Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell lefele lovagolni?

Hogy kell lefele lovagolni?

Figyelt kérdés
Azt a tanácsot kaptam, hogy lovagoljam lefelé a lovat. Meg tudjátok mondani, hogy gyakorlatban ez hogy is működik? Mit kell csinálnom?

2012. jan. 22. 19:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Hogyhogy lefelé? kitudnád fejteni?
2012. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Lefele.


Hát elvileg úgy kéne csinálnom, hogy a feje lent legyen, minél közelebb a földhöz. Úgy, ahogy a western lovak vannak lovagolva, lelógó fejjel.

Szóval mindig csak lovagoljam lefelé. Ezt mondták.


Mert a fejét be tudom venni, meg azt nagyon jól megcsinálja, de rosszul van izmolva a nyaka, ezért most nem azt kéne csinálnunk, hanem lefele lovagolni.

2012. jan. 22. 20:13
 3/33 anonim ***** válasza:
Hát akkor úgy hogy hpsszú száron, leengeded a nyakát jelzésekkel, csizmával irányítod, könnyű az (első voltam):))
2012. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Hát ezzel sokat segítettél...

A hosszú szár logikus. A kérdésem az, hogy ezt hogy érjem el? Milyen jelzések kellenek, hogy leengedje a nyakát? Szoktam vele konkrétan szár nélkül is lovagolni, nem hajtja le a fejét, nem engedi le igazán.

Úgyhogy szerintem nem ugyan arról beszélünk.

2012. jan. 22. 20:50
 5/33 anonim ***** válasza:

Western lovas vagy?

Hogy érted hogy elfele, mert nekem még a kommentedből se jött le, mi is akar ez lenni.

Én először azt hittem hogy lejtőn lefele, de úgy látom nem!

2012. jan. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Lovagolj vele köríven, kisebbítést, nagyobbítást, átmenetet. Nem kell odadobni neki a szárakat, csak tartsd meg és ha enged, engedj te is. Előbb-utóbb leteszi a fejét, akkor tartsd ki a szárakat, de a csizmád közben legyen aktív, ez nagyon fontos. Idővel rá fogsz érezni, hogy milyen érzés, amikor szépen elengedi magát és feladja a hátát, a segítségeken áll.
2012. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Szóval a lovamnak a nyaka nem jó helyen izmolt és nagyon magasan tartja a fejét, viszont a szája meg valami örült módon érzékeny.

Nem tudom, hogy mondjam el, a lényeg az lenne, hogy a nyaka lefelé legyen, minél közelebb a földhöz az orra ily módon, azt mondták az sem baj, ha nagyon mélyen van.

Igen, mint a westernben, de Ő nem western ló, hanem egy félig meddig belovagolt ügető, nem is szeretnék vele cowboyozni.

Az nem segít, hogy hosszú a szár, mert magától fejét nem adja le, akkor sem ha hozzá hajtom, és azt így nem is nagyon lehet.

Szóval azt tudom, hogy tartom a szárat, lejjebb adja, lovacskázunk, megint kicsit rövidebbet fogok, lejjebb adja, de hogy érjem el, hogy a nyaka lefelé legyen.

És nem magától nem lazul annyira el, sajnos...

Értitek már?

2012. jan. 23. 15:42
 8/33 anonim ***** válasza:
első vok...hát jólvan, nemtudtam h a te lovad ilyen egy normális ló, hosszú száron automatikusan lehajtja a fejét. De kérdezt meg attól aki ezt tanácsolta, ő biztos tudja. vagy támaszkodj a nyakára amig nem engedi le.
2012. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Támaszkodtatni akarod?
2012. jan. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
[link] Ezt akarod elérni vagy ezt: [link] ?
2012. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!