Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Olcsó és minőségi lovagló...

Olcsó és minőségi lovagló ruhát egyáltalán tudok szerezni?

Figyelt kérdés
Van egy passzos nadrágom, nem tudom, hogy jó - e, de a kobak meg a csizma jobban érdekel.Hetente egyszer - kétszer járnék.Kb.mennyibe kerül egy komplett lovaglócucc ?
2012. jan. 5. 18:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Decathlonban vehetsz olcsó gatyát, vagy vatera. Kobak szintén decathlon, lábbeliért én nagylovasba mennék, vagy imagine-be.

Gatya 4000-től, kobak 8-10000 körül, lábszárvédő 6000 körül ami már jó. Kezdetben edzőcipő is jó lábszárvédővel, egy jó lovaglócipő mondjuk egy 10-es, ha belefér a keretbe, érdemes.

2012. jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
a vaterán is körül nézhetsz, olcsón ki lehet fogni jó dolgokat!
2012. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A barátnőim is járnak lovagolni, nagyon szeretem a lovakat.Már van ötletem hova járnék és csizmát a Dechatlon (vagy hogy írják)oldalán láttam 40.000 - ért.Azért ennyi pénzem nincs ! 10.000 Ft - vel ha megúszom akkor már oké.
2012. jan. 5. 18:51
 4/21 anonim ***** válasza:

Bőrcsizmára szerintem ne nagyon ruházz be az elején. Bőven jó egy lovaglócipő + lábszárvédő, újonnan ez a kombó kb 12-15 ezer Ft, de használtan a feléből kihozod.

Kobakból érdemes újat venni, annak tuti semmi baja, bársony kobak már van 6000től (nekem ezek sokkal jobban tetszenek). Lovaglónadrágot, ha hosszú távra tervezel, akkor lehet érdemesebb egy jobb minőségűt venni 10 ezerért, de használtan is lehet kapni pár ezerért. Kesztyűből érdemes a közepes árkategóriában keresgélni olyan 3-4 ezer környékén elég sokáig húzzák, és érdemes bőrtenyerűt venni.


Ha a legalapabb holmikat nézzük, akkor újonnan kb 30 ezer, használtan a feléből ki tudod hozni.

2012. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Lovasok.hu apróhirdetései között körülnézel, fillérekért (jóval a bolti ár alatt) be tudsz szerezni szinte mindent. Én mindig onnan vásárolok, nagyon ritkán megyek lovas boltba, csak ha már régóta keresek valamit, és tényleg nincs apróhirdetésben.
2012. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

No meg lovasok.hu!

ott is rengeteg felszerelés van, nagyon jó cuccokat is ki lehet fogni.

Nadrágból az a jó, ha nincs belül varrás.


Amég nem vagy biztos benne hogy szeretnéd, úgy értem még nem próbáltad ki, hogy tényleg tetszik e, addig nem érdemes túl sokat beruházni.

az elején elég a sportcipő plusz térdzokni is, aztán szépen lassan jöhetnek a felszerelések.

Lovaglónacit 4000 körül már kapsz, kobakot én 3000ért láttam nagylovasban, lábszátvédő is van emberi áron.

A bőrcsizmát még hagyd egy ideig, a lovaglócipő is nagyon jó!

2012. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolóval teljesen egyet értek, ha nem muszáj, ne is ölj még bele pénzt lovas cuccba, én már 1 éve lovagoltam, amikor elrángattam anyum a Decathlonba néhány cuccért :D
2012. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én a turkálókat is ajánlom neked, az összes nadrágom onnan van (téli, bársony és hagyományos, sztreccs+bőr is), 300-500 Ft/darab-áron szereztem őket. A turkálós néninek el kell magyarázni, hogy néz ki, mert sokszor fogalmuk sincs, mi az, és akkor félreteszi neked. Én téli csizmát is vettem már egy ezresért, semmi baja, csak a sarkain, ahol a legtöbbet hajlott, ott volt a vászon kiszakadva, 10 perc alatt megvarrtam :) Olyan, mint ez, csak a talprésze drapp:

[link]

Még a vastag, szőrös talpbetét is benne volt, de amúgy bélelt az egész.

Ha borsodi vagy, Ózdon van egy bazi nagy turkáló, a vasútállomástól nem messze, ahol zsákban van egy csomó lovaglónadrág. Csizmák is vannak, nekem innen van a téli.

2012. jan. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
decathlonba körülnéztem és találtam kezdő lovasnak csizmát, olcsó, de egész jó nadrágot és kobakot is láttam 5000 - ért.Összeadtam és kb.13.000 Ft volt az egész.
2012. jan. 6. 16:16
 10/21 anonim ***** válasza:
Gumi csizmát ne vegyél. Inkább cipő+lábszárvédő, és majd, ha komolyabban belevágsz, bőr csizma. Bár ott is inkább a bőr lovaglócipő+csizmaszárat ajánlanám. Ha nem díjlovaglás, akkor versenyre is jó.
2012. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!