokat néhol kegyetlen bánásmódban részesítik. Engem is kiborít, ha azt látom, hogy egy ártatlan állatot megkínoznak az emberek. Persze, hogy egyből felmegy a pumpa, és legszívesebben börtönbe csukatnám mind, aki ilyet tesz. Mi élvezet van ilyet nézni? Szándékosan hergeled magad, vagy valami undorító élvezet, vagy mi? Sosem tudtam ezt megérteni, és ezért keresek most választ a kérdésemre. Jöhet bármilyen válasz, nem kértem együttérzést, csak arra várok választ, hogy mi érdekes van ezekben az állatkínzós videókban?
2011. dec. 16. 01:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Figyelemfelkeltés már felesleges"

Nem felesleges. Sokaknak még mindig nem tudatosult, hogy az állatkínzás bűncselekmény.

2011. dec. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az állatkínzás büntetendő, és a média, a közösségi oldalak, és az egész világ tele van ezzel. Engem is kiborít az állatkínzás, és undorodom azoktól az emberektől, akik az ártatlan állatokat bántják. Egyből felmegy a pumpa bennem, vagy elfog a hányinger, ha ilyet látok. Az állatoknak is ugyanúgy vannak jogai, azok is ugyanúgy érző, lélegező élőlények. De nem értem én sem, hogy minek terhelik magukat az emberek feleslegesen ilyenekkel. Minek néznek folyton ilyen videókat azok, akikben már tudatosult az állatkínzás megléte. Őket már nem kell felvilágosítani, tisztában vannak azzal. Ami közösségi oldal létezik, vagy akármi, egyből telerakosgatják ilyenekkel. Nem tudom most mit akarnak ezzel elérni. Talán itt akarják kiveszekedni magukat, vagy azt hiszik ezzel megváltják a világot, vagy még élvezik ők is, ahogy az az állat szenved, vagy mi.. Nem tudom mi élvezet van egyfolytában ilyen ocsmány videókat nézni. Már az egész videó, vagy kép úgy ahogy van undorító. Horrorfilmre nem futotta az ilyeneknek? Aki nem bírja, ne nézze! Ez igaz is, és nem akarom én sem a fejemet a homokba dugni, de azért már semmi kedvem sincs egyfolytában azt nézni, hogy hogyan csonkítanak meg egy kutyát, vagy veszik felvételre, hogy egy kiscica megfullad a víz alatt, vagy ilyesmi. Már ahogy ezt a két példát írtam, egyből elönt a méreg, és a harag az ilyen embernek nem nevezhető egyének iránt. Mocskos, beteges, undorító emberek! Bocsánat az ingerült hangnemért, de mélységesen felháborít az ilyesmi, vagyis az állatkínzás, és nem tudom megérteni, hogy ha valaki szereti az állatokat, akkor miért nézeget egyfolytában ilyen videókat? Hát nem sajnálja azt az állatot? Hogy tudja végignézni annak a szenvedését? Nem egyet néznek meg, hanem állandóan ezen lógnak.


A kérdésem lényege:


Mi élvezet van ilyen videókat nézegetni?

2011. dec. 16. 02:02
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom, de engem őszintén érdekelne mit éreznék, de gondolom nem fogod belinkelni nekem az említett videókat...

Egyébként érdekes, mert én még egy ilyet sem láttam.

Facebook-on sem sehol, senkitől nem is kaptam linket msnen sem, pedig sok emberrel beszélek.


Másrészről gondolom sokan élvezetüket lelik benne, mert ők maguk is szeretnék megtenni. Szadisták, élvezik az ilyesmit.

De a többség szerintem fel sem fogja, vagy ha tényleg folyton ilyeneket néz, akkor egy idő után már úgy nézi, mint valami filmet, távolabb viszi magától vagy hogy mondjam. Tehát már nem érinti meg annyira, mert megszokásból csinálja. Vagy van aki azt hiszi ettől menő, hogy ilyeneket néz aztán erről beszél a haverjaival.

2011. dec. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az hogy élvezem nézni nem mondanám. De néha megnézek egyet kettőt és olyankor könnyesre bőgöm magam. :( Néha megnézem, hogy mi van a "másik oldalon".
2011. dec. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
én aztszeretem nézni ha az állatkínzó embereket kínozzák...
2011. dec. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha sírni akarok, akkor megnézem pl a Lassie hazatért, vagy egyéb megható állatos történetet.

Azt egyébként érdekesnek találom, hogy a "fanatikus" állatvédők minden hangyáért könnycseppek millióit hullatják, de egy embert képesek lennének szó szerint darabokra tépni (konkrétan az állatkínzót). Azért ennyire már nem kéne sztm.

Ja és egyébként én is nagyon szeretem az állatokat.

2011. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Őszintén, amikor gyerek voltam, talán néha élveztem volna ilyet nézni. Gyerekkoromban volt, hogy én magam is valahogy piszkáltam macskákat, már nem emlékszem, hogy hogyan.

De már nem tetszik az ilyen, én is elítélem.

Állítólag az állatkínzás oka az, hogy az emberben elfojtott feszültségek vannak, elnyomják az embert, vagy ilyesmi. Szóval nem ők tehetnek róla, ha ezt élvezik, bár ettől még visszafoghatnák magukat. Inkább azok tehetnek róla, akik az emberben a feszültséget okozták magatartásukkal.

