Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet tenni, ha a ló...

Mit lehet tenni, ha a ló kapkodja a fejét lovaglás közben és ne "kocogjon"?

Figyelt kérdés

Eddig teljesen laza száron lovagolták és a ló felkapkodja a fejét. Egy idő után nagyon idegesítővé tud válni. Én még nem ültem rajta,csak mellette mentem és aki lovagolta, egy idő után elege lett belőle.

A másik pedig, hogy lépés helyett kicsi léptekkel üget, mintha kocogna, de ugyan úgy 2 ütemű, mint az ügetés.


2012. febr. 3. 18:01
 1/7 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Azért csinálja mert kínozzátok az érzékeny száját és nincs előrelovagolva egyáltalán. Normális szárfogással, nagyon stabil kézzel és határozott előrelovaglással el fogja hagyni.


Nézzétek meg a zablát is: jó-e a szájába, nem-e túl széles vagy keskeny, nincs-e rajta él.


Ezenkívül a fogát is érdemes megnézetni.

2012. febr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
ha nem tartod helyesen a lábad akkor a ló nem tudja mit csináljon mert vannak úgymond érzékei a hasa felöli részen,és ha nem szorítod a hasához (nem lesz semmi baja a lónak) akkor a ló önkénytelenül de azt hiszi hogy te most ügetni akarsz, a feje is ezt mondja,
2012. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fejkapkodás egyértelműen a lovas hibája, nagyon durva a kéz! A ló ha szeretne is egy könnyű támaszkodást, nem találja meg. Kellene rá egy tapasztalt, jó kezű lovas, aki a segítségek összehangolt alkalmazásával azt is megmutatná a pacinak, hogyan kellene lépnie. Így első olvasatra vagy nagyon rosszul nyúltak ehhez a lóhoz eleve, vagy ha jól is ment a belovaglása, azóta túl sok negatívot kapott szegény.
2012. febr. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fejkapkodás: én is ilyen lovat lovagolok rajtam kívül még 2 ember lovagolja és egyedül nekem nem kapkodja a fejét. Kicsit lazább száron lovagoljátok, ha ugyanúgy rángatja akkor fogjátok rövidre, nem tudom mennyire rohanós (temperamentumos ) a ló, de ha az akkor visza kell fogni. Nálunk az volt a baj hogy aki laza száron lovagolta annak úgy rángatta hogy fejbe verte a lovast, én visszafogtam és nem gatya száron lovagoltam, de azért nem téptem szét a száját! csak érzéssel... nekem gyönyörűen ment :/

Kocog: akkor viszont az hogy nem hagyjátok a saját tempójában lépni, vagy utol akarja érni az előtte haladó lovat, a lábatokat ilyenkor ne használjátok csak a szárral játszatok, (adjatok neki ilyenkor szárat !! ) Amúgy az egész azon múlik hogy mennyire tapasztal az aki lovagolja :)

Egy tapasztalt lovas tudja hogy mit kell ilyenkor tenni.. egy görcsös , merev lovas nem tudja megfelelően kezelni az effajta lovat!!!

2012. febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami...ha léptek adjatok neki full szárat! Had nyújtsa már ki a nyakát szegényke...ne csak húzzátok-vonjátok, pláne ha előtte laza száron lovagolták, akkor viszont egyértelmű hogy az a baja, hogy túl feszes száron van!!!
2012. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Még nem ült a lovon olyan lovas 1. aki egyáltalán tud lovagolni

2. aki rendesen fogta volna a szárat. A tulaj azt vallja, hogy a ló olyan tempóban és arra menjen, amerre akar. (magyarul oda van dobva neki a szár) Többször ledobta már a tulajt, de szerinte csak jó kedve van a lónak.

2012. febr. 4. 19:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem csoda hogy fura neki ha nem úgy van valami ahogy ő akarja :)

Westernbe lovagolja vagy mi? XD

Amúgy olyan lóról még nem hallottam amelyik arra mehet amerre akar, akkor minek a lovas a hátára ? :D

2012. febr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!