Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék egy lovat venni. De...

Szeretnék egy lovat venni. De nem szeretnék nagy marmagasságút. Milyen lovat ajánlotok?

Figyelt kérdés
159 cm vagyok. 3 éve lovagolok 2 évig angol most kezdtem a westernt. Mindkettőben elég jól mennek a dolgok.
2012. jan. 13. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Haflingit. Kicsit akaratos, de jó fej, okos lovak.
2012. jan. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
haflingin tanultam lovagolni leestem róla és kicsit félek tőle ezek után:/:)
2012. jan. 13. 13:57
 3/14 anonim ***** válasza:

Ne fajtához kösd az esést... Ez most csúnya lesz, de igaz: Te voltál a béna, nem a lovat kell hibáztatni. :) Bocsánat.

Ahogyan kivettem, még egy elég kezdő lovas lehetsz (akárhány éve lovagolsz, ez nem időhöz kötendő), így 7-8 év alatt semmiképp sem néznék lovat, valamint érdemes olyat, ami nyugodt, terepbiztos, kiegyensúlyozott. És fontos, hogy ezt ne csak a hirdetésben olvasd, hanem el is menj kipróbálni az edződdel, vagy valaki nagyon hozzáértővel. :)

Bár nem tudom, milyen árban keresgélsz, de esetleg ők:


[link]

Ő neked pont jó korban van, angolra és westernre egyaránt képezve van, és szép, a képek alapján jó állapotban van.


[link]

A helyedben őt is megnézném, szintén lovagolható angolban és hobbiban, kora megfelelő, állapota is jónak tűnik, szép is. Bár a neve egy kicsit khm... :D De hát ez mellékes.


[link]

Ő is


[link]

Vagy esetleg Ő, Ő hafi, és nézd meg milyen aranyos :)

2012. jan. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
(A 7-8 évet arra értettem, hogy 7-8 évesnél fiatalabb lovat)
2012. jan. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A haflingi nagyon jó választás lenne, nagyon nyugodt fajta. Biztos nem az ő fajtára jellemző habitusának köszönheted az esést ;)
2012. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nagyon aranyosak valóba:) árban nem szeretnék nagyot kiadni mert csak hobbi paci lenne. és maximum kis gyerekek ülnének rajta mert én más célból használnám. A leesésemről pedig annyit hogy álltam nyugodtan az edzővel beszéltem egyszer csak megugrott vágtába ment, akkor még nem vágtáztam és lecsúsztam a két lába közé. Bajom nem lett csak a lábam lilult be. De utána is probáltuk a vágtát de mindig megugrott igy abba is hagytuk. Westernbe viszont futoszáron vágtáztam, de ég és föld:)
2012. jan. 13. 14:53
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg ne fajtához kösd, az egy makrancosabb lovacska lehetett, de nem az a mérvadó, hogy haflingi volt. Magyar félvértől kezdve Clydesdale-ig bármi lehetett volna, hidd el. :)
2012. jan. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
biztosan:) de hihetetlen kényelmes az ügetés:O még szőrén is.
2012. jan. 13. 17:34
 9/14 anonim ***** válasza:
Megugrott, beugrott vágtába. ÉS? Most már tudsz vágtázni, ezért nem baj, ha elindul, nem?!
2012. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Néz körbe különböző honlapokon újságokban és lovardákban amíg bele nem szeretsz egybe. Én is kicsit akartam majd lett belőle egy190 es óriás. Én kissebb vagyok nálad csak155 vagyok.
2012. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!