2011. dec. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Csak a saját véleményemet tudom leírni, de szerintem vannak mások is, akik hasonlóan éreznek. Undorodom az ilyen videóktól, ahol lovat/kutyát/egyéb, számomra különösen fontos állatot bántalmaznak hanyagságból vagy élvezetből. Magamtól még soha nem kerestem iyet, de már többször láttam belinkelve, többször kezdtem el naívan nézni videókat erről a témáról. És ha már elkezdtem, nem nem tudtam, nem "akartam" abbahagyni, mert akkor csak azt érezném, hogy én is csak egy nyafogó kis liba vagyok, aki az ilyenek elől inkább a homokba dugja a fejét. Nem egyszer sírtam végig ilyen filmeket, voltak rémálmaim ezekről, de ez hasznos volt. Hasznos, mert rájöttem, milyen NEM akarok lenni, mi ellen akarok kűzdeni. Minden egyes film hasznos volt, hogy lássam, mit képesek tenni az emberek és az állataimat minél inkább óvjam tőlük. Hogy felfogjam, mi történik a hátam mögött az életben és ezt minél inkább ellenezzem és gátoljam. Egy-egy ilyen film után ezerszer is megfogadom, hogy ha tudok, tenni fogok ezek ellen és nem fogok elfordulni a könnyebb, gyávább utat választva.

Mellesleg nem vagyok egy nagy ember-barát típus. Elég sokszor érzem azt, hogy képes lennék végezni az ilyen állatkínzókkal, ha meglenne a kézzel fogható okom rá. És vannak emberek, akik meg is érdemelnék jócskán.

2011. dec. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

22:24 (előttem szóló) Nagyon tetszik a válaszod, hasonlóképp gondolom én is, egyetértek veled.


***


Mindig elkap a röhögés, amikor egyesek kikelnek magukból, hogy "én az állatkínzókat ölném meg!" és részletesen ecsetelik, milyen válogatott kínzásoknak tennék ki őket, vagy ugyanazt tennék velük, mint a kínzók az állattal. Véleményem szerint ez egyszerűen NEVETSÉGES! Nem veszitek észre, hogy SZINTE MÁR ugyanolyanok vagytok, mint az állatkínzók?

Vagy ti hogy tennétek ezt meg, milyen hozzáállással? "Jaj, a fr.ncba is de rossz, de fáj, de szörnyű érzés nekem is! Én tényleg nem akarom, én nem vagyok ilyen áá, dehogy, de meg kell tennem! Nem vagyok én rossz ember ezt csak most muszáj na!" WTF?!


Persze, ha az én állatimat bántaná valaki gondolkodás nélkül nekimennék, minden érzelmet félretéve. De alapból nem vágyom rá, hogy legyilkoljam ezeket az állatkínzókat. Ha találkoznék vele vagy látnék interjúkat és kb. röhögve mondaná, mennyire élvezte akkor esetleg azt érezném, hogy beverném a képét de nekem elég ha bebörtönzik őket (persze jó hosszú időre - amit szigorú meghallgatás,vizsgálat és elbírálás követ- vagy életük végéig).


Másrészről ha egy percre belegondoltok... sokan élnek ilyen vágyakkal. Persze a többség vagy keres valami legális alternatívát vagy elfojtja magában (aztán lehet később robban), vagy pedig egyszerűen átadja magát neki és pl. állatokat kínoz. Leginkább azért mert élvezi, vagy mert szomorú és ez ad neki hatalmat végül (ő él, de az állat nem vagy szenved), vagy mert ürességet érez és úgy érzi talán ilyenkor egy kicsit elviselhetőbb belül.

Viszont a lényeg, hogy sokan szenvednek ettől és nem tehetnek róla, hogy ilyenek! De őszintén, kitől kérhetnének segítséget? Pláne az, aki még nem tett SEMMI rosszat, csak érzi, hogy szeretné. Az pláne nem tud hová fordulni, mert nyilván nem akarja magát bezáratni, hiszen épp azért jelentkezne, mert normális életet akar.

DE NEM SZÁMÍTHATNAK SENKIRE, MERT ELÍTÉLIK ŐKET, FÉLNEK TŐLÜK, NEM TUDNÁK KEZELNI/MEGÉRTENI ŐKET EZÉRT INKÁBB BEZÁRATNÁK/LIKVIDÁLNÁK.

És a probléma alapvetően ez, hogy nincs senki, aki tenne ellene, amikor még lehet.

Nyilván sokan nem értenek egyet, mert az érzelmeik átvették az irányítást és nem is értik amiről beszélek. De gondoljatok bele, ott vannak pl. a sorozatgyilkosok. Legtöbbször ők sem maguktól váltak, - ahogy ti mondanátok - szörnyeteggé, sokaknak rémes gyerekkora volt vagy sok trauma érte őket. VAGY CSAK NEM VOLT SENKI, AKIVEL TUDTAK VOLNA ERRŐL BESZÉLNI ÍGY NEM TUDTÁK KEZELNI AMI BENNÜK VAN ÉS VÉGÜL GYILKOLNI KEZDTEK.

Na most persze tudom ehhez szervezés, képzések és emberek kellenének de pl. az állatkínzások EGY RÉSZÉT is meg lehetne előzni. Aki ért hozzá már egy beszélgetésből vagy abból, ahogy a gazda az állatra néz, ahogy hozzányúl tudná, hogy az illető mire lehet képes. Arra gondolok, hogy elég sok esetet meg lehetne előzni, ha valaki, valakik figyelnének erre.

Persze ez a közeljövőben egyértelműen nem fog bekövetkezni...

2011. dec. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nemszeretem ,de amikor macskákvannak és látszik ,hogy semmi bajuk akkor elnézem.
2011. dec. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!