Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mért ilyen drága a nyeregszapp...

Mért ilyen drága a nyeregszappan? Mitől különleges?

Figyelt kérdés
Nem lovasboltban lehet esetleg emberi áron is kapni?

2012. jan. 9. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én decathlonba vettem. Szerintem nagyon jó és nem is volt drága.
2012. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mennyi volt?


De azt tudja valaki hogy miben különbözik a sima szappantól, amivel fürdeni szokunk?

2012. jan. 9. 21:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt a nyeregszappan inkább a háziszappanhoz hasonlít, tehát állati zsírból, jellemzően faggyúból készül. Emelett a nyeregszappan ápol is.

A nagy különbség a benne lévő sók aránya - amit amúgy a gyártók nem is kötnek az orrodra. Ha úgy tetszik, ez a titkos tudás kerül neked sokba. Persze ki lehetne kísérletezni egy házi szappan keveréket is, dehát annyira nem drága cucc, hogy a legtöbb ember vegye rá a fáradságot.

2012. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

DM ben lehet venni méhviaszos glicerin szappant, 3 db van egy csomagban és kb 8-900 Ft/ csomag. A kezed is puha lesz, a nyereg is, na meg isteni az illata.

Egyszer kaptam egy tippet, hogy használjak vazelint. Az is bejött, egy tégely kitart 3-7 pucolásig, attól függ mennyit használsz. Gyógyszertárban 250 Ft/ tégely.

Egyedül bőrolajat veszek lovasboltban az is kb 1500Ft/l áron.

2012. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a saját kárán tanul az ember, majd legközelebb azt veszem meg :)

A vazelint az hogy alkalmazod nyeregápolásra?

2012. jan. 9. 23:05
 6/11 anonim ***** válasza:
Rákenem, rajtahagyom egy darabig, majd letörlöm. Az is puhítja a bőrt.
2012. jan. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Elég régi a nyergem, lehet h segíteni fog rajta.

2012. jan. 10. 17:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nyeregolaj helyett inkább a nyeregzsírt szeretem. Persze azt nem tudom hogy tényleg jobb-e de nekem jobban bejön.
2012. jan. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért olyan drága? Ismerőseim kb 1000 Forintért vették... Te mennyiért láttál? Egyébként azért a fürdős szappan, ha úgy tetszik tusfürdő azért szárít, meg olyan mázgás, tuti nem kenném rá... A nyeregszappan igazából valami bőrápoló cucc, ha egyről beszélünk, akkor tégelyben van, és szivaccsal tudod kenni, de azért elég sokáig elég, és nem is kell gyakran használni, mi pl csak versenyek előtt letöröljük nedves, nagyon alig éppen nedves szivaccsal a nyerget és a kantárt, és aztán vékonyan, körkörös mozdulattal felvisszük a "szappant". Egyébként amit én használok, annak a dobozán van cipő is, kanapé is, szóval bőrcuccokra való. Ha találsz ilyen tégelyes bőrápoló bármit valahol, akkor az is jó lehet valószínűleg:)
2012. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért ne keverjük össze a nyeregszappan és nyeregzsírt/olajat. A nyeregszappan a szennyeződéseket távolítja el és valamennyire már az is ápolja a bőrt. Az enyémnek "rendes szappan" formája van. Vizes szivacsot szoktam bekenni vele és úgy mosom le a nyerget. A nyeregzsírt/olajat pedig utána kell rákenni. Az ami tényleg ápolja a bőrt.
2012. jan. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!