Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Igazak a hírek a díjlovaglásná...

Igazak a hírek a díjlovaglásnál használt borzalmas eszközökről?

Figyelt kérdés
Nem tudom és nem is akarom elhinni, de nemrég mondta valaki, hogy ellenzi a díjlovaglást, mert kegyetlen módszerekkel dolgozik, példaként említette a lovak lábának forró vízzel történő leforrázását, elektromos sarkantyút... Ezeknek van valamilyen valóságalapja? Mert az én véleményem hogy a díjlovaglásnak pont az a lényege, hogy ló és lovas egy hullámhosszon mozogjon, együttműködjenek, a versenyeken például a lovagló pálca sem engedélyezett... Szerintem ez nem igaz! ki mit tud róla?

2012. jan. 20. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát aki a lovak és a sport iránti szeretetből csinálja az nem használ ilyen eszközöket. Ám ha valaki csak a telyesítményre megy ki esetleg egy nem megfelelő adotságokkal rendelkező lóval azoknál előforduzlhat. Én már láttam mindent de a nagy és híres versenyzők nem csinálnak ilyeneket. Sajnos azért vannak olyan emberek akik azt hiszik a lovat kell megbüntetni az ő saját tévedésükért. Nyugi átlagban azért nem használják ezt. Ám ez a probléma nem csak a díjlovas sportágban jelenik meg hanem sajnos az összes állatos sportban.
2012. jan. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon is. Tökéletes példa, annak szemléltetésére, hogy hol tart a díjlovaglás: [link]
2012. jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lábak leforrázását nem is értem. Az mi célt szolgálna?
2012. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Talán magasabbra emeli.. Nem tudom, ilyenbe még belegondolni is rossz:S
2012. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem láttam még ilyen éppen, de biztos előfordul sajnos. Már a feszítő is nagyon durva, és egyáltalán nem kéne természetesnek tekinteni, hogy folyik a vér a ló szájából...
2012. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lebukott már világbajnoknő (felvették az edzését videóra titokban) lebuktak trénerek.

Igen,a díjlovaglásban (nemzetközi szinten) nagyon nagy pénz van, így nagy lelketlenség is.

2012. jan. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos van ilyen is. Én azt is elítélem, hogy a lovakat doppingolják is egyre jobb és újabb szerekkel. Díjugratásban egy időben divat volt rúddal rávágni a ló lábára, hogy magasabbra emelje.

Aki ilyen eszközökhöz nyúl, az nem lovas. A feszítőzablát nem ítélem el, ha ésszerűen van használva.

2012. jan. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mailerdeamon ***** válasza:

Ennek semmi köze a díjlovagláshoz. Minden él(!)sportban van dopping és vannak kegyetlen megoldások - állatoknak és sportolóknak egyaránt.

A lovaglópálca és a feszítőzabla nem egyenlő a bántalmazással és nem, nem normális, hogy vérzik a ló szája és oldala - de hozzáteszem, hogy ugyan ez akár egy póniversenyen, csikózablával is előfordulhat. Erről nem a szakág tehet.

2012. jan. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!