Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol találok olyan videókat...

Hol találok olyan videókat ahol azt mutatják, hogy hogy kell egy agresszív lóval bánni? (futószárazi például, vagy csak úgy simán kezelni az agresziót)

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivelé agresszív, félrenevelt lóval bánni NEM kezdő feladat, ezért ilyen videók nem nagyon léteznek, és egyébként se lehet videóból megtanulni, ön- és közveszélyes lenne az eredmény.
2012. jan. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ehhez kérj tapasztalt és hozzáértő személyes segítséget. Minden ló más és más szóval ezt csak úgy tudod megoldani, ha valaki van melletted és segít.
2012. jan. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kezdésnek ki kell vívnod a lóval szemben a dominenciát ! aztán elő veszed a sok éves tapasztalatodat, tudásodat és menni fog a szelídítés, nevelés ,tanítás ennyi az egész ,ha ezek közül nincs meg valamelyik akkor már sokkal nehezebb a dolgod!
2012. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ajsa ***** válasza:
Ha videóból akarsz tanulni akkor hagyd... ehez rengeteg tapasztalat kell. A dominancián múlik minden ahogy ezt valaki mondta előttem. Agresszív ló nem játék, súlyos sérülést és halált is okozhat. Kérj segítséget. Ha gondolod segíthetek...
2012. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem! Nem tanulni akarok elsősorban. Nem lekoppintani akarom a dolgokat. Inkább kíváncsi vagyok a testbeszédére miközben a lovat neveli (nálunk a verés a módszer erre ami nekem nem jön be és ezt kapom tanácsul is) . Szóval nem csak leírva akarom látni hanem gyakorlatban is.
2012. jan. 20. 18:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ló sem agresszív magától. Ha egy ló emberre támad, annak velószínüleg az az oka, hogy régebben valami rossz dolog érte és fél, nem bízik az emberekben. Ilyenkor nagyon fontos, hogy elnyerd a lovad teljes bizalmát. Erre tudnám tanácsolni Monty Roberts: Shy Boy című könyvét, melyben leír sok mindent a dologról.

Én ugyanígy jártam a lovammal, régen senki sem tudodd a közelébe menni, mert harapott, rúgott, ágaskodott stb.

Sok törődéssel és figyelemmel elnyertem a lovam bizalmát, és most ott tartok vele, hogy bár az idegeneket nem kedveli, de a 4 éves húgom akármit csinálhat vele, nem vadul be. :)

Egy agresszív lóval nem kell semi extrém dolgot csinálni, csak szeretni. Ennyi az egész dolog lényege!

2012. jan. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen csak néha úgy érzem, hogy hiába kedveskedek neki, ő azt kihasználja. Ezért megtaláltam kedves válaszolók egy számomra sokkal jobb ember videóját mint monty roberts.

Linkem: http://www.youtube.com/watch?v=9N9Pq0zhmtc

Nézzétek meg az összes videót.

Itt van egy másik, elképesztő. Nem tudom, én leszek-e képes valaha ilyen bizalmat ébreszteni a lovamba. :)

Link: http://www.youtube.com/user/nature2promotion#p/u/22/BVciE_KB..

2012. jan. 22. 09:37
 8/9 A kérdező kommentje:
az utolsó videónál mindig az enyém jut eszembe és könnyezni kezdek hogy miért nem értek eléggé hozzá, pedig már rég nem lenne olyan. Így is haladunk de nagyon lassan. :(
2012. jan. 22. 09:38
 9/9 anonim ***** válasza:

ne add fel. Elhiheted nekem, hogy nem egy rövid folyamat, de ha bízol magadban és a lóban menni fog.

Az én lovam jelenleg még csak a pályán követ, de haladunk folyamatosan. :)

Hidd el, nekem nem csak a Báró az egyetlen ló akivel foglalkoztam, csupán ő a sajátom. :)

Eddig 15 lóval értem el eredményt, ő a 16.

Ha írsz privibe adok tanácsokat. :)

2012. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!