Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire zavaró a sárlás?

Mennyire zavaró a sárlás?

Figyelt kérdés
Avagy milyen időközönként mikor sárlik egy ló, érdemes azért csakis kizárólag a heréltet választani a herélt-kanca skála helyett, mert a kanca sárlik? (Nem a viselkedése miatt, hanem a truttymutty miatt. xD)
2012. jan. 16. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
A heréltnek meg illik lemosni a farkát, ha trutyis. Vagy lázat pl a végbélben mérünk. Szóval ha ilyen finnyás plázacica vagy, akkor ne tarts lovat, mert a végén piszkot is látsz. Amúgy nem zavaró és 21 nap.
2012. jan. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem a finnyásság a kérdés, hanem az, hogy olyan helyen lakunk, ahol MINDEN ÁLDOTT ALKALOMMAL össze kellene szedni a lótrágyát lovaglás után (mármint közterület) és nem akarom, hogy a szomszédok a feltakaríthatatlan után is pampogjanak... Am köszi... xD
2012. jan. 16. 23:19
 3/10 anonim ***** válasza:
a herélt után nem kell felszedni a trágyát? nem értem az összefüggést
2012. jan. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ezt én se értem...


nekem volt kancám és heréltem is, és a kancában kimondottan zavaró volt a sárlás. nem a trutyi miatt, hanem azért, mert lovaglás közben 5 percenként megállt sárlani és ha lovak mellett mentünk el, akkor leállt kokettálni.


Aztán befedeztettem és akkor 1 évig nem sárlott és ellett egy gyönyörű kiscsikót! :)


Ha nem tervezel csikót, vagy ha nullás lóról van szó, akkor szerintem egyszerűbb a herélt, ráadásul a kancák általában hisztisek is. mondjuk én lónézésnél nem nézem a nemét, minden mást nézek. legutóbb csődört vettem, mondjuk már másnap jöttek is herélni.

2012. jan. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az összefüggést az volt, aki nem érti, hogy mivel közterületen fel kell takarítanod a lovad után, a "trutymó" is "sok'-e vagy azért nem fognak "pampogni". Na, gondolom így értette a kérdező.:)
2012. jan. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez kancától is függ, mert volt olyan kancám, akit gond nélkül lehetett lovagolni amikor sárlott, és olyan is, ami annyira csiklandós lett, hogy felnyergelni sem nagyon lehetett. Ráadásul rúgott mindenre amit csak látott. Amúgy milyen trutymóról is beszélünk?
2012. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ömm, azthiszem megfogalmazhattam volna normálisan a kérdést... xD


Am az összefüggés az lett volna, hogy a trágyát össze tudom ugyan takarítan, de egy narancssárga foltot nem igazán.

2012. jan. 17. 00:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem narancssárga hanem fehéres..

Amúgy ló függő hogy milyen sárlás alatt pl: az enyémen észre se lehet venni unokatesóm a legelőről behozni alig bírja..

2012. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a pisit se fogod feltakarítani, ha esetleg odapisilne. fehér a cucc és inkább folyadék, mint szilárd, nem tudnád felszedni.
2012. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Volgyesi Greta válasza:
Nekem most kancám van.Minden kanca máshogy viselkedik a sárlás alatt.Vannak olyanok,amiken észre sem lehet venni.De vannak olyan lovak is,amik olyan csikisek lesznek,hogy leápolni se lehet őket.Az én lovamon alig vettük észre hogy sárlik.5 percenként megáll lovaglás közbe és egy kicsi fehér ,,levet" ereszt ki magából.De hogyha homokos pályán lovagolsz abban az időszakban amíg ez tart,akkor csak leszóród homokkal és kész.
2020. jan. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!