Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rajt engedély vizsga?

Rajt engedély vizsga?

Figyelt kérdés

Lovas terapeuta szeretnék lenni és ahhoz kell ez a vizsga. Az lenne a kérdésem, hogy mennyibe kerül ez a vizsga? Hogyan lehet rá jelentkezni?

Ha esetleg lenne lovas terapeuta akit tudna válaszolni annak nagyon örülnék, de természetesen minden választ nagyon köszönök. :)


2012. jan. 23. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Lovasterapeutának gyógypedagógiás végzettség is kell, lehetőleg felsőfokú.

Rajtengedélyt is milyen szakágban szeretnéd?

Egyszer ahhoz benne kell lenned egy lovas egyesületben oda kiskönyv: 3000 Ft, aztán az az egyesületnek biztos van tagdíja is (pár ezer Ft)

Aztán kell sportorvosi igazolás, az is helyenként változó, Pécsett pl 1000 Ft diáknak

Kell egy edző aki be van regisztrálva a Magyar Lovas Szövetség rendszerébe (lehet ő se ingyen ír igazolást)

Kell a munkafüzet, amit majd be kell mutatni a vizsgán: 3700 Ft

Vizsgadíj: 2000 ez elmélet 5000 a gyakorlat


Szóval ha nem vagy még egyesületi tag sehol akkor kb 15-20 ezer lehet mindennek a költsége.

2012. jan. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod. Igazabból most azt sem nagyon tudom, hogy nekem melyik rajt engedély vizsga kellene. Igazabból én nem is tervezek versenyezni csak az iskola miatt kellene. Akkor ezek szerint nem elég he egy lovardához járok el lovagolni?

Vagy abban a lovardába kellene lovagolnom ahol tag vagyok, vagy esetleg máshol is felkészülhetek a vizsgára?

Mikor szoktak ezek a vizsgák lenni?

2012. jan. 23. 13:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyik ismerősöm lovasterapeuta, de neki nem kellett semmiféle rajtengedély vizsga. Gyógypedagógus végzettségű és Fótra jár lovasterapeuta képzésre, ahol a vizsgák jóval magasabb szintűek egy rajtengedélynél..

Kíváncsi vagyok, ki mondta, vagy hol olvastál ilyet, bár lehet, hogy csak én nem hallottam még róla.

2012. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lovas terapeuta képzéshez nem kell rajtengedély. Kell gyógytornász végzettség, plusz van felvételi, lovaglásból is.
2012. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam lovagolni és ott mondta az edzőm. De már olvastam arról, hogy egy lovas túra vezetői suli kell most már és ahhoz kell elvben a rajt engedély vizsga. Gondolom itt akarják kiszűrni az alkalmas embereket. Azért kérdeztem itt, hátha van valaki aki ebben tud nekem egy kicsit segíteni.

Az eddigi válaszokat köszönöm szépen megy mindenkinek a zöld kéz. :)

2012. jan. 23. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem a vizsga kell hanem a rajtengedély szintű lovastudás.

Mondjuk ez szakáganként változó, mert plk távloviban az is elég ha fennmaradsz mind3 jármódban és megtudsz lovagolni egy két patanyomfigurát.

Ugratásnál pedig azt hiszem egy pár akadályból álló pályát kell menned.

Ha konkrét programot kérnek akkor általában valamelyik E kell, ami szintén nem nagy cucc. A programokat itt eléred a baloldali menüben: [link]



[link] Itt azt írja alapfeltétel a gyógypedagógus vagy gyógytornász képesítés.

[link]

Írj nekik egy mailt ha komolyan érdekel.

2012. jan. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszod mindjárt meg is nézem.
2012. jan. 23. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!