Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovasoknak milyen...

Kezdő lovasoknak milyen lófajta való? E közül a 2 fajta közül jó valamelyik?

Figyelt kérdés

Én az Appaloosa vagy a Colorado ranger ló.

E közül a 2 fajta közül megfelel valamelyik egy kezdő lovasnak?

Vagy más fajta ajánlatok?

Kanca, herélt, vagy csődör legyen?


2012. jan. 1. 14:13
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Rendben. Akkor nézegetek Kisbéri félvéreket.

2012. jan. 1. 15:02
 12/22 anonim ***** válasza:

Ne fajta szerint keress lovat, azt javaslom. Ráadásul ezek ritka és drága lófajták, ha nincs vele konkrétabb célod, csak az, hogy megtanulj lovagolni, akkor fölösleges ennyi pénzt áldozni rá. Legalábbis véleményem szerint... :)

Ha ajánlhatok, elérhető áron, látszólag kiegyensúlyozott, megfelelő tanítólovat:


[link]

[link]

2012. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Az én tapasztalataim szerint a herélt a legjobb csak én m,ár mindjárt egy arab telivérrel kezdtem nem volt valami könnyű de így már nem kell hozzászoknom valami sportlóhoz. :D
2012. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kisberit ha minden féle képpen magyar fajtát akarsz legyen egy egyszerű magyar félvér de ne kisberi azok vadak a tapasztalatom szerint.
2012. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nyugodtan keresgélj a kisbérik között, esetleg még ajánlanám a sodrottat, vagy bármilyen félvért. Appaloosat vagy colorado ranger-t nem nagyon találni errefelé és belőlük 700 000Ft alatt inkább csak a csikókat vagy a nagyon idős vagy beteg lovakat adják, amik nem neked valók.

Ha még kezdő vagy én azt mondom, hogy inkább az edződ válaszon neked lovat és ne a fajtát nézd elsősorban., legyen az egészsége, idomítottsága a mérvadó.

A nemek közül én a csődört nem tanácsolnám első lónak. Persze vannak köztük kezelhető egyedek, de a többségük ha kancát lát/szagol elveszti a fejét. Mint kezdő nehéz lenne neked egyedül kordában tartani. Sajnos az is hátránya, hogy a legtöbb lovardában külön kell tartani a többi lótól, hogy ne legyen meglepi csikó. Sőt a méntartásért több pénzt is elkérhetnek egyes helyeken (külön karám vagy több szalma és trágyázás, ha nem mehet ki a többihez).

Személy szerint a kancákat nem szeretem (a méneket viszont imádom xD), mert sokszor hisztisek: sárlik, ha csikója van az a baja vagy épp nem tetszik neki a másik ló. Az ilyen viselkedés is persze egyénfüggő. Első lónak egy kanca végülis egy jó választás, mert kezehetőek (nem őrül meg a másik nem láttán, mint a mén) és később akár fedeztetheted is :)

A herélt pedig abszolút tökéletes. A kancánál csak annyival rosszabb, hogy nem lehet csikója.

2012. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

A válaszokat köszönöm!


Amúgy a bér tartással nem lenne gond mert nenm bér tartásban lenne. Hanem itthon tartanám. van elég helyem hozzá.

2012. jan. 3. 17:17
 17/22 anonim ***** válasza:
Ha nincs a családotokban lótéren tapasztalt személy, akkor én semmiképp sem ajánlanám az otthon tartást. Sokkal több felelősséggel jár, mint a bértartás, én még most, 4 év intenzív lovaglás után sem mernék bevállalni itthonra egy lovat, márpedig a ló érdekében, mert tudom, hogy mennyi minden van, takarmányozás, körmölés, betegségek, állatorvos, oltások, és még millió dolog, amiben nem vagyok elég tapasztalt ahhoz, hogy teljes biztonsággal lehessen itthon egy lovam. Te, pedig mint írtad, még kezdő vagy, így tényleg semmiképp sem javasolt. kapásból mielőtt lovat veszel érdemes 1-2 évig eljárni lovardába lovagolni, és ha utána úgy döntesz, valóban életed ez a sport, és szeretnél lovat, gyűjtöttél már némi tapasztalatot, akkor belevágni, de még akkor sem egyedül, önállóan, hanem folyamatos edzői felügyelet és támogatás mellett, még hosszú évekig.
2012. jan. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ha magadhoz is viszed ajánlanék minden képen egy szakképzet lovászt.
2012. jan. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Apumék tartottak lovat nekik volt. Szóval ilyen téren nem lenne gond.
2012. jan. 4. 19:54
 20/22 anonim ***** válasza:
Akkor sok sikert hozzá.
2012. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!