Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért félek a vágtától? Miért...

Miért félek a vágtától? Miért nem tudom megfogni a lovat?

Figyelt kérdés

Kicsit félek minden alkalommal hogy lehet hogy ma elkezdem a vágtát.(Új helyre járok és ott még nem vágtáztam.)Vannak rossz élményeim vele kapcsolatba-egy shagya arabon tanultam meg rajta imádtam,azóta váltottam.Vágtáztam egy huculon ő bakolt alattam 2-t,meg 2 nagy lovon akiket pedig nem tudtam megfogni és egyszer az egyik belelépett egy gödörbe "letérdelt" én a nyakára csúsztam,de akkor is vágtázott tovább,úgy hogy a nyakán lógtam.



A második kérdés pedig az hogy miért nem tudom megfogni őket?Ezért is félek mindig hogy nehogy megint elvigyenek bárhová és ha látják hogy nem tudom megfogni akkor nem vágtázhatok többet,pedig ha tudom hogy megtudom fogni a lovat akkor szeretek.Ahogy próbálom megállítani őket-> sarok le,lábfej befelé fordít így ugye a térd is rögtön zár,mikor megakarom állítani akkor fokozatosan húzom a szárat és közben beleülök a nyeregbe,és dőlök hátra.És erre semmit nem reagál a ló.

Hogy kéne megállítani ha nem reagál erre?


Köszönöm a válaszokat :).


2012. jan. 2. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a rossz emlékek miatt félsz és mert nem bízol magadban. Ezt a ló is megérzi és ő maga is bizonytalanná válik, könnyebben megijed, átveszi az idegességedet. Tehát próbálj meg minél inkább ellazulni, ne gondolj semmi rosszra. Sajnos tudom miről beszélsz én eddig kb négyszer estem, mert a ló hirtelen megugrott alattam és full vágtában elment a francba én pedig nem voltam felkészülve. Szerencsére kezdem leküzdeni ezt a félelmemet és pl ha izgulok vmi miatt, akkor elkezdek egy számot lejátszani fejben vagy egy verset szavalni, nekem bevált.

Felvétel. Először is, ne húzd a szárat, legalábbis folyamatosan ne. Mert bizony vannak olyan lovak akik a szár húzására nem hogy megállnak hanem begyorsulnak. Tehát, szár tart, néha belemozgatsz, kicsit meghúzod majd visszaengeded és itt a hangsúly a visszaengedésen van. Továbbá térd szorít, jó erősen, hát megtart, derék feszít (ezzel is akadályozod a ló mozgását), lapocka bezár.

Egy másik opció ha netalán tényleg elszalad a paci akkor menj kis körre és ott próbáld felvenni. És az egyik legfontosabb hogy próbálj ne kétségbe esni, helyett gondolkodj és cselekedni. Tudom, mondani könnyebb mint végrehajtanixĐ Remélem tudtam segíteni:) Ja és ha valaki esetleg úgy gondolta valami baromságot írtam, nyugodtan javítson ki mert sajnos a magyarázás nem az erősségem:P

2012. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*helyette gondolkodj és cselekedj
2012. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért félsz a vágtától, mert nem vagy biztos magadban és azért nem vagy biztos magadban, mert még nagyon kevés a tudásod. Ez nem baj, mindent meg lehet tanulni, de talán olyan helyen kéne, ahol futószáron megtanítják a vágtába való beugratást és a felvételt is. Az se hátrány, ha normális lovakon tanulhatod ezt meg.


Az, hogy nem tudod megállítani, elég összetett dolog és látatlanban csak találgatni lehet. Egyrészt nincs biztos ülésed, ez tuti, ezt még gyakorolni kéne. Másrészt nem fokozatosan húzni kell a ló száját, mert sokszor pont a húzás ellen megy, vagyis minél jobban húzod, annál inkább előre menekül a zabla elől. A teljes felvétel is félfelvételek sorozata, vagyis a kezed folyamatosan megtart-enged. A hátradőlés önmagában kevés, ha a derekad nem húzod meg, vagyis nem szünteted be a velemenő mozgást, akkor nem igazán fogja érteni a szituációt a ló. Kicsit olyan, mint ha téged hátulról ütnének, elölről meg orrba vernének, na te mit tennél? A ló is valahogy így van ezzel, ha nem egyértelműek számára a segítségek.

Ezt az egészet az edződnek kellene elmagyaráznia és megtanítania, ha nem képes erre, akkor talán másik edzőre van szükséged.

2012. jan. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A ló megérzi hogyha nincs önbizalmad, és kihasználja, csk vegyél egy nagy levegőt, zárd össze a fogaidat, utána beugratás vágta, simi-simi a nyakára ha jól csinálja azt kész, csk önbizalom kell hozzá:)
2012. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
És ne húzd annyira a szárat, csak szivacsolj a kezeddel, utána meg engedj, ha nem lassul le, akár reszelheted is, ha nem érzékeny a szája, de hogyha befelé állítod és úgy húzod rá fog esni a vállára, és úgy bármit csinálhatsz nem fog arra menni amerre te akarod, a sújpontját kell megfogni:)
2012. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És persze az sem ártana, ha megfelelően képzett, nyugodt lovakon tanulnád. Engem is egyszer még kezdő lovasként(épp hogy megtanultam kiülni a vágtát futószáron) felültettek egy olyan lóra, ami egyből elvitt a p.csába, hát mit ne mondjak, kellemes élmény volt.
2012. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket,megpróbálom őket megfogadni.Nagyon hasznosak mert elég sok dolgot nem így csináltam.

Az a baj hogy ahová jártam (ahol elvitt a 2 nagyló+a bakolásos hely) ott nincs pályán lovaglás,vagyis van pálya,de ha már tudok vágtázni akkor az számomra már meg kell hogy szűnjön hogy legyen hely a kicsiknek.Csak terepen tudok lovagolni és sajnos lovakból sincs nagy választék :(.És itt egy jó hely van ott pedig 4 ezer egy óra,de azt mondta mindenki hogy futószalagszerű nagyon a hely,még ez annyira nem is gond (bár azért jó ha ápolás,szerelés közben megismerjük egymást a lóval),de az ára az durvább :(.Sajnos ennyit nem tudunk kifizetni.

2012. jan. 3. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!