Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez milyen zabla?

Ez milyen zabla?

Figyelt kérdés

állítólag már 210 éves. Egy öreg bácsitól kaptam. Még sosem láttam ilyet.


[link]


olyan, mint a képen jobb oldalt az első, csak annyiban különbözik, hogy a két karika helyett feszítő "pálca", a többi ugyanolyan ( ugyanúgy csatlakozik hozzá az a lánc aminek a végén pálcás zabla van-vagy mi)



2012. jan. 24. 04:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudoma hivatalos nevét, de az alsó ajka alatt a két pálca összeakasztása feszesen tartotta a zablát a szájban, nem tudott vele játszani, a fogára venni, de mégsem volt annyira "durva" mint a klasszikus feszítőzabla.
2012. jan. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szóval akkor az a pálcás lánc egyfajta állandó láncnak felelt meg?
2012. jan. 24. 06:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Láttam már egy ilyet, leginkább a fogatlovak "használják", vagy hogy mondjam ezt. A nevét nem tudom, valami pálcás feszítő lehet...
2012. jan. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a jobb elsőt egy kötőfékbe csatolható fogatos zablának nézem.
2012. jan. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az egy fogatos zabla, amit kötőfékre rakhatsz. A jobb oldalon kötőfékre tehető zablák vannak. Betyár kantáron láttam ilyet. Van ahol lánc köti össze a zablát a kötőfékkel, van ahol szíj. Jó, mert pl túrán ha sokat állnak a lovasok, csak kiakasztják a zablát és a ló zavartalanul ehet.

[link]

Ez pl egy félfeszítő zabla ilyen láncos megoldással.

2012. jan. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező ezek nem álladzó láncok, feljebb már leírták.
2012. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mailerdeamon ***** válasza:
Bal oldaliak feszítők, jobb oldaliak kötőfékbe csatolhatók. Nektek olyan van, csak pálcás? Sok mindenre nem jó, mi csikóknak tettük fel régen.
2012. jan. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is kötőfékbe akasztható zablának nézem.
2012. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!