Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglással, ló és ember...

Lovaglással, ló és ember kapcsolatával kapcsolatos tények és tévhitek?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, amit tudok, hogy igazából , hogy kéne lennie, de sokan mást hisznek máshogy csinálják, pedig alapvetően nem az a helyes. Azt hiszem így többet megtudhatunk a lovakról és a lovaglásról! :)

Hogy értésétek mire vagyok kíváncsi írok egyet én is!


2012. jan. 6. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
a fehér lovas dolog na az nem jön be. :D
2012. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Írsz akkor példát, hogy mire gondolsz?
2012. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tévhit:

Sokan azt gondolják, hogyha paskoljuk a lovat az neki is egyértelműen a dicséretet jelenti.

Valóság:

Ez nem igaz. Ugyanis a lovak nem használnak egymás között ilyen törődés formát. Ez nálunk agressziót vagy rúgást jelent. Egyes lovak akikkel már sokat foglalkoztak rájönnek hogy ez az embernél a törődést jelenti, de még ők is jobban örülnének az ő általuk saját nyelvükön alkalmazott törődésnek a vakarászásnak.

:) Na valami ilyesmire gondolok! :)

2012. jan. 6. 18:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó "kérdés", remélem sok hasznos dolog össze fog gyűlni. :)


A hobbilovasok egyik nagy buktatója a halott kéz. Nagyon kevés helyen tanítják, hogy a ló szája és a lovas keze között folyamatos, finom játéknak, kapcsolatnak kell lennie, nem csak szorítjuk a szárat mint a féleszű. Folyamatosan szivacsolni kéne, élő kézzel dolgozni. :)


Aztán, bár ez lovas körökben nem jellemző, úgy általában van nagy gond a lószínekkel sárga->barna, és akkor most magyarázd meg, hogy a barna lovat miért mondjuk sárgának, ugyanez a szürke->fehérrel.


Meg még van ez a "mindent a bal oldalról csinálunk" dolog. Hogyha valaki jobbról teszi fel valamiért a nyerget, mert úgy esik kézre, vagy valami, akkor már meg kell kövezni, mert milyen lovas, hogy nem bal oldalról. :D Ez egy akkora butaság, már bocsánat. A bal oldal az csak egy hagyományos dolog, de ma már különösebben semmi célja sincs, csak "megszokás". A lovacska nem fog összeszakadni, ha bármit is a jobb oldaláról csinálnak, sőt, még jól is jöhet, ha gyakoroljuk, mert lehet olyan vészhelyzet, amikor mondjuk terepen történik valami, és csak a jobb oldalon tudunk akármit csinálni, vagy tényleg bármi. Úgyhogy szerintem egyáltalán nem elítélendő, ha valaki valamit jobbról csinál éppenséggel, ez még nem azt jelenti, hogy nem tudja, hogy a bal szokás.

2012. jan. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A lovakat a bőrszínük alapján határozzák. meg. Na jó, gondolom nem sárga a sárga lónak a bőre. De a szürke lónak szürke! :) A foltosnak pedig foltos. :)

Igen én is sok hasznos dologra számítok, mert ezzel nem csak én tanulnék hanem más is! :)

Ja és ez a nyerges dolog. Igen szerintem is igazad van. Bár az én lovam a múltkor eléggé meglepődött hogy a másik oldalon "dobták" a rá a voltizshevedert. :)

2012. jan. 7. 08:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Megpéldául,ha nyitott tenyérrel közelítesz egy ló felé az a ló, hogyha nem iskolaló vagy tapasztalt ló az emberek között, meg is ijedhet mert az a ragadozót mutatná.Szerintem is hülyeség hogy csak bal oldalról lehet fel rakni a nyerget meg hogy mindent baloldalról kell tenni ez megszokás ha rendszeresen eddig mindig baloldaról csináltad akkor persze meglepődik a ló:,,mert ez eddig nem így volt most meg mért nem a másik oldarról csinálja."de ez nem olyan fontos mondjuk.

Én is várom a további válaszokat:)

2012. jan. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A nyerges dologról jutott eszembe, hogy ugyan ez történik, mikor a csikót futószárazáskor az ostorhoz szoktatjuk. A fiatal lónak az első futószárazásakor rossz élménye lesz az ostortól, félni fog tőle. Pedig az ostornak nics olyan szerepe, hogy ijeszgessük vagy bántsuk vele a lovat. Ezért mi azt szoktuk csinálni, hogy odaállunk az egyik oldalára és addig dobájuk (nem csattogósan) az ostort a lóra, amíg meg nem szokja. Amikor átmegyünk a másik oldalára, akkor viszont előről kell kezdeni. Ez már egy más helyzet a lónak, újra meg kell szoknia az ostor éríntését. Ugyan ez van a nyergelésnél. Nincs akadálya annak, hogy jobbról nyergeljünk, de egy tapasztalt ló is váratlanul elugrással reagálhat. A kezdők ezt nem tudnák kezelni és ezért mi mindig azt mondjuk nekik, hogy mindent csak balról szabad csinálni.

Tényleg jó ötlet az ilyesmihez hozzászoktatni a lovat. Pont egy hete voltunk barátnőmmel terepen és vágta közben leszakadt a bal oldali kengyelem. És mire megálltam le is esett úgyhogy le kellett szállnom. A visszaszállás már problémásabb volt xD Elég ügyetlen vagyok alapból is a felülésben, hát még jobb oldalon. Ráadásul a ló is idegenkedett tőle xD Aztán végül felálltam egy farönkre és sikerült.

2012. jan. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mondok még egyet! :)

Egy valamire rájöttem az eddigi lovaglásim során. Főleg a mostani ló tett rám mély benyomást és tudatosította bennem, azt a tényt, hogy nem én vagyok a tanár. Ő sokkal több mindt tanított nekem mint én neki! :) Megtanított határozottabbnak lenni, megtanított türelmesnek lenni, és megtanította, hogy hogyan érjek el egyszerűbben dolgokat! :)

2012. jan. 7. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!