Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Túl kemény a kezem?

Túl kemény a kezem?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok engedni, lazítani a száron, mert félek hogy belerohan, de így csak megakasztom a lovat. Hogy tanulhatnám meg, hogy kicsit lazítsak a száron?
2012. jan. 3. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj lógó szárral, és használd a többi segítséget, amíg elmúlik az indokolatlan félelem.
2012. jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

sajnos kevés, már próbáltam :(

Úgy még nem tudom megfogni, és elrohan.

2012. jan. 3. 22:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Hidd el akkor is elrohan ha folyamatosan húzod a száját.
2012. jan. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elhiszem, de valahogy nem tudom tudatosítani magamban. Szóval ha elrohanna, az a reakcióm h kicsit erősebben rátartok. Nem tépem, attól még nagyon messze vagyok.

Az a kérdésem lényege hogy hogy tudnám ezt kinevelni magamból.

2012. jan. 3. 22:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Először is nagyon menőkés a lovad? Van támaszkodás? Mikor szokott ez előfordulni, hogy belerohan?
2012. jan. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérd meg az edződet, hogy néhány órát rakjon vissza futószárra, mert nagyon bizonytalan vagy, azért van ez. Ha biztosabb lesz az ülésed, akkor már fogsz tudni figyelni a kezeidre. Most azért félsz, mert nem bízol abban, hogy ha meglódulna alattad a ló (megjegyzem, nem fog, pláne nem lovardában) akkor rajta tudsz maradni. Futószáron próbálgasd az iramváltásokat, futószáron vedd kézbe a szárakat és úgy gyakorolj, mert akkor biztonságot ad az edződ, aki fogja a futószár végét. Néhány alkalom után valószínűleg megszűnik ez a problémád, addig viszont te magad sem tudsz fejlődni és a lovat is keményen bántod.
2012. jan. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Gabka köszönöm, kb ilyesmire gondoltam. Ez nekem is eszembe jutott, de nem voltam benne biztos hogy segít.

Egyébként elég menőkés, de ez nem kéne hogy gondot jeletsen :S

Néha gyönyörűen támaszkodik, a kért ütemben halad, néha meg úgy dönt, hogy neki nincs kedve ehhez xd

2012. jan. 4. 08:38
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyébként még régebben, másik helyen volt olyan hogy úgy megindult alattam a ló (másik ló, másik hely) hogy a boxában kötöttünk ki. Pedig pályán voltunk.

De a futószár jó ötlet :)

2012. jan. 4. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!