Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Könnyű biztonsági csomókötést...

Könnyű biztonsági csomókötést írnátok légyszi?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyanra gondolsz, amivel a lovat ki tudod kötni? És olyat szeretnél, amit ló nem tud könnyen kibontani, de te igen? Hát gondolom igen, mert akkor nem a lovak témába írtad volna...

1. Vesd át a vezetőszárat a rúd felett, alul fogd meg kicsit lejjebb, mint ahogy a rúdon átmegy.

2. A jobb kezedbe fogd, amit előzőben leírtam.

3. Tedd a felülről jövő vezetőszár felé.

4. Így képződik egy bezárt "tér".

5. A kezedben lévő vezetőszáron csinálj egy nagy (de nem túl kicsi!) hurkot, és dugd át ebben a bezárt térben, de csak a hurkot.

6. A bal kezeddel fogd meg ezt az átdugott hurkot.

7. A jobb kezedet csúsztasd lejjebb a vezetőszáron (ne a ló feje felé, hanem a vezetőszár másik vége felé).

8. Ezt dugd át az előbb keletkezett hurkon, és így megint csak egy hurkot kaptál (egy másikat).

9. Ezt ismételd meg párszor, míg a vezetőszár végéhez nem érsz (nem muszáj a leges legvégéig menned).

10. A maradék vezetőszárat simán húzd át az utoljára keletkezett hurkon, majd kicsit húzd meg (nem kell nagyon, a ló ezt se tudja kibontani).

Remélem, sikerült megértened.:)

Ez egy másik csomó (lehet, hogy könnyebb):

[link]

Ez amit én írtam:

[link]

2012. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát inkább csinálni tudom de megpróbálom leírni! Nem garantálom hogy érthető lesz! xD

1. lépés: Átdugod egy karikán (vagy nem tudom hova szoktad kötni) a végét a vezetőszárnak. Beállítod a megfelelő méretet.

2. lépés: A lóhoz közelebbi részét tehát amelyik része nincs átdugva megfogod, persze abba a távolságba amilyen hosszú szabadságot akarsz adni a lónak. A kezed és a ló között lévő távolság lesz a hosszúsága a kikötőszárnak.

CSinálsz egy hurkot. Azt a végét amelyik át van dugva a karikán körbe tekered rajta (óramutató járásával megeggyezően) úgy hogy a hüvely ujjadat is beletekered.

3. lépés: Azt a részét amit körbetekertél a hurkon( lehetőleg minél közelebb a bal kezedhez csinálsz egy másik hurkot amit a hüvelyk ujjadnál felfelé átdugsz a körbetekert része és a hurok között. Ezután már csak a most átdugott hurkot kell beledugni az eddig is meglévőbe és a ló részénél lévő kikötő szárat meghúzni. Ezután a hurok könnyen kioldható úgy, hogy meghúzod a lógó végét.


Nagyon remélem érthető voltam, csak fontos hogy így csináld. Ha nem tiszta valahol írj és akkor én megpróbálom elmagyarázni. Ez az eddigi legegyszerűbb és legbiztonságosabb csomó amivel eddig találkoztam. :)

2012. jan. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi:)

karikába szoktuk de ha sokan vagyunk akkor rúdon is:)

köszi mégegyszer majd írok ha nem érthető:)

2012. jan. 3. 18:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Youtube-on keress rá a quick release knot-ra, és csemegézz. :)
2012. jan. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb: köss masnit a vezetőszárból, és a karabíneres végét húzd ki. Tudod, mint a cipőfűzőnél, amikor kihúzódott az egyik hurok. A másik vége pedig megrántva kioldja a csomót.
2012. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, ahogy az első képen van. Azt meg tudod csinálni, kérdező? Ha akarod teszek fel egy vidit.
2012. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek:)

igazából eddig a kettes válaszolóét már megtanultam remélem jól:) de majd a többbit is megnézem:)

köszi

2012. jan. 5. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!