Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lépésben hogyan lehet gyorsabb...

Lépésben hogyan lehet gyorsabban menni?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el lovagolni. Az a baj, hogy amikor lépésben megyünk, mindig lemaradok, mert a lovam nagyon lassan megy. (ügetésben nincs ilyen gond)
2012. jan. 3. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
erélyesebb lábsegítséggel. de ne annyira hogy elinduljon ügetésbe
2012. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
ha szabad akkor használj pálcát...ha nem reagál a lábadra, ez biztos segít.. (:
2012. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A lábammal folyamatosan szorítsak vagy inkább "rugdaljak" ?
2012. jan. 3. 21:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha csak ülsz rajta mint egy zsák krumpli, akkor csak cipel. Menet közben derékkal is hajtani kell előre, csizmával elvileg csak akkor, ha gyorsítani szeretnéd, ha folyton rugdosod, akkor eltompul és mit sem ér. A pálca is csak akkor ér valamit, ha néha használod, egy-egy jelzés megerősítésére.


Lehet, hogy alapból lassabb a ló, el van tompulva, iskolalovaknál gyakori.. Ilyenkor is próbálkozz a fentiekkel, vagy ha a végén mész, nem tartasz fel senkit, akkor kicsit lemaradsz, ügetsz kicsit, megint lemaradsz. Akkor a ló se unatkozik annyira. Persze ez osztálylovaglásra nem vonatkozik, ahol lépés a feladat. :)

2012. jan. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Folyamatos előrehajtó segítségek? Miért kéne pálcával hajtani? Sarok leszorít lábszár lezár, csípő apró mozdulásokkal előre hajt, ezzel nem azt mondom, hogy lovagold meg a nyerget a lépést is lehet nyújtani. Főleg, hogy a lépésnek is 4 járómódja van. Folyamatos előrehajtás.
2012. jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is elég lassan lép a lovam, és terepen mindig lemaraduk. Még ügetésben is. Aztán vágtázok vele pár lépést, hogy utolérjem az előttem menőt, és onnantól kezdve nncs ilyen gond. A vágtától valahogy felpörög. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy kezdj el vágtázni! Ne foglalkozz vele, hogy lemaradtok, ha nagyon zavar ügess utánuk! Az edző/oktató bztos megengedi. Amúgy amikor régebben osztályban lovagoltam, akkor mi nem mentünk olyan közel egymáshoz. Ha mlépni akarsz, akkor hajtsd egy kicsit csizmával, derékkel, de ne engedd ügetni. Jobb ötletem nincs:-)
2012. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

inkább "rugdald" de ne a szó szoros értelmében. és ne mindig. csetteghetsz a nyelveddel is és egyszer-egyszer pálcasegítség is mehet. de ezt se annyira hogy megugorjon vagy búboljon.

(első voltam)

2012. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lépésben "váltott" lábbal kell hajtani a lovat. Nem úgy, mint pl ügetésnél, hogy egyszerre nyomod meg a ló oldalát. Azt viszont nem tudom elmagyarázni, hogy mikor melyik lábbal kell hajtani.
2012. jan. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
engem úgy tanítotttak gyorsítani lépésben hogy felváltva:bal csizma, jobb csizma, bal csizma, jobb csizma...szerintem bróbáld ki hátha segít:)
2012. dec. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!