Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez lehetséges? ( lovaglás )

Ez lehetséges? ( lovaglás )

Figyelt kérdés
Szóval egyedül lovagolok, de még soha az életbeb nem tanított vágtázni és nem is vágtáztam. 1 És fél éve lovagolok. Még futószáron sem vágtáztam. Szóval legalább 10x beugrott vágtába, valamikor 1, valamikor 3 vagy 4 ütemre, valamikor meg összeszedett vágtába ugrott DE mégsem estem le! Szóval vágtázott a ló és én még nem is pattogtam. Nekem olyan volt, mint a könnyũügetés vagy a séta, ezt úgy értem, hogy nem pattogtam és tök kényelmes volt és tuti hogy ez vágta volt és nem csak megbotlott! Ennek a kérdésnek a lényege, hogylátja az edzõ, hogy nem pattogok, meg ilyenek, de azt mondja, hogy lehet egy hét múlva meg leesek vágtában, szóval csak fél év múlva tanulok vágtázni! De amúgy nem vagyok türelmetlen, mert kivárom, csak nem értem. Tudom, hogy ha az edzõ azt mondja, hogy nem vagyoj eléggé magabiztos, akkor nem vagyok! Rendes választ kérek szépen!
2012. jan. 24. 18:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én elég makacs vagyok és amikor még nem tanultam vágtázni, berúgtam a lovat vágtába, és azt hittem, hogy jól csinálom közben nem. Ezzel sokan így vannak, van aki előbb ráérez van aki nem, de az edző segíteni fog, de ha úgy érzed, hogy menne szólj neki. Nem mindenki egyformán érez rá a dolgokra.

Ha érdekel a különbség van videóm az első vágtáim egyikére, és a már jó vágtám is.

Én is azt hittem hogy jól csinálom, közben meg videón nézve tök durva volt. Ha érdekel feltöltöm a videókat.

2012. jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én helyből nem értem mi ez a vágta túlmisztifikálás manapság. Annyira azért nem nehéz az, pláne nem törvényszerű, hogy vágtában potyognak az emberek. Tehát ja, lehetséges.
2012. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű kedves utolsó, de azért nem mindegy hogy helytelenül tanulja meg, vagy sem. A lónak is kényelmesebb ha jól csinálja, és a kérdező is nagyobb biztonságban, és nagyobb önbizalommal ülhet a lovon.

Kedves utolsó tudsz lovagolni?

2012. jan. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
1,5 év az hosszú idő, annyi idő alatt biztos megtanultál olyan szinten ülni, hogy vágtázhass. De most nem értem. Egyedül lovagolsz, vagy oktatóval? Ha oktatóval, akor mondd meg neki, hogy lelépsz tőle, ha nem tanít vágtázni (vannak olyanok akik csak a pénzedre hajtanak, és rosszabbnak mondanak, mint amilyen vagy)lelépsz tőle.
2012. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Csak pártolni tudom az előző véleményét.
2012. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönön a válaszokat és továbbra is várom õket! Ja és Igen, kérném szépen a videókat Alexkutyus!
2012. jan. 24. 18:53
 7/18 anonim ***** válasza:

1,5 év tényleg hosszú idő, de ha hetente max pl. csak egyszer mész lovagolni akkor meg kevés.

Az oktatód nem biztos hogy rosszat akar Neked. Én is sokat vártam mire elkezdhettem a vágtát, azt hittem hogy már eléggé jól lovagolok ahhoz hogy végre azon is túlessek. De vártam és nem hiába. Most, közel 10 év lovazás után (melyben talán csak 3 évet nevezhetnék intenzív lovaglásnak) rájöttem hogy mennyi mindent nem tudtam annak idején és örülök hogy az oktatóm megkímélt jó pár eséstől, balesettől. Ne légy türelmetlen, nem késel le semmiről.

2012. jan. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy csak fél év múlva tanít meg vágtázni? Addig mit csináltok? Malmoztok?

Kérdezd meg tőle, hogy mi a hiba, ha rosszul ülsz akkor ülj visszafutószárra ülésjavításra, mellesleg futószáron kéne először találkoznod a vágtával még az egész lovaglás tanulás elején és nem szabadon, amikor valami miatt beugrik a ló.

Szóval kérd meg az edzőt és ha nem vállal, mondd neki, hogy elmész máshoz.

2012. jan. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hozzátenném "lovas pályafutásom" elején is vágtáztam, terepekre jártam, persze oktatónak nevezhető egyén nem volt mellettem és nem egyszer zuhantam a lóról terepen mert hiába vitt a ló a hátán vágta közben viszont nem tudtam kontrollálni és még csak megfogni sem ha el akart rohanni vagy csak egyszerűen irányt váltani.
2012. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Feltöltöm a videókat és belinkelem
2012. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!