Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bemelegítésnél milyen hosszú...

Bemelegítésnél milyen hosszú a megfelelő szárhosszúság?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Pont mint a lovaglás további részében. Miért lenne más?

Attól, hogy bemelegítetek, még rendes szármértéket kell fogni.

2012. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy nem. Mert az gátolja az előremenési készséget ha rögtön meg van feszítve a szár, mikor még meg sincs lazulva. Csak nem tudom, hogy pontosan milyen szárhosszúság kell. Azt tudom, hogy lazább szárral kell indítani, ennek utána is lehet nézni, ezt senki se fogja megváltoztatni bennem. :)
2012. jan. 6. 20:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Tévedés. Oda kell adni a lónak a szárat és megvárni, amíg ő maga kezd lenyúlkálni a zabláért, akkor lehet fokozatosan összeszedni, majd szárra lovagolni.

Ha normálisan belovagolt lóról van szó, akkor teljesen lazára engedheted, mint amikor kirágatod a szárakat a kézből, tehát elég a kantár végét fogni. Lépni mindenképp így, de ha tuti a ló, az ügetés is mehet ebben a formában.

2012. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Odaadhatod neki az egész szárat. Legalábbis addig, hogy amennyire szeretné, ki tudja nyújtani a nyakát. Az első 20 percben ne kínozd azzal, hogy leszorítod a fejét, inkább fokozatosan vedd rövidebbre.
2012. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az elsőnek írnám: Meg ellazítja a vállizmait ezáltal több hajlandósága lesz az előremenésben. Ez nagyon fontos. Milyen lenne már ha rögtön befeszítenéd a fejét és úgy várnád el tőle hogy laza legyen és támaszkodjon vagy egyáltalán lendületben haladjon előre. Nyilván itt nem az érzékeny oldalú lovakat kell magadban példának felhozni mert azoknál sincsen ez meg, csak gyengébb segítségekre reagál. De azoknál is ugyan ez a helyzet csak az ember ezt nem veszi észre. A szárhosszúsággal problémáim voltak. De akkor oda adom neki az egész szárat. :) Ügetésnél is szabad?
2012. jan. 6. 21:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Én az elején van hogy egy kézzel a csatot fogom, aztán szépen, lassan fokozatosan szedem össze, az ügetést is még viszonylag laza(1-2 bogyóval hosszabb a szokásosnál) száron kezdem. Nem tudom hogy így kell e, én így csinálom :)
2012. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell összekapni már az elején, lehet neki hosszú szárat adni, de csak azért annyit, hogy egy váratlan action esetében kontrollálni tud, és ne ott lobogj a szár végén.
2012. jan. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja például botlás! Erre nagyon hajlamosak vagyunk!

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

2012. jan. 7. 08:16
 9/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Természetesen nem azt mondtam én sem, hogy rögtön szárra kell kényszeríteni, vagy hogy mindenáron hihetetlen rövid szárat kell fogni.

Csak azt, hogy nekem mindig úgy tanították, hogy fogjak egy normális szármértéket, hiszen ha gödörbe lép, megbotlik, stb, akkor ha csatnálfogott száram van, azzal nem tudok neki segíteni. Ellenben ha rendes szármértéket fogok, akkor kicsit meg tudom tartani a fejét.

Más: terepen bemelegítő ügetésnél/vágtánál megnézném én azt a kamikázét, aki ijedős-ugrándozós-bakolós lovaknál csatig odaadja nekik a szárat. :)

2012. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem terepre gondoltam az más! xD Az mondjuk igen. Azt megnézném én is! De kell. És igen igazad van. De könnyebb ellazulnia a lónak. Amúgy nekem is úgy tanították, hogy fogjak rendes szárat. De a lovon tapasztaltam meg hogy ez nem a legjobb neki! :)
2012. jan. 7. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!