Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Passzív agresszív lóval lehet...

Passzív agresszív lóval lehet szabad idomítani és hol találok konkrét feladatok érzékenyítésre?

Figyelt kérdés

A lovam nem bízik senkiben és ezt agresszióval fejezi ki ugye, de ezzel együtt még passzív is. Szeretném érzékenyíteni. Most olvastam erről a Lovas élet c. újságba és azt hiszem ez megoldaná a passzivitását. Arra gondoltam hogy megrendelem a Kommunikáció alapjait, de addig is szívesen olvasnék még róla és néznék több videót.


Szabad idomítást meg azért akarok kezdeni mert azt hiszem így felépíthetünk egy bizalmat.


2012. febr. 2. 17:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem konkrétan szabadidomításra van szükség, csak hozzáértésre. Az pedig nem csak a szabadidomítást foglalja magába. Konkréten mi a gond a lovaddal, miket csinál, hogyan reagál bizonyos dolgokra?
2012. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mármint milyen bizonyos dolgokra? Lovaglásnál vagy csak simán? Általában meg akar támadni mindent, ha ember ha valami apró kis lény. Alapjáraton nem agresszív, inkább bizonytalan. Én lehet, hogy nem vagyok neki elég határozott mert régóta női lovasai vannak de lemondtak róla így én kezdtem már egy fél éve foglalkozni vele de én is lány vagyok. A női lovasoknál vesztette el a fejét ennyire mert férfiakhoz volt szokva, a kemény kézhez a férfi erőhöz. A női lovasok viszont nem voltak vele annyira szigorúak, legtöbbször ráhagyták ha valamit nem csinált meg, de rengeteg gyümölcsöt adtak neki, ami még jobban felborított benne mindent, ugyan eddig ilyet nem nagyon kapott.. És így elvesztette a normális értékrendet amiben eddig volt.
2012. febr. 2. 17:48
 3/17 A kérdező kommentje:
De eközben passzív is. Szóval normális segítségekre már nem reagál. Olyan hogy előrehajtás, azt már régen elfelejtette. Futószárazás, olyan nem is létezik neki. Normális sétálás a lovassal vezető száron? Ugyan...Várom a tavaszt ugyan is ebben a rossz időben nem tudok vele mit kezdeni meg a csúszkálás miatt én is bizonytalanabb vagyok és nem akarom hogy ez legyen rólam a benyomása, hogy egy újabb női lovas. Nyáron kezdtük magunkat össze szedni, egészen jól ment. De úgy érzem ez a tél kicsit felborította megint.
2012. febr. 2. 17:51
 4/17 Mailerdeamon ***** válasza:
Ugyan már. Ha már így elkapatták egy jó lovas kell rá és kész.
2012. febr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De én még csak két éve lovagolok, és mást nagyon nem érdekel ez a ló. Van még rajta kívül egy nagyon nyugodt sőt kettő iskola ló akin el lehet lovagolgatni és inkább nem foglalkoznak vele. Nincs olyan "jó" lovas akit érdekelne. A legtöbb lovasnak van lova és azzal vannak elfoglalva. Akinek nincs annak még tanulnia kell lovagolni. Nekem is. De én tartom magamat olyan lovasnak hogy akár megküzdjek a problémával, és félre teszem azt a kurta két évet mióta lovon ülök. Van már tapasztalatom a lóval de amég nem lazul el és nem lesz érzékeny nem sokat kezdek vele. Én vagyok az egyetlen aki foglalkozni akar ezzel a lóval, és aki igazán szereti. Ennyi. Én akarom megoldani a problémát nem egy "jó" lovas. Azt könnyű mondani.
2012. febr. 2. 18:18
 6/17 Mailerdeamon ***** válasza:

Hát akkor hajrá, bár ebből jó dolog ritkán, rossz annál gyakrabban sül ki. Nem azért fog neked a ló engedelmeskedni, mert bízik benned, meg mert te szereted őt, meg mert megvettél egy DVD-t, hanem mert megtöröd az ellenállását akár a hátán, akár futószáron, akár a körkarában. Az, hogy nem reagál az előrehajtásra nem azt jelenti, hogy passzív, hanem hogy ellenkezik és hülyére vesz. Te magad írtad, hogy a sok kedvesség meg szeretet, meg elnézés miatt lett ilyen, tehát ezen a vonalon nem érdemes próbálkozni.


