Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy ló otthoni...

Mennyibe kerül egy ló otthoni tartása havonta?

Figyelt kérdés
Zab, széna, szalma,omolóne (vitaminok), állatorvos, villanypásztor használata(áramfogyasztás), víz fogyasztás. Féreghajtót milyen gyakran kell neki adni és az mennyibe kerül, kiszállási díjjal együtt kb. ?
2012. febr. 2. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. febr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A helyszíntől függ nekünk kb. 30E/hó

De egy csomó ilyen kérdés van már amit igazán átolvashatnál. ;)

2012. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló már belinkelte a költségeket. Annyit mondanák még, hogy ha megtudjátok termelni az abrakot, és otthon tartsátok a lovat, és a talaj is megfelelő, akkor nem kell patkolni, és azért olcsóbban is kilehet jönni. Mi saját magunk körmöljük a lovakat. A családunk barátja egy kovács, aki megmutatta mit hogyan kell. Ha patkoltatunk, akkor azt ingyen csinálja, mi meg másban vagyunk segítségére. Szóval mi így oldottuk meg.
2012. febr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

szia


ez eléggé sok mindentől függ, pl hogy hol laksz, van e istáló vagy építeni kell, van hely legelésre, tudsz takarmányt termelni vagy venni kell.

én most vágok bele az otthoni tartásba, mert a bértartás költségét le szeretném faragni, és azok a barátaim akik otthon tartják nekik jóval olcsóbb mint nekem.

lényeg hogy nekünk van alkalmas hely ahol boxot szeretnénk kialakítani, egy falat és ajtót kell csinálni. A falat bontott téglából építjük, az ajtóhoz veszünk anyagot, apukám megcsinálja.

A hely ahol legelőt szeretnék még nem áll készen, ugyanis előtte gabonát termeltek benne, bérbe adtuk. Most viszont legelőt kell rajta kialakítani, amivel kicsit lekéstem mert szeptember körül kellett volna elvetni a kaszáló fűmag keveréket, de hát majd március körül lesz ha elmennek a fagyok, de igy a nyár egy részébe több szénára lesz szükségünk. ez a keverék a mi területünkre kb 30 ezer forint lesz, plusz a vetés de talán ezt baráti áron meg lehet oldani.

legelőt ugye körbe kell karámozni, mivel elég nagy a terület, ezért elég sok oszlop kell. kb 500db oszlop kell és villanypásztorhoz drót meg maga a villanypásztor, akkumulátor. a faanyagot megpróbálom erdész ismerőseimmel megoldani, lehetőleg ingyen vagy jelképes összegért. a villanypásztor maga 10 000ft körül van, vezetőnek meg lehet használni 0,8-1 mm-es horganyzott drótot, ez olcsóbb mint a többi megoldás.

a széna, zab ezeket pedig nyáron venném meg egyszerre vagy két részletbe.

szénából vennék kiskocka bálákat, mert ezeknek a tárolását jobban meg tudom oldani. ez felénk 350ft/db. 300db szerintem kelleni fog, de mivel még nem volt otthon lovam ezért csak tippelek. és vennék még 3 nagykocka bálát is legalább hogy tudjon mit enni nyáron mert a legelő csak aug körül lesz jó. ez 5000/db.

a zabot ingyen meg tudom oldani szerencsére, egy két karton sörömbe kerül :)

a vízet pedig kútból oldjuk meg.

amit még vennem kell majd az tritikálé, kukorica, korpa, répa, alma.

a barátnőim akik otthon tartják a lovukat azt mondták hogy kb 10 000forintból megvan havonta, de ez lehet nyáron olcsóbb, télen drágább.

ezek mellé jön a kovács, hozzánk edddig is 2 havonta jött, ezután is úgy fog, az kb 8-10ezer.

az állatorvos egy évbe kétszer olt, az 12 000, ebbe benne van a féregtelenítás is már. és emellé még kétszer jön féregteleníteni, ennek a pontos árát nem tudom.

kiszállást nem szokott kérni.

az áramot nem tudom, de én olyan havi 3000re gondolok, de majd kiderül.

lényeg hogyha otthon tartod az olcsóbb, de melósabb, viszont sokkal hálásabb.

azzal is számolj hogy a lovak társas lényeg és kell mellé társ. én egy pónik szeretnék venni, de van aki kecskét, birkát tart mellette.

lényegében az első időszak a nehéz amikor mindent meg kell venned, ki kell alakítanod neki a helyet, kell keresned jó gabona és szénaforrást. a következő évben már rutinos leszel, és nem lesz akkora sem a költséged, hiszen újra nem kell helyet csinálnod, stb.

sok sikert hozzá!

2012. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. febr. 3. 13:39
 6/6 anonim válasza:
Rideg, vagy félrideg tartás javasolt - persze ha van elég hely. Mindenféle egyéb boxos, állásos, istállós, és bármilyen bezárt tartásforma kifejezetten káros a lovaknak. Egyrészt, mert sokkal kevesebbet mozog, mint amire igénye lenne, másrészt pedig el van zárva a társaitól. (A trágya bűzét pedig, amibe szegény kénytelen belefekdüni, sosem vakarod le róla...) Szerintem ez is csökkenti a költségeket, nem kicsit.
2012. febr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!