Kezdőoldal » Állatok » Lovak » MI a feladata a lábszárvédőnek?

MI a feladata a lábszárvédőnek?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőmmel beszélgettem, és mondtam neki, hogy alig várom, hogy kapjak egy új lábszárvédőt, erre megkérdezi,hogy mi a bajom a mostani decathlonossal, ami neki is van. Én azt mondtam, hogy túl puha, és nem tarta a lábam. Erre ő azt mondja, hogy fel kell, ogy világosítson de a lábszárvédőnek nem az a feladata,hogy tartsa a lábam. Akor most mi van?
2012. jan. 14. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A lábszárvédő az véd,akkor lábszár tartónak hívnák.
2012. jan. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
0%
a lovat védi a kidörzsöléstől, hogy a cipő vége ne törje fel:)
2012. jan. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A lábszáradat védi a kengyelszíjtól. És nem a lovat a cipőtől. :-o
2012. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=Xc_MafudtJ8 Itt mutatják, milyen a helyes méret, az is fontos, ha lötyög az nem jó, illetve, ha rövid, akkor beleakad a nyeregszárnyba, és nem jól adod a segítségeket. Ha meg hosszú, akkor kényelmetlen mert dörzsöli a térdhajlatot. Szóval lehet, hogy a tiéd nem jó méretű, azért érzed rossznak?
2012. jan. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen a dörzsölés kivédésén kívül a boka tartása is a feladata!
2012. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pont jó a méret, és énis úgy gondoltam, hogy a bokát is tartania kéne, csak ez olyan vékony kis rossza anyagú.
2012. jan. 14. 13:11
 7/13 anonim ***** válasza:
A bokát a cipőnek kéne tartania, a lovaglócipő azért magas szárú. A lábszárvédőnek meg a cipőhöz kell simulnia.
2012. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
10:29 de azért van. De ez több funkcióju szal a mi lábunkat is védi:)
2012. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, ti mit akartok tartatni a lábatokon... Arra való, hogy a kengyelszíj ne csípje be a lábszárad, mert elég kellemetlen, mikor folyamatosan odacsíped és tiszta véraláfutás... Ettől függetlenül csomóan lovagolnak anélkül is, ha belegondolunk, lehet, hogy tényleg jó, mert nem dörzsöli ki a lovat, mintha a cipő lenne, bár ha jól tartod a lábad, elvileg nem ér hozzá... Viszont hogy tartania kéne?! Hát szerintem pont nem...
2012. jan. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Attól véd, hogy ne dörzsöljön ki a kengyelszíj. Ennyi feladata van, nem tart semmit. Amúgy én nem szeretem, mert nem tudom a bökőt rendesen rárakni és meghúzni és így leesik. Inkább a zokni, és így se dörzsöli ki a lábamat sose.
2012. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!