Kezdőoldal » Állatok » Lovak » MIt csináljak, hogy ne unatkoz...

MIt csináljak, hogy ne unatkozzon az állásába? Szerintetek ez jó jel?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt esett a hó, de kimentem a lovamhoz, kicsit kivittem a hóba, hogy megnézze mit az, utána kb 1 órán át vele voltam, és vakargattam, meg zenéz hallgattunk, beszélgetem vele, meg masszíroztam. Ma mentünk terepre, és amikor kivezetem megbökött az orrával. Ilyet még sose csinált. Szerintetek tetszett neki, hogy vele voltam, és azért bökött meg? Amúgy nem nagyon szokta kifejezni a szeretetét, így ilyen "jelet" se kaptam még tőle soha. Szóval most nagyon fel vagyok dobva. Amúgy ha jobbra ballra lépked, és mozgatja a fejét, akkor az az unalom jele? Azzal mint tudnék kezdeni?
2012. febr. 5. 22:05
1 2
 1/11 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem lennék feldobva. Amit a lovad csinál úgy hívják, hogy szitálás. Igen, az unalom jele és nagyon komoly probléma mind fizikailag mind mentálisan.


Azt tudtad, hogy lovat tilos állásban tartani?

2012. febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Zenét hallgattatok? Beszélgettetek? Gyönyörű. Az hogy szitál konkrétan azt jelenti, hogy kezd megzakkanni attól, hogy állásba van kötve. Valami megoldást kell találnotok, mert állásban tényleg nem lehet lovat tartani. Vonjatok össze két állást és rakjátok ki a lovat egész nap karámba.
2012. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem a szitálástól vagyok feldobva. Azt kérdeztem, hogy azal mit tudnék kezdeni. Amúgynem kicsi állás, le tud feküdni benne, de nincs boxos tsrtásra lehetőség.
2012. febr. 5. 22:26
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor másik hely neki..?
2012. febr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mailerdeamon ***** válasza:
És mennyit van karámban?
2012. febr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mailerdeamon ***** válasza:

Először is legyen egész nap karámban. Az állásba csak este menjen és folyamatosan legyen előtte széna.


Lehet kapni ilyen unaloműzőt: [link]

Ennél biztos van olcsóbb is, de pl. szerintem ha szénahálóba felkötsz egy pöttyös labdát az is megteszi. Ha ráérez el tudja ütni vele az időt. Viszont az egész napos karámozást semmi nem helyettesíti.

2012. febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk állásban vannak a lovak, de semmi bajuk nincs. A nap nagy részében kinn vannak a legelőn, csak éjszakára vannak benn télen, nyáron pedig éjszakára is kinn vannak, csak akkor mennek be, ha nagy hőség van vagy nagy eső.


A lényeg az, hogy a nap nagy részét ló a szabadban töltse a társaival, és akkor nem fog szitálni illetve tegyél be valamit amit tud birizgálni, hogy ne unatkozzon míg benn van. Amúgy vannak lovak, melyek a karámban is szitálnak.

Hallottam olyanról, hogy a szitáló ló állásába a lóval szembe a falra függőleges csíkokat festettek és abbahagyta.

2012. febr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak ebédre mennek se, meg ha esik a hó. Nyáron csak ebéd, reggeli és vacsora. Szóval ridegbe van. Köszi a játékot, csak az a baj, hogy nincs szénaháló, hanem a földön van nekik a széna. Úgy is jó lenne? Amúgy tenem szoktál a lovaddal beszélgetni? :O Köszi a válaszokat:)
2012. febr. 6. 07:34
 9/11 anonim ***** válasza:
De, szerintem mindenki dumál a lovával, én is szoktam, biztos az a válaszoló is, de ezt nem szabad felfogni egész napos programnak a lóra nézve, hogy kimész hozzá beszélgetni... Ha meg kint van, akkor nem tudsz többet tenni. Egyébként a szénahálót arra értették, hogy abba teszel neki egy labdát, ez olcsóbb megoldás, mint a közel 10e forintos játék. Attól kaphatja a kaját földről, a szénahálóba meg tegyél egy nagy labdát, vagy ami belefér, és azzal játszana:)
2012. febr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mailerdeamon ***** válasza:

Igen úgy értettem, ahogy az előző írta. Veszel szénahálót vagy akármilyen hálót, belerakod a labdát és felakasztod a ló elé.


Persze én is beszélek hozzájuk de nem nagymonológot. :)


Legyenek minél többet karámban és állásban is folyamatosan szénázhassanak. Így nem kellene hogy szitáljon.

2012. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!