Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kéne? Ti Hogy szoktátok?...

Hogy kéne? Ti Hogy szoktátok? Pataápolás

Figyelt kérdés

Olvastam a rajtengedély elméleti könyvet, és azt írták benne, hogy heti többször kell patát mosni, majd zsírozni.

Nem túl sok az? Ismerősöm lovai nem is láttak még patazsírt életükben, én se kenem túl gyakran az enyémnek, de szép, egészséges patájuk van, nem törik, repedezik.


2011. dec. 29. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a lovardában nyáron minden nap, vagy minden másnap kenjük. Nyáron mindig nagyon kiszárad és repedezik nekik.
2011. dec. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. A pata aktuális állapota dönti el, hogy milyen kezelést igényel, akár 2-3szor is lehet mosni, zsírozni egy héten. Ennél többször nem ajánlott, mert nagyon felpuhul. De lehet, hogy egyáltalán nem kell.
2011. dec. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha nem repedezik, hanem jól néz ki, akkor felesleges kenegetni?
2011. dec. 29. 09:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Néha akkor is érdemes, mondjuk hetente vagy két hetente egyszer minimum mert ha már reped az már régen rossz. Most még jobb is mert ahogy kint állnak a karámba ahol sár van át van nedvesedve a pata ezért csak lemosom róla a sarat és megy rá a zsír aztán mennek a boxba úgyis.
2011. dec. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sőt mivel át van nedvesedve most ezért ilyenkor nem olyan fontos mint nyáron amikor szárad. Volt hogy nyáron a lovamat egy óráig álltattam egy pártaszélig érő vízben a patamosóba hogy felázzon. Még élvezte is! :)
2011. dec. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal. A pata állapota dönti el, hogy mennyi zsírozást igényel. Hetente -két hetente egyszer nem árt lezsírozni, hogy mégis kapjon egy kis ápolást, de az, hogy heti többször egy egészséges patát, az teljesen felesleges.
2011. dec. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!