Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 70 kilósan megtanulhatok...

70 kilósan megtanulhatok egyedül felülni a lóra?

Figyelt kérdés

Természetesen szőrén.


Gondolom nekifutásból nem fogok rátehénkedni a hátára, mert még a végén össze esik, de ha helyből megpróbálok felkapaszkodni rá?


166 cm a ló marmagassága, kisbéri félvérről van szó.

Én pedig 178 cm lány.


2012. jan. 7. 18:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Természetesen versenyezni nem versenyzek, kizárólag hobby szinten lovagolok, mégis meg szeretnék tanulni egyedül felülni a lóra, úgy, hogy nem teszem tönkre szegény paccot. :)
2012. jan. 7. 19:29
 12/17 anonim ***** válasza:
úgy lehet szőrén felpattani a lóra (nekem bottal 180 centis lóra is sikerült), hogy úgy állsz mellé,mint mikor a mellső patáját vennéd fel, tehát mellette állsz arccal a feneke felé, bal kezeddel megmarkolod a sörényét a marja fölött és a lényeg, hogy a külső (jobb) lábadat úgy lendíted, hogy először nem a a ló felé, hanem mellette és így a lendülettel felemelkedsz a levegőbe és mikor a "csúcsponton" vagy, akkor fordulsz törzzsel a ló felé. ez leírva elég hülyén hangzik, de a lényeg, hogy lendületet a lóval párhuzamosan vegyél, ne rá merőleges, mert úgy csak ugrálni fogsz az oldalára. nem mindenkinek sikerül ezzel a technikával se, egyszerűen vannak, akik nagyon tudnak emelkedni, ruganyosabbak, vannak akik nem.
2012. jan. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Első ! te mekkora tahó vagy már ne haragudj!

Nem mindenki lehet csontváz !

70 kg nem sok ehhez a magassághoz!

Próbálj csak nyugodtan felszállni !

Én szőrén lovagolok. 2 tipp a könnyű a felszálláshoz :

1. Hasalj fel a lóra és lendítsd át a lábad felette.

2. Állj a ló fejéhez,bal lábaddal előre lépsz,elrugaszkodsz jobbal lendítesz és fent is vagy :)

Sok sikert !

2012. jan. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hajlékonyság kérdése!
2012. jan. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ácsi már, apukám majdnem 100kiló, mert elég magas is, de simán felugrik a lóra, csak technika kérdése, nem számít a súly!!! Ráadásul 70kg egyáltalán nem sok!!! Távlovaglásban pl. mérik is az embert és ha nyereggel együtt nem vagy 75 kiló, akkor súlyokat kell magaddal vinned (hosszú távról beszélek, 100-120km-ről, mert rövid távon nincs súlykorlát). Márpedig ha egy pici arab ló ekkora távolságot megy ilyen súllyal, akkor az nem lehet olyan durva, ugye?

Előttem leírta valaki, hogy kéne kinéznie a felugrásnak, tényleg hülyén hangzik leírva, de ez a legjobb módszer. Vagy a hogy a lányom csinálja (3 éves és a shetlandi pónijára ül fel így, ami az ő esetében van olyan magasságkülönbség, mint a kérdező és lova esetében) szembe áll a ló oldalával, rátámasztja a két kezét, felugrik és ráhasal a lóra keresztben, majd átteszi a lábát. Mondjuk segít, ha a ló hajlandó nyugodtan állni közben.

Kedves kérdező, ne aggódj, nem fog összecsuklani a ló, ha így lenne, mit csinálnának a kancák, amikor fedeztetik őket? A csődör nem 70 kilóval tehénkedik rájuk hátulról. :-)))

2012. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
55%

Hát ennyi kilót senki se fog feldobni. Multkor edzőm meghúzta a hátát egy ilyen súlyú csajszi miatt. Szerintem keress egy létrát vagy valamit amire fel tudsz állni.

Amúgy meg. Már miért ne tudnál felszállni ennyi kilóval? Ez csak hajlékonyság kérdés. Vagy neked túl nehéz a súlyod. Az más..



Már bocs, de akkor neked az edződ elég nyámnyila lehet. A mi lovardánkban eddig még SOHA nem volt azzal probléma, hogy feldobjunk valakit a lóra, pedig hozzánk már jött egy 120 kg ember is. Gond nélkül feldobtuk. Behajlítsa a lábát, lendület, és már fenn is van. Und los gehts!

2012. jan. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ne súly kérdése! Hasalj a lóra, és lendítsd át a jobb lábad a hátán! Sok sikert! ;) (nekem egy 160 centis lóra sikerül felugranom, egy 150 centisre nem...)
2012. szept. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!