Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi az előnye és a hátránya a...

Mi az előnye és a hátránya a szőrén/ nyeregben lovaglásnak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
a lonak mindneképp jobb a szörén mert nem szoritja a heveder, nem izzad alá a nyeregnek ,nem töri a nyereg stb stb,de számodra veszélyesebb mert ha megugrik vagy baj van nem tudsz annyira a hátán maradni.bár ha profi vagy igen XD az indiánok is rajtamaradtak
2012. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem jobb mindenképp, a nyeregnek az a lényege, hogy eloszlassa a súlyod a hátán. egy nehezebb lovas komoly hátproblémákat okozhat a lónak, ha csak szőrén lovagol
2012. jan. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hány kilótól számít nehezebbnek a lovas?
2012. jan. 7. 20:16
 4/10 anonim ***** válasza:

én a 47 kg-ommal, mindig szőrén lovaglok vagy patraccal.

De ha egy lovas nehezebb akkor jobb a nyereggel. :)

2012. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
persze lótól is függ, de inkább 80-90 felé sztem
2012. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A ló méretétől függ. Egy shetland-póninak te is lehetsz nehéz 47 kilóval... Első okostojásnak pedig üzenem, hogy ha egy ló izzad, akkor izzad mindenhol, nem csak a nyereg alatt, és pont hogy a nyereg jobb neki, persze csak ha minőségi felszerelés, ami neki is kényelmes, nem töri, stb... Szóval hülyeség, de óriási, amit írtál, látszik, hogy fogalmad nincs róla, csak mindenképp bele kellett magyarázz:)
2012. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
öhm a 47 kg-os vagyok :D egy 170 marmagas sodrottról beszélünk.. :D
2012. jan. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapjaiban nem a lovas súlya számít (kivétel pl. a galopp). Az számít, ahogyan lovagolsz.

Amúgy a nyereg azért van, hogy egyenletesen eloszlassa a súlyt a ló hátán. Ha nyereg nélkül, szőrén ülsz a lovon, akkor a lovat a hátán két pontban nyomod, a nyereg ezt célozza meg szétoszlatni. A minőségi nyereg nem ártalmas a lóra, de vigyázni kell a nyergeknél is, hogy milyet veszel. A nyergeknek kétfajta méretük van, az egyik az ülőfelület, amit a lovas testalkata határoz meg, a másik pedig a markamra méret, amit a ló háta, mar alakulása befolyásol.

Azért szőrén lehet lovagolni, csak nem állandóan. Mindig azt kell nézni, hogy mi a jó a lónak.

2012. jan. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előnye

szőrén:ha ott megtanulsz lovagolni nyeregbe már nem lesz gond, jobban megtalálod az egyensúlyt, könnyebben belejöttem én a szőrén lovaglás után a nyeregben való tanügetésre

nyeregben: kevesebb az esélye, hogy leesel, eloszletja a súlyt

Hátránya

szőrén: egy ponton nyomod a ló hátát, könnyebb leeseni, nehezebb megállítani ha elrohan

nyeregben: ilyen szerintem nincs:DD

2012. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Hét éve díjlovagoltam, amikor rákényszerültem arra, hogy szőrén lovagoljak, s így is teszek fél éve. Én mindenképpen ajánlom, mert nagyon sokat javított a tartásomon, az egyensúlyomon, a magabiztosságomon. (A lovam hevederiszonyos, így őt is megkíméltem sok kellemetlen perctől.)A tapasztalatom az, hogy a derék- és csizmasegítséget is könnyebben felveszi a ló szőrén, ha nincs nyereg a ló és a lovas közt mint "zavaró tényező"; kezdő lovasnak szerintem könnyebb lehet így megtanulni ezeket.

Abban egyetértek a fentiekkel, hogy a hosszú időtartamú szőrézés nem tesz jót a ló hátának; az ember ülepe is megérzi, hogy mikor elég. :D

Mindent összevetve gyakorolni szerintem remek, de jó, ha felügyelettel szőrézik az ember: ha talajt fog a lovas, legyen, aki visszadobja. ;)

2012. jan. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!