Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ennek így van bármi értelme?

Ennek így van bármi értelme?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam megkapta tavaly nyár elején rég áhított lovát. Dús gazdagok de 180E-ért vettek lovat nem is lenne ezzel baj, de mégis van.. a lónak volt egy csomó rossz szokása. Kivitték egy tanyára 3hó-ra ahol átlovagolták meg táboroztak vele. Tök nyugodt a ló mindne múltkor én is ültem rajta. De a lényeg a ló bértartásban van (van tanyájuk meg kaja minden a lónak mert amúgy van 3 másik lovuk de azok h**k és használhatatlanok (szét rúgják a kocsit) ami ugye nem lenne baj, de a lány kb. havi 2-3 alkalommal megy ki a lóhoz és ennyi..de akkor is csak karámban. Az istálló lovaival meg jár ki terepre.

Na most van így bármi értelme a saját lónak? o.O

Amúgy még mielőtt kanám a " Nem kéne féltékenykedni" szöveget. Nem vagyok féltékeny van lovam csak annyi a különbség hogy én használom is. ;)


2012. jan. 17. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát értelme az nincs, de sok a pénzes hülye, ezt már megszokhattuk. :)
2012. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hülye, gazdag, nem is szereti a lovát. Amúgy nem sértésből, és ne vedd magadra, de ez ugye nem egy olyan kamukérdés, ami pár kédéseel ezelőtt megjelent?
2012. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van. Szerinted, aki dúsgazdag létére akkora zsugori, hogy olcsó lovat vesz, az megtart egy olyan lovat, amihez semmi érdeke nem fűződik? Nyilván nem. tehát igen, nekik van értelme, azmeg, hogy ez mi, tűlük kérdezd. Mindenesetre egy lovat kocsizáson és lovaglson kívül rengeteg célból lehet még tartani, függetlenül attól, hogy te csak erre használnád.
2012. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem ez tök komoly kérdés..

A ló o-s sütésű úgyhogy nem nagyon tudja mire..

2012. jan. 18. 13:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Együtt éreztem veled, amíg el nem olvastam az utolsó válaszod... Hát drágám, elárulom, a nullás ló is lehet jó, max nem versenyez és nem fedez vele... ÉS? Attól még szeretheti, nem tudhatod, mi van a fejében... Nálunk is vannak olyanok, akik alig nyúlnak a lovukhoz, én csak a lovat sajnálom, az emberrel meg nem foglalkozom, ennyi. Tanácsolom ezt neked is, na meg azt is, hogy ne fikázd a nullás sütésű lovakat, mert nagyon nem hangzik jól, és csak te fogsz nagyképűbbnek tűnni tőle..:)
2012. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem fikáztam őket. ;)

Nekem sütés nélküli (igaz chipplet)sodrottam van.

De azon kívül hogy lovagolná vagy fogatozná (ebbe tartozik a versenyzés is!) a o-s sütésű lovat nem nagyon érdemes tenyészteni se..

2012. jan. 18. 17:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű a válasz nem ért a lovakhoz. Ha értene és tudná hogy hogy kell vele foglalkozni akkor megtenné. Láttszik hogy ő csak lovacskázni akar és nem pedig foglalkozni a lóval. Meg szerintem nem is szereti. Ezeket az embereket imádom XD amelyiknek va rá pénze hogy lovat vegyen magának, közben még legelni sem vinné elegyszer sem ,esetleg kijár hozzá 1 hónapban 1x felül rá jól meghajtja aztán beb*ssza a boxba úgy ahogy van izzadtan hogy hadd fázzon meg (pl. télen) :@

Láttam olyat hogy a gyerek csak lépésben tudott "lovagolni" semmi mást és vettek neki 600.000Ft-ért egy lovat csak arra hogy felüljön és sétáljon vele egy karámban órákon át :@

Bezzeg az olyanoknak, mint én nem telik lóra, holott 1000x jobban megbecsülném: szeretném, foglalkoznék vele, tudok lovagolni és még értek is hozzá hogy mit kell neki adni enni, mennyit,és milyen igényei vannak egy lónak...stb. és csodák csodájára még a boxot is kitakarítanám neki amit manapság egy nagy úri lovas sem tesz meg mert túl piszkos munka az az ő elit pofájuknak ! :@

2012. febr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
előző válaszolóval értek egyet! ez csak egy hirtelen felindulása volt amíg megnem kapta, most hogy megvan meg már sza*ik rá. nekem sem tellik lóra pedig én tudok lovagolni nagyon szeretem őket tudom mi kell nekik és nem nagyon van olyan hogy undorító. pl: istállót takarítani. egy lovat gondozni kell nem csak megvenni...
2012. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én is ismerek olyan lovast aki heti egyszer kijár a lovához fizeti minden költségét

szerintem nem éri meg .tudom hogy nem azért tartunk lovat hogy megérje nekünk ,de most heti egyszeri lovaglásra én nem vennék lovat

2014. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!