Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Személy szerint melyik kutyaid...

Személy szerint melyik kutyaidomítással, kutya-ember kapcsolatával, kutyával kapcsolatos dolgokkal foglalkozó könyvet, könyveket ajánlanád?

Figyelt kérdés
Valamikor a jövőben szetetnék egy Shiba Inu kan kutyát, fel szeretnék készülni rá... Személyes tapasztalatokat ha tudnál írni, az is jó lenne...
2010. dec. 1. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Én abszolút elkötelezett vagyok a Tükör-módszer mellett ( www.tukormodszer.hu ), így az ebben a szellemben írott könyveket ajánlom:


Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! Ahogy a kutyák szeretnek tanulni

Korom Gábor: Neked ugatok


Illetve elemeiben a Tükör módszer is alkalmazza a Fennel módszert:


Jan Fennel: Hallgassunk a kutyákra

Jan Fennel: Tanuljunk meg kutyául

Jan Fennel: A kutya legjobb barátja


De én szeretem Konrad Lorenzt is, csak ő kicsit idejét múlt, viszont nagyon szórakoztató :)


Miklósi Ádám: a kutya evolúciója, viselkedése és kogníciója


Nehéz, etológiai olvasmány, ez nem nevelés, sokkal inkább tudomány, de nagyon érdekes.

2010. dec. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én a Victoria Stillwell féle könyveket szeretem a legjobban, számomra az a leginkább befogadható. Hasznos, gyakorlati tippek, tanácsok vannak benne. (Határozottan nem olyan mint a Fennel könyv, amiben van egy elmélet, de szinte nulla gyakorlati tanács)

Ami magyar, és jó, az a Neked ugatok! (Bár egy-két válasza nekem nem annyira szimpatikus, de bizonyosan hatékony).

2010. dec. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Naná, hogy Cesar Millan: A csodálatos kutyadoki!
2010. dec. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

A kutyát nem idomitják, az a fóka a cirkuszban :).

A kutyát kiképzed és neveled. Az elöttem szólók a legjobb könyvekez ajánlották :).

2010. dec. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Ideális esetben a fókát sem idomítják :) Legalábbis nekem az idpmítás szóról a betörés, megtörés jut eszembe.
2010. dec. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2010. dec. 1. 14:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Dr. Bruce Fogle, Jan Fennell, Cesar Millan, Turid Rugaas könyvek!

nem könyv de nagyon hasznos Cesar Millan: Mastering leadership 6 részes sorozata [link] itt megtalálod az első részt magyar feliratal "emberképzés kutyákhoz" címmel

2010. dec. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"emberképzés kutyákhoz" 100%-ig jogos, ez tetszik...tuti megnézem...

Köszi a választ!

2010. dec. 2. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!