Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak én félek ennyire a vágtától?

Csak én félek ennyire a vágtától?

Figyelt kérdés

1,5 éve járok lovagolni,és most kezdtük a vágtát.Őszi tábor volt a lovardában,ahol járok,és csak az utolsó elötti nap tudott rávenni az oktatóm,hogy próbáljunk meg vágtázni.1 hónapja volt ott egy verseny,ahol a bevonulón egy kicsit lemaradtunk a lóval,akin szoktam lovagolni,ezért úgy gondolta,behozza,beindult vágtába.Előre dőltem,felhúztam a lábam,csoda,hogy fentmaradtam.Enyhe sokk kerülgetett.

Nagyon féltem/félek a vágtától,hogy gyors lesz,kiesik a lábam a kengyelből,leesek,stb.Kb. 5x próbáltunk vágtázni,abból az első 4 nem volt valami jó,mert előredőltem(rettenetesen féltem!),az utolsó jó lett volna,de az csak 1-2 vágtaugrás volt,utána ügetett.

Miért félek ennyire a vágtától?Normális ez?

13/L


2011. nov. 5. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
azért félsz mert még nincs rutinod .de azt meg kell jegyezem ,hogy a vágtát nem így kell tanítani ahogyan neked tanítják,futószáron kell megtanulni esetleg voltizs hevederel de amig nem bisztos az ülésed addig nincsen ennek sem értelme.
2011. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm,de nagyon jól oktatnak,és mondták is,hogy futószáron kezdjük,de mondtam,és a nővérem is (8 éve lovagol),hogy ott csak rosszabb,mert kiesek az egyensúlyból stb.

Akkor normális,hogy ennyire félek?

2011. nov. 5. 19:11
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Normális,de ez ,hogy futószáron kiesel az egyensúlyból ez is azt bizonyítja ,hogy még nem bisztos az ülésed amit viszont futószáron kell fejleszteni enyi.
2011. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
nemkell mindig elöredölni és felállni vágtába.ügetsz ügetsz..kanyarga nagyivbe beugratod vágtába..leülsz a seggedre és mintha hintáznál.nemtudom miért kell félni töle mikor ezerszer jobb bármi másnál.
2011. nov. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Én is féltem tőle elég sokáig, de most már belejöttem és így nem tartok tőle. Most már csak attól félek hogy nem tudom beugratni vágtába és az oktatóm "lecsesz" :D De azért az esetek többségében már ez is megy.
2011. nov. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11%
Lába de dugd be teljesen a kengyelbe, mert ha teljesen benne van és vészhelyzet van nem tudom kicsúszni és ezzel az esésed is sokkal rosszabb lesz. Térd szorít, egyenes derék és kövesd a ló ritmusát. Ne félj mert akkor a ló megérzi. Menni fog az :) ( Semmiféle képpen ne vadászvágtával kezdj el tanulni mert akkor nehezebb lesz a könnyü vágtát megint megcsinálni. én is így jártam)
2011. nov. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12%
eleve kengyel nélkül kéne vágtázni tanulni (és ügetni is -.-')
2011. nov. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Futószáron gyakorold, ha így oktatnak, akkor keress másik helyet, mert ebből komoly baj is történhet, hogyha terepen leesel így...
2011. nov. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

Persze, hogy normális, hogy félsz a vágtától, ha ilyen rossz élményed volt.

Nekem igen csak kezdő koromban volt, hogy futószáron oktattak egy nagyon szeles időben. A ló valamitől iszonyatosan megijedt, beugrott vágtába. Kb fél kör után a derekamra estem. Alig tudtam feltápászkodni. Az oktató vissza fel tolt a lóra, tettünk néhány kör lépést és haza mentem, mert nagyon fájt a derekam. Otthon este a fájdalomtól még el is ájultam, és ahogy elestem, a fejemet is nagyon beütöttem (tenyérnyi púpom nőtt). Másnap bementem a balesetire. Hosszú pihenést javasoltak, szerencsére nem volt semmi komoly, de a derékfájásom évekig megmaradt. Pár hónap múlva ismét elkezdtem lovagolni.

Ez a baleset viszont éppen arra volt jó, hogy a gyors mozgású lovaktól féljek. És persze a vágtától is. Aztán persze eljött az idő, hogy elkezdjek vágtázni. Az oktatóm látta, hogy képes lennék rá, és persze bennem is bennem volt a kíváncsiság, de a félelem is. Valahogy futószáron nem igazán ment a vágta. Az oktató felpattant egy lóra, kimentünk terepre. Van egy hosszú, bozótossal szegélyezett út, ahol végre vágtáztunk. Nagyon jól esett, jót tett. Bár ezek után sem ment futószáron a vágta, de legalább karámban már ment. Jó sok vágta után sikerült futószáron is vágtázni.

A mai napig nem szeretem a hirtelen mozgású pacikat.

A kedvenc vágta feladatom a lépésből beugratás. Ilyenkor csak szép lassan gyorsul fel a ló, van időm a gyorsaságra felkészülni.

2011. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hollatam már ilyen esetről.Ott az volt a próbléma,hogy a ló-lovas kapcsolat nem volt meg rendesen.Szerintem veled is ez a próbléma,de nem kell félned,mert szerintem előbb-utóbb közöttetek is kialakul.A vágtátol egyébként se kell félned.

Ha tényleg nagyon akarod,hogy menjen a vágta,akkor sikerülni fog.Sok szerencsét.

2011. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!