Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ultetek mar friz lovaonn? Ha...

Ultetek mar friz lovaonn? Ha igen milyen tapasztalatotok van vele kapcsolatban? Engedelmesek dinamikus mozgasuak? Konnyen kezelhetoek? Nagyobakat lepnem vagtaban mint mas fajta lovak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Még nem ültem rajta, egyszer ülehettem volna, de elszalasztottam az alkalmat:/ Amúgy azt írják róla, hogy hidegvérű, és a hidegvérűeknek kényelmes hátuk van:) Videókból szép mozgásuk van, szerintem szépek is. És mivel nem kis lóról van szó, azért valószínű a lépte is nagyobb.
2012. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ültem már, de nagyon keveset. Vágtánál rendesen tolni kell derékkal, hogy ne pattogjon az ember :)

Hova mész (melyik város,/falu)?

2012. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
romaniaban nagyvarad mellett ineu-ba a King's Land-be
2012. jan. 26. 15:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen a nagy mozgása miatt sokan nem szeretik mert nagyon nehéz kiülni, és ezt meg kell szokni, nem lehetetlen de mint mondták, rendesen tolni kell csípővel. Én egy elég hisztis Fríze ültem, nagyon határozottan kellett lovagolni.
2012. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szerintem a Fríz lóra LOVAS kell. Nem úgy, hogy ki találja egy csajszika hogy 3 éve lovagol és akkor ő most vesz egy Fríz lovat. Szerintem elég temperamentumosak, és LOVAS kell rá. Ha értitek át vitt értelembe!
2012. jan. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lova válogatja, hogy milyen maga a ló. Részemről semmi bajom nem volt azzal a két frízzel, amit lovagoltam. Köztük az egyik egy mén volt. Sajnos nem az enyémek, hanem egy olyan emberé, aki a lovait státuszszimbólumnak tekinti, és a szó szoros értelmében nem ért a lovakhoz.
2012. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem fajta válogatja hanem egyede. Minden ló más természetű.. .
2012. jan. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is egy ismerősnek segítettem a két csikóját betörni.Egy mént és egy kancát.

Tapasztalatom szerint nagyon inteligens,tanulékony és erős,viszont nem túl kitartó.

De a mozgása és a temperamentumossága egyénenként változó.

Náluk pl.a mén akkora volt mint egy hegy és hatalmasakat lépett minden jármódban,ehez társult még hogy csödörös volt és ha olyanja volt bakolt is rendesen,nem gyöztünk fönnmaradni:)Meg ha megilyedt keresztülgázolt mindenen.

a kanca meg pont az elenkezője, ineligens kényelmes,nyugodt.

2012. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én egyszer kipróbáltam, mert hát gyönyörű ló és nagyon belészerettem. először kb. 3x kellett a felszállást mert eléggé nagy termetű volt. mondjuk pont egy makacsabb pacit fogtam ki, futószáron ültem és rám nem is hallgatott hanem a gazdájára, szóval hiába mondtam h üget, csak akkor csinálta ha a gazdája az ostorral legyintett. de amúgy nekem nagyon kényelmes volt. vágtát nem próbáltam mert azt amúgyis csak most tanulom, és mondta a gazdája hogy még ő is néha pattog pedig 13 éve lovagol, szóval.. mindenesetre nekem tetszett :)
2012. jan. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!