Az én tanácsom, hogy kezdd futószáron, mert ott vagy a legnagyobb biztonságban. Olyan nincs, hogy nem megy, addig kell gyakorolni amíg megy. Természetesen kantárral, nem csoda-csomózott kötőfékkel, lazán kikötve. Nem kell vele durvának lenni, csak amennyire ő durva veled szemben, ahogy a lovak egymás közt is viselkednek. Náluk nincs demokrácia.

Ezen kívül természetes, hogy nem engeded meg neki, hogy az elejét rád emelgesse, csipkedjen, mindezt egy-egy jó időben leadott orrbalegyintéssel lehet a legegyértelműbben a tudomására hozni. Legyél vele sokat a boxban és - szükség szerint megkötve - ápolgasd, vedd fel a lábait, szoktasd hozzá, hogy a boxban sem csinálhat azt, amit akar.

2012. febr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel. A legtöbbet azzal érsz el, ha nem hagyod magad és következetesen véghezviszed az akaratod. Egy ló nem barátságból vagy szimpátiából engedelmeskedik a lovasnak. Ha nem vagy elég jó lovas, akkor kezdd földről, de ne szabadon, könyörgöm. Szép dolog szerszám nélkül dolgozni a lóval, de alapvető, hogy akkor kezdjük el levenni a szerszámokat, amikor a ló már tökéletesen átengedően dolgozik és még így is lehet, hogy vissza kell tenni őket.


Érzékenyebbé úgy tudod tenni, hogy az egyre kisebb jeltől haladsz az egyre erősebb felé, ha a gyengébbre nem reagál. De nem adhatod fel, ha valamit elkezdtél, pl. hogy futószáron fog menni a ló, akkor addig nem szabad abbahagynod, amíg nem értél el elfogadható eredményt, hiszen ezt a feladatot már ismernie kell. Ha ráhagyod csak rosszabb lesz - ezért tart most itt a ló.

2012. febr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem minden női lovas könnyű kezű, de semmilyen körülmények között nem szabad így elkapatni egy lovat! Egyébként a neme is számít nagyon sokat! Kanca, herélt, vagy csődör? Ha csődör akkor meg pláne hogy ilyen körülmények közt nem tiszteli már a lovasait. Általánosságban is kell a lónak a vezető szerepben lévő ember, aki határozottan, biztos kézzel, de nyugodtan és minimális, mondhatnám néhány helyzetben kellő durvasággal irányítja, a csődöröknél ez duplán visszajön mert ők úgymond sokszor próbálgatják az embert.

A két év elég kevéske ahhoz hogy egy elkapatott lovat visszanevelj a rangsorba, bár nem mindig igaz ez! Azt tudom ajánlani csak amit előttem elmondtak, kezd futószárral, földi munkával,ne hagyd rá a dolgokat, kantárral, dolgozz vele, és a szabad idomítást hanyagold egyenlőre, szép és jó dolog de még nem oda való szerintem... majd ha elértek egy bizonyos fejlődést. Vigyázz magadra!

Remélem segítettem.:))

13/L

2012. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igazából nem a lovas tudás számít itt szerintem hanem a tapasztalat. Nem nagyon találkoztam még ilyen lóval de ez az együtt töltött fél év egyre jobban felkeltette iránta az érdeklődésem, hogy ennek a lónak a bizalma kell. Kell az, hogy tiszteljen. Tudok határozott és erélyes is lenni, na meg következetes. De problémám a reakciókkal van, és a ló és lovas testbeszédével. Nem nagyon akarom összezavarni, mert ugye ez is egy döntő tényező. Esetleg tudok olyan könyveket, oldalakat vagy dvd-ket ajánlani ahol erről van szó?
2012. febr. 2. 21:42
 10/17 anonim ***** válasza:

Monty Roberts: Első kézből ezt tudom ajánlani amit tudok.

Még most sem írtad hogy mi a neme!:)) Igen, a tapasztalatról van szó elsősorban amit az évek adnak meg.


13/L

2012. febr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!