Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet kivinni egy...

Hogyan lehet kivinni egy macskát akárhova ha kocsival megyünk, gyalog. Lehet hámban is sétálni vinni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 08:31
 1/6 anonim válasza:
igen, van olyan is hogy macskahám, abban tudod, de szerintem egy macskát nem kell sétáltatni :)
2012. jan. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet sétáltati, bár lehet, nem minden macska alkalmas rá, az enyém Maine Coon keverék, alapvetően nyugodt és ragaszkodó,de ha nem ilyen fajtájú a cicád, azért nem kell feladni! A lényeg: először kézben vidd sokat, hogy szokja a kinti zajokat, utána már viheted pórázon is, de csak is olyan helyre,ahol nincs túlzott inger, pl. a határ nagyon jó. És minél kisebb a cicus, annál könnyebben lehet megtanítani dolgokra.Mi 8 hetes korától kezdve foglalkozunk vele. Hozzuk-visszük bármerre is járunk :-)Fontos, hogy egyszerre ne sokat menj vele, ha pár métert megtett az is elég,sok dicséretet, simogatást kapjon közben, lehet időnként jutifalatot adni.És fontos a rendszeresség,minden nap vidd. 2 hónap múlva jöhetnek a "kutyamentes" utcák és így tovább... De főútra ne menj vele, bármilyen ügyes is lesz! Mi most a sétákhoz hám helyett zoknit használunk, rugalmas pórázzal (az egész gumírozott),de vettünk egy nagyon jó hámot, csak ajánlani tudom, kicsit úgy néz ki mint egy mentőmellény, az Alphzoo-ban lehet kapni 3500 ft-ért, piros és fekete színben van,pirosban érdemes venni, mert jobban látszik.Cicám 4 hónapos,még nagy rá, de várom, hogy abba vigyük,addig marad a zoknis megoldás, ami szerintem jó és praktikus.Ha kocsival megyünk mi nem rakjuk boxba, hanem táskába és így rakom az ölembe, így tud ő is nézelődni (nagyon szeret így utazni). Ha először utazik kocsival, akkor hám-póráz legyen rajta és úgy legyen a táskában!!!!Ha azt akarod, hogy egy nyugodt, kiegyensúlyozott cicád legyen, akkor foglalkozz vele nagyon sokat, napi szinten, megéri :-)Remélem tudtam segíteni, a sétákhoz sok sikert, kitartás,és sok-sok gyakorlást kívánok!Mi ma állatbarát kávézóba megyünk, persze gyalog, pórázzal....:-)
2012. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sétáltattam hámban én is a cicám. Élvezte.

Amikor költöztünk, akkor hámot tettem rá, és be az anyósülésre az ölembe. Út közben le is tekertem az ablakot, kidugta a fejét, és élvezte a szelet, akár a kutyák a filmekben. Szóval simán lehet :D

2012. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Házi cicám van (cirmos) kandúr nyugodt bújós.
2012. jan. 10. 19:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért legyen nálad egy macskahordó, a cicák könnyen megijednek erős zajoktól és akkor annyi a bőrnek a karodon. Egy berezelt macska pedig azonnal kibújik a hámból. Ha nem muszáj vinned magaddal, akkor ne tedd.
2012. jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én naponta sétáltatom a cicámat, imádja és követeli, csináltam is róla egy videót:

[link]

2012. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!