Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen kobakot ajánlotok?

Milyen kobakot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Valahogy kinőttem az eddigi kobakomat, úgyh kéne egy új :(

Anyagilag nem vagyok a toppon, a nagyon teteje az 20000 Ft, de inkább 10 körül szeretnék.

Csak hobbyzok, pályán, terepen egyaránt.

Lényeg hogy jól szellőzzön, ne legyen állítható, és sokáig bírja :)


2012. jan. 22. 20:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Miért ne legyen állítható? Az jobban szellőzik, tovább jó, és mivel vastagabb jobban véd a díjlovas kobakoktól.
2012. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Jobban véd a díjlovas kobakoktól?

azért nem szeretnék állíthatót, mert jó lenne ha minnél kevesebb gyenge pontja lenne, és az állítója az pl egy gyenge pont.

Ilyen van valakinek? Jól szellőzik:

[link]

2012. jan. 22. 21:01
 3/19 anonim ***** válasza:

Ez jó:) De az ára is drága.. Ezek jók: [link]

De ezek a legjobbak szerintem: [link]

2012. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A második azért nem jön be, mert állítható :(

A haloriderek jól szellőznek?

2012. jan. 22. 21:40
 5/19 anonim ***** válasza:

Mindenképpen 3 ponton rögzítettet vegyél, és én is a nem állíthatós, de szellőzős, bársonyosra esküszöm. :)


[link]

Nekem ilyenem van, nagyon szeretem.

2012. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Utolsó!


És ez szellőzik rendesen? Ezt már én is néztem

2012. jan. 23. 08:52
 7/19 anonim ***** válasza:
Hát konkrétan a szelet nem érzed, hogy jön be, de tény és való, hogy sokkal kevésbé izzadok meg benne, mint más kobakokban :)
2012. jan. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Megnézel egy lovas világkupát (díjugratásban) és tuti minden lovas ilyen kobakot fog hordani, vagy ennek változatait. Ez a legjobb kobakok közé tartozik mint azt ugye a világlovasok is mutatják.

És én azt mondom hogy az egyik legkényelmesebb, legszívósabb kobak és 12.000 Ft körül lehet kapni. Nem állíthatós, csak az állánál lehet meghúzni ugye. Hátul van egy kis gumi háló szerű dolog és talán az van szellőzésre, de a kobaknál az a jó hogy zárt. Ez nem biciklizésre kell. Ha szellőzik meg lyukacsos az rossz. A lényeg hogy a fejedet védje, ilyenkor (télen) pedig köszönetet is fogsz mondani hogy nem süvít át rajta a szél. A szellőzésnek a kobakoknál nincs értelme.


Ha rákattintassz a képek valamelyikére alaposan át tudod nézni. Láthatod hátul a két hálót is, ami mint mondtam gumi.

2012. jan. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A világkupán nem 13e kobakokat hordanak, erre a nyakamat teszem:) lehet h hasonló a kinézete, de biztos hogy nem szar dechatlonos...


Díjlovas kobak meg nincs, csak cilinder... de az csak kalap és nem kobak.

2012. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Egy lovas világkupán, nem gagyi decathlonos kobakokat hordanak, hanem GPA-t/Pikeurt:

[link]


Sztem a Halorider, a Tattini kobakok jók, pl az a klp-s amit linkeltél az jól szellőzik, és nagyon bírja a strapát. Nekem van egy régi fajta Lamicell kobakom, már 2004 óta használom és még mindig bírja, csak kifakult, de egyébként ugyanúgy véd, és az is megközelítőleg jól szellőzik.

2012. jan. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!