Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tapasztalt lovasok! Kikötőszár...

Tapasztalt lovasok! Kikötőszárral jobban menne?

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves pacim, aki nem igazán van futószárhoz szoktatva és szinte lehetetlen vele úgy dolgozni. Össze vissza rángatja a fejét, rohan, nem szabályos körben megy. Én már mindent megpróbáltam. Esetleg kikötőszárral érhetnék el némi jó irányú változást?

Légyszi segítsetek! Bármilyen tippet szívesen veszek! :)


2011. márc. 3. 21:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzátenni, hogy egy arab telivérről van szó.
2011. márc. 3. 21:37
 2/7 anonim válasza:

körkarámban engedd el, állj középre és hagyd menni! 2 dologra figyelj oda: ne vegye kisebbre a kört, és menjen előre (eleinte idegből fog menni, de adj neki időt, h megszokja a dolgot, és rájöjjön, hogy miről is szól az egész) aztán tedd fel a futószárat, és úgy is dolgoztasd, aztán csatold fel a kikötőszárat, de csak lazára, ahogy enged, úgy lehet fokozatosan rövidíteni rajtuk. Mivel hobbilóról van szó, nyugodtan hagyhatod a külső oldali kikötőt egy lyukkal hosszabbra, könnyebben fog támaszkodni. Számíts arra, hogy ez egy hosszadalmas folyamat lesz (nem ismerem az előéletét), mindent fokozatosan, lépésről lépésre, és sok türelemmel!

remélem segítettem, ha van még kérdésed szívesen válaszolok

egy lótenyésztő

2011. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Futószáras munka esetében mindenféleképpen kikötőszárat használunk. Ezzel adsz egy keretet a lónak, ráadásul elősegíti a támaszkodást.

Ha kikötő nélkül futózol, az olyan mintha csak lemozgatnád a lovat.

Kérdés az, hogy mit akarsz...

2011. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először meg kellene tanítanod futószáron normálisan menni. Körkarám sokat segítene, megadja a körívet, és nem kacsázik ide-oda.

A kikötőszárat inkább a keretadás szempontjából, a lazaság elérése miatt alkalmazzuk. Hogy ne kapkodja a fejét, én veiroterrel kötném ki. Megjegyzem, ahhoz tapasztalt lovas segítségét kérd, mert ha rosszul teszed fel, vagy túlságosan meghúzod, tönkreteheted vele a lovat.

Lovas alatt gógot, martingált tehetsz rá, de az száz százalék, hogy egy arab telivér a büdös életben nem fog neked nyugodtan ügetgetni, ha tele van. A fejrángatás és a többi idegesítő dolog amiatt van, hogy ingerült, feszült, és egy telivér egész addig feszült, amíg tele van a segge.

2011. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

az tény, hogy a telivérek között nagyobb arányban fordulnak elő a nehezebben kezelhető "agyasabb" egyedek, annyi a trükkje az egésznek, hogy le kell foglalni az agyukat. (átmenetek a kül. jármódokban, gyakori kézváltások, folyamatos kommunikáció-->hang+száron keresztül, bár ez nem jelenti azt, h rángatod a fejét, mert épp begörcsölt a kezed, csak a folyamatos kontaktus meglegyen)

csak arra szerettem volna kilyukadni, hogy nem minden telivér agyas, csak nagyobb valószínűséggel találsz közöttük ilyen állatot.

azt is hozzáteszem, hogy ezek a megnyilvánulások főképp tanult viselkedési formák, helyes bánásmóddal ki sem alakulnak!

2011. márc. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
a legjobb az lenne,ha felkeresnél egy szakértőt és elmondanád neki..mert valószínűleg a futószárral kapcsolatba van valami rossz emléke ami rögzült és azóta fél..de ha szépen lassan és nyugodtan szoktatod hozzá akkor nem fog félni...például ha odaviszed a futószárat és adsz neki egy répát miután ráraktad a kantárra vagy a kötőfékre..:)
2011. márc. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
először is ne a lóban keresd a hibát, hanem magadban. Valószínüleg nem jól futószárazol. Neked mint futószárazónak kell irányítani, lassítani, helyes íven tartani a lovat. Ha nem tudod, hogyan kell kérj segítséget hozzáértőtől. A futószárazás nem abból áll, hogy tartom a szárat meg ostorral hajtom a lovat. Ha angol stílusban lovagolod, akkor használj kikötőszárat. Ahhoz is kérj segítséget, mert nem mindegy milyen rövidre állítod.
2011. márc. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!