Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki az a Zárug Gyula?

Ki az a Zárug Gyula?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 15:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Egy lókínzó díjugrató.
2012. jan. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=6UW5GZIH1_4


http://www.youtube.com/watch?v=_ewbUQxX6as&feature=related


Azt nem tudom, hogy lókínzó-e, mert még soha nem láttam hétköznap lovaglás közben, nem tudom, hogyan edzi, képzni a lovait, csak pár versenyét volt lehetőségem megnézni. Nem mondom, hogy hű micsoda lovas, vannak nála klasszisokkal jobbak, sok hibát lehet felfedezni a pálya lovaglása közben (persze versenyhelyzet egészen más, mint ottho) de csak ez alapján nem mondanám lókínzónak. Előző, te mire alapozod, amit írtál?

2012. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha már valakit lókínzónak nevezel, akkor kérlek indokold meg, első hozzászóló, hogy miért?! Engem is érdekelne!
2012. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

én nem az első vagyok, de egyet kell értenem.. ha megnéztek gyuláról urgós képeket, látni, hogy az összes lova szinte terpeszben ugrik, ez elejüket nagyon furcsán tartják. fogalmam sem volt, hogy ez miért lehet, miután egy ismerősöm megosztotta a titkot. úgy meg vannak húzva az ínvédők, hogy a lónak komoly fájdalmai vannak, ezért még magasabbra emeli őket. hát ennyi


[link]

2012. jan. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon tetszett ahogy lovagol es csak az a szurke lova ugrik terpeszben de ahol eddig en lattam mindig fasli volt rajta.....volt egy lova valami limoncsello azzal mi van ? Nagyon tetszett ! Szerintem nagyon jol lovagol epp azert kerdeztem ki o ...
2012. jan. 11. 17:59
 6/22 anonim ***** válasza:

17.26-os: ez egy nagy hülyeség! Ha annyira megszorítaná az ínvédőt, hogy fájjon a lónak, akkor 1. rá se menne az akadályra, mert már a sima menéstől, sőt, állástól is fájna a lába. 2. Ha megszorítja, el is szorítja az amúgy is rossz perifériás keringést, és a ló nem hogy nem fogja magasra emelni a lábát, hanem össze is esik.

A lovak van, hogy kifejezetten megemelik maguktól is a lábukat, illetve általában kibárolják őket, ami azért nem feltétlenül lókínzás. A bárolás annyit tesz, hogy amikor a ló ugrik edzésen, akkor egy segítő kissé megemeli a rudat, hogy a ló mindenképp belerúgjon akkor is, ha amúgy nem verné le. Tulajdonképpen beletréningezik a lóba, hogy annál, ahová normálisan emelné a lábát az akadály fölött, még egy kissé magasabbra emelje. Ezt gyakorlatilag minden ugrólovas megcsinálja és ettől nem válik állatkínzóvá, hiszen nem bántja a lovat, csak párszor megrendezi, hogy a ló "leverje" a rudat és ebből tanuljon.

Mondom, nem ismerem személyesen a srácot, lehet, hogy csinál olyat, amit nem kéne, de az is lehet, hogy egyszerűen van néhány irigye, aki szeret róla mindenfélét beszélni.

2012. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

gabka, egyet szoktam veled érteni, de hidd el, most nekem van igazam, ismerem, amíg Szuhai Gyulánál lovagolt, elég sokat találkoztam vele.


Lemo úgy tudom még mindig Szuhai tulajdona, vár ahogy nézem az eredményeit, a fedeles szezont már egy számomra ismeretlen lovassal kezdte, lehet, hogy sikerült eladni

2012. jan. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
De mert ezen kivul csinalt mas rosszat is ? Nem tudtam gogy szuhai gyulanal lovagolt mit csinalt ottt ? Lemoncellot biztos konbyu volt eladni gyonyoru !!!! Szuhai Gyula is jo lovas ?!
2012. jan. 11. 18:57
 9/22 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem nagy lóbarát, teljesen hajlandó vagyok elhinni, ha olyan mondja, aki ismeri. De ez az ínvédős dolog egyszerűen nem lehetséges - azért, amiért le is írtam. Szóval lehet, hogy nekem sem lenne szimpatikus, ha ismerném - a lovaglása amúgy nem tetszik, sokkal elegánsabb ugrólovasok vannak - de ez alapján nem ítélhetem meg.
2012. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Első vagyok, részletesen nem tudok beszámolni, mert nem akarom, hogy az ismerősöm aki elég jól ismeri, bajba kerüljön.

Az ínvédős dolog nem úgy működik, hogy meghúzzák, hanem az elejénél valahogy preparálják, raknak bele valami keményet, hogy ha megüti a rúd, akkor jobban fájjon a lónak. Olyat is szoktak, hogy edzés előtt seprűnyéllel jól megütögetik a lábát, így sokkal jobban fáj a bárolás a lónak.

Egyébként erőszakos ember, lovakkal is, emberekkel is, nem idomít rendesen, durva a keze, a lovakat leamortizálja a rövid távú sikerért.

2012. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!