Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovasoknak milyen...

Kezdő lovasoknak milyen lófajta való? E közül a 2 fajta közül jó valamelyik?

Figyelt kérdés

Én az Appaloosa vagy a Colorado ranger ló.

E közül a 2 fajta közül megfelel valamelyik egy kezdő lovasnak?

Vagy más fajta ajánlatok?

Kanca, herélt, vagy csődör legyen?


2012. jan. 1. 14:13
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*én erre a 2 fajtáragondololtam
2012. jan. 1. 14:14
 2/22 anonim ***** válasza:
herélt,kisbéri félvér tökéletes kezdőnek
2012. jan. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
A kisbéri nem nagyvérű? Én úgy hallottam...
2012. jan. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nagyvérű? Azmiaz? Egyébként a kisbéri tökéletes választás kezdőnek tényleg. Én elsősorban heréltet vagy kancát néznék, mént semmiképp sem. És nem tudom miért, a heréltet inkább, néhány kanca diló mikor sárlik. Persze ló alapján válassz, ne elsősorban nem vagy fajta alapján, de mént ne nézz, és inkább szerintem kisbériek között keresgélj!
2012. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat!
2012. jan. 1. 14:45
 6/22 anonim ***** válasza:
Ráadásul szerintem ezek azért elég ritka fajták, és nem tudom mire használják, lehet hülyeséget mondok, de westernben tudom elképzelni, viszont ha angolban szeretnél lovagolni, akkor át kell lovagolni a lovat, ami nem kezdőnek való, arról nem is beszélve, hogy az ilyen "tucat"fajták, mint pl a kisbéri, mármint hogy sok van, olcsóbbak, mint egy ilyen tök ritka fajta, ami lehet, hogy nincs is, vagy csak alig van Mo-n. És szerintem 9-12 éves lovakat nézegess, ne legyen fiatal, legyen tapasztalt, de ne túl öreg, egy 12-13 éves ló még sokáig lehet jó társad:)
2012. jan. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ja és azt nem írtam oda hogy Hobby célra kéne csak lovaglásra.

Mivel a Kisbéri félvér sportló annak ellenére nyugot?

2012. jan. 1. 14:49
 8/22 A kérdező kommentje:

Hát annyira nem ritkák van egy pár.

Az Appaloosa-nak tövv vérvonala is van. Alkamas western lovaglásra, de díjlovaglásra és ugratásra is megfelelőek.


A Colorado ranger lovat viszont sima lovaglásra használják.


Legalábbis én ezt találtam róluk.


Amúgy ahogy nézegettem egy rendes appaloosa már meg van 600.000Ft-ból. Én egy ló vétel árára 700.000Ft-ot szánok.

2012. jan. 1. 14:54
 9/22 anonim ***** válasza:
Fuhh... Hát ha magyar országon találsz Colorado rangert akkor le a kalappal. Mm ami még a fajtához tartozik és nem valami rámondott jelleg. Appalosa meg western. Ha westernbe lovagolsz akkor gyorsan találsz, ha nem keresgélni kell. Szerintem inkább kisbérivel indítsd a dolgot, vagy ha ajánlhatom a Paint horse-t. Én nem csalódtam benne. Az egyik legmegbízhatóbb fajta. :) Ja és heréltet!
2012. jan. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Kisbérit jóval olcsóbban is találhatsz. Nyugodtak, persze egyénfüggő, de alapvetően jók, tényleg kezdőnek valók. Ismerek hisztis kisbérit, de egyén rontotta el, egyébként nagy jó. És az is nagy bónusz bennük, hogy "univerzálisak", ugranak is kisebbeket, nyilván nem világ ugrólova, de hobbyra lovagolgatni, kicsiket ugrani, terepezgetni tökéletesek. Rákerestem lovasok.hu-n, kisbéri, 9-13 éves, kanca/herélt, 400ezerig, és így is adott jópárat, hát még ha többet szánsz rá, akkor abból már nagyon jó lovat lehet venni. Nézelődj, viszont mindenképp próbáld ki, menjetek el, nézzetek meg többet is, aztán amelyik komolyabb, oda állatorvossal, edzővel, és egy tapasztaltabb lovassal menj, ha az edződ lovagol (azért mondom, mert van edző aki már nem, vagy csak ritkán lovagol, de sokévtizedes tapasztalattal rendelkezik) akkor ő is kipróbálhatja, de mindenképp egy tapasztaltabb lovas próbálja ki! Sok sikert:)
2012. jan. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!