Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van kikötve a ló kikötös...

Miért van kikötve a ló kikötöszárral?

Figyelt kérdés
Ez a fejrángatást akadályozza meg? Szóval lovagolok és ki van kötve a ló kikötõszárral. Még meddig kell így lovagolnom? Csak azeért kérdezem, mert van olyan ló, aki 12 éves kb és kikötõszárral van kikötve, de egy 4 éves ló, aki csípked meg rángatja a fejét, ô nem! Neg néha-néha ketten-hárman is lovagolunk osztályban és akkor meg nincs kikötve a ló.. Ja meg próbálom gyorsaságra ösztönözni a lovat, de nagyon nem megy! Valamelyiknek érzékenyebb az oldala, valamelyiknek meh tiszta kemély..
2012. jan. 24. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Túl sok a kivetnivaló az írásodban, hogy normális választ írjak. Pl. nem rugdosni kell a lovat ahhoz, hogy elinduljon. Mindegy, talán nálam türelmesebbek is olvasni fogják ezt a kérdést.
2012. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mailerdeamon ***** válasza:

A kikötőszárat azért használják a kezdők alatt menő lovakon, hogy könnyebben találjon támaszkodást. Amíg a lovas nem elég gyakorlott ez segítséget, biztos pontot jelent a lónak, ugyan úgy, mint futószárazásnál.


Alapvetően minden lóra jellemző, hogy az egyik oldalra könnyebben fordítható, mint a másikra. Olyan ez, mint az embereknél a jobb- és balkezesség. Szakszerű lovaglással lehet kiegyensúlyozni.

2012. jan. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elsõnek írtam... És amúgy köszönöm a 2. -nak!
2012. jan. 24. 21:11
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Első vagyok és itt írtad.

"Ja meg próbálom gyorsaságra ösztönözni a lovat, de nagyon nem megy! Valamelyiknek érzékenyebb az oldala, valamelyiknek meh tiszta kemély.."

És igen, azon járt az agyam, hogy megpróbáltam értelmezni az írásodat mert elég sok hiba van benne.

2012. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért van lekötve, hogy könnyebben tudjon a kezdő lovas alatt támaszkodni.

Az, hogy az egyiknek kemény az oldala, a másiknak nem, függ pár dologtól. Pl a szétlovagolt iskolalovaknak általában keményebb az oldala, mert sokszor himbálózik a kezdő lovas lába és a ló az állandó böködéstől kicsit betompul, mert megszokja.

2012. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem a fejrángatás miatt van kiköve. Addig kell kikötővel lovagolnod, amíg elég biztos nem lesz a kezed. Amgy hogy próbálod meg gyorsaságra ösztönözni? Nem a kikötőtől lassú, az nem akadályozza a mozgásban, elazítja, ellazult lovat pedig könnyebb lovagolni, jobban veszi a segítségeidet, jelzéseidet.
2012. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy helyesírási hibák vannak benne nem kell eldobni a hajat. Amúgy meg hogy azt írtam, hogy "Próbálom gyorsaságra ösztönözni a lovat" abból honnan jött le, hogy rugdosom a lovat??????? Szép finoman szoktam nekinyomni a lábszáramat, és amúgy a lábszárral nem tudom megrúgni a lovat!!
2012. jan. 25. 13:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem onnan jött le neki az, hogy rugdosod, hogy írtad: "Valamelyiknek érzékenyebb az oldala, valamelyiknek meh tiszta kemély..". Innen gondolhatják az az emberek, hogy rugdosod a lovat...
2012. jan. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amúgy simán lehet lábszárral rúgni. A rúgás nem feltétlen azt takarja, hogy sarokkal vagy lábfejjel rúgod, jelentheti azt is, hogy pl.: térddel vagy sípcsonttal belerúgsz...

Bocsi az OFF-ért. :)

2012. jan. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az oldalával kell "ösztönözni" NYOMÁSSAL kedves első, nem feltétlenül rugdossa.... Én is az oldalánál gyorsítom, de nem rugdosom. Ezt miből vetted ki hogy rugdossa???
2012. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!