Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kezdjem el a vágtát?

Hogy kezdjem el a vágtát?

Figyelt kérdés
Otthon tanulok, 2 éve lovaglok, tudok ügetni, meg a lóval is nagyon jó a kapcsolatom, bízunk egymásban, de hogy kezdjem el, félek tőle? :s
2012. jan. 8. 17:54
 1/3 potyec válasza:
Nézd én úgy vágtáztam először , hogy az oktatóm lova után elkezdett vágtázni a lovam pedig nem akartam :) felálltam a nyeregben és kész :) Nagyon simán ment .
2012. jan. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Beugratni a lovat vágtába ennyi:

1. Félfelvétel

2. Külső csizma combból hátra

3. Belső kengyel megtapos

Egyre vigyázz: beugratásnál dőlj hátra! Ha tényleg olyan jó a kapcsolatod a lovaddal, ahogy mondod, akkor nincs mitől félned. Irányítani ugyanúgy kell, mint ügetésben. Maradj ülve, dőlj hátra. Amikor már ráéreztél a vágtára, akkor már ne hagyd visszaesni a lovat, mert azt megjegyzi, és máskor csökönyös lesz. Ha lassítani akar, akkor ne sajnáld, rúgd meg az oldalát! Ja, ha nem tudod, akkor mondom, hogy vágtában a csak a belső csizma rúgására vagy nyomására gyorsul, a külsőre nem (legalábbis az én lovam). Belső szár tart-enged, külső szár vezet. Derék tol előre. Akkor vagy helyes lábon, ha akkor huppansz VISSZA a nyeregbe, amikor a ló a belső lábára lép. Azt tanácsolom, először mindenképp zárt pályán vágtázz! Sok sikert! :)

2012. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell félni, viszont mindenképp jobban járnál, hogy ha nincs is lehetőséged edzővel, de valami lovas ismerőssel próbálod ki először, akár futószáron, hogy ne kelljen mindenre figyelj... Nézhetsz videókat a neten, de körültekintően, nehogy a rossz dolgokat lásd el, és futószárazhatod a lovat, hogy lásd a mozgását, én szoktam lovakat nézni így, és elképzelem, hogy mikor hogy ülnék, lábam, kezem hol, stb... Nekem segítség, kipróbálhatod, hogy szokd a tempót, legalább földről...
2012. jan. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!