Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek az ilyenekről?

Mi a véleményetek az ilyenekről?

2012. jan. 27. 15:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
nekem nagyon bejon a Spanyol LOvasiskola!amikor becsben jartam elmentem az egyik bemutatojukra es fantasztikusak voltak
2012. jan. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%

rossz nézni. szerintem állatkinzás...

én sima lovas gálán voltam, volt egy két jo amin az állatok sem szenvedtek de volt pl egy mikor 8!!! férfi ugrott fel egy igáslo hátára vágta közben. szerencsétlen lonak velük kellett tovább vágtáznia és igencsak rogyadoztak a lábai.

és ez csak az egyik volt a sok közül. mindenki ujjong és tapsol csak azt nem látják mennyire szenvednek...

2012. jan. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nem igazán ismerem a Bécsi Spanyol Lovasiskolát, így hiba lenne súlyos vádakba és előítéletekbe bocsájtkozni, de biztosan nem a legbarátságosabb módszerekkel idomítják ezeket a lovakat.
2012. jan. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Mailerdeamon ***** válasza:

A magasiskolának semmi köze a cirkuszi idétlenkedéshez, ezeket a feladatokat csak a legmagasabb szinten képzett lovak és lovasok képesek helyesen végrehajtani, ennél már nincs feljebb, ez a csúcs.


Azonban figyelembe kell venni, hogy ez egy idegen környezetben végrehajtott bemutató csupán, azért is ilyen feszültek a lovak. Zavarja őket a zene, a sok ember, a taps, stb.

2012. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Hát megoszlanak a válaszok..

Spanyol lovasiskoláról is láttam már képet ahol a lónak vérzett a szája, a ló szár mögött volt stb.

de olyat is hogy a szabad idomító verte a lovat. :/

A válaszokat várom. :)

2012. jan. 27. 16:21
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
nyilván vannak idioták és van aki szakszerüen csinálja.de én akkor sem vagyok a természetellenesség hive.
2012. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Mailerdeamon ***** válasza:
Olyat, hogy vérzik a ló szája, rollkurben van, vagy csúnyán verik akár egy póniversenyen is látni. Ezek nem szakágfüggő dolgok, bárhol előfordulnak a hobbilovastól kezdve a naturálon át a fogathajtásban, galoppon, akárhol. Ebben a videóban viszont nagyon szépen kivitelezett gyakorlatokat látunk, a lovak finom jelzésekre dolgoznak még ilyen nehéz körülmények között is.
2012. jan. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Mailerdeamon ***** válasza:
52%

A lónak már az sem természetes, hogy boxban tartjuk és ráülünk, ennyi erővel aki szereti a lovakat úgy jár el a legjobban, ha kicsapja a legelőre és soha nem ül rá.

Persze mi lovasok vagyunk és lovagolni akarunk és különféle dolgokra akarjuk használni a lovakat. Mindegyik ugyan olyan természetellenes számukra attól függetlenül, hogy csomózott kötőfék van rajtuk a körkarámban vagy nagykantár a díjnégyszögben.

2012. jan. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A magasiskola a lovaglás csúcsa. Az Epona lovasai, akit én ismerek, mind szeretik és tisztelik a lovakat! Ahogy azt mondták, ezek nem cirkuszi mutatványok, hanem komoly edzés, és kiképzés eredményei. Nem azok a mezei trükkök, amiket minden mondvacsinált lovas is megtud tanítani a lovának minden előzetes szaktudás és gimnasztikázás, kiképzés nélkül. A lovaik fantasztikusak, igazi nemes, tisztavérű andalúz, és lusitano lovak.
2012. jan. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép :)
2012. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!