Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért tűnik el olyan sok ló...

Miért tűnik el olyan sok ló mostanában?

Figyelt kérdés

Tele van a facebook a "hirdetésekkel", hogy elloptak egy lovat, eltűnt egy ló, itt kell szólni, ha megvan, stb...


Mostanában csak úgy lopkodják a lovakat?


Ezek megkerülnek? Kik lopnak lovakat, és milyen célból? Mert szerintem normális ember hobby lovaglásra nem lopkod csak úgy más lovaiból...



Esetleg ezek kamu hirdetések? De nem hiszem, senki normális ember nem adná nevét egy ilyen idióta szórakozáshoz...


2012. febr. 6. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
talán egy lócsempész brigád?
2012. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nagy a valószínűsége, hogy fazékban végzik...
2012. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És akkor most ez az új, hogy ellopkodják a lovakat, aztán beadják vágóra?:S Jogosan félek, hogy esetleg az enyémet is elvihetik? :S
2012. febr. 6. 14:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Sokszor kisebbségiek (cigányok) lopnak lovat, aztán átsütik őket valami jobbra meg fiatalabbra (vagy idősebbre attól függ) aztán eladják őket, vagy rosszabb esetben betöltik kolbásznak és eladják kilónként 2000 Ftért.


Bár a jó kupecnek van szeme hozzá, ha lát értéket a lóban akkor inkább az első verzió a valószerű. Papírt bárhonnan tud szerezni hozzá, mert ugye ami lovat hivatalosan leadnak vágóba azzal megy az útlevél is, csak az utóbbit nem semmisítik meg, hanem vándorol lóról lóra.

Pl van Győrben egy 10 éves 4 lábkesely sárga herélted, azt ellopják, aztán 1-2 hónap múlva megjelenik az ország másik végében egy vásáron. Ha papír nélkül megy el akkor még jól is jártak, de ha nem akkor kikeres egy sárga herélthez tartozó útlevelet, átsütik a lovat a megfelelő korra azt már papír is van hozzá. Sokszor olyan ügyesek, ha nem nézed a fogát könnyen átverhetnek a ló korával.


Undorító dolognak tartom, akármilyen lóról is legyen szó. Ha az én lovam tűnne el így én is minden követ megmozgatnék, hogy előkerüljön. Sajnos az esetek többségében nem kerülnek elő....

2012. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is undorítónak találom... Azt is, mikor valaki magától adja vágóba a lovát, de ez még rosszabb talán, hogy akaratodon kívül viszik el...:S
2012. febr. 6. 15:07
 6/8 Platypus ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyi igaz abból amit írok, pár személyen átment, mire eljutott hozzám a történet. 6-7 éve volt kb. egy Pest környéki lovardában, ahová én is jártam korábban. A tulaj elment otthonról, közben meg beálltak valami idegenek egy lószállítóval és felpakolták az összes lovat, a bértartottakkal együtt. A szomszédok nem szóltak a rendőrségnek, mert olyan magabiztosan csinálták, mintha az egész rendben lett volna, és állítólag látták a tulaj exnejét is, akivel nem volt éppen baráti a viszony. Amikor utoljára hallottam felőlük, a rendőrség még semmit sem tudott produkálni. Aki nekem elmesélte, azt mondta, valószínűleg gyorsan eladták vágóhídra az összeset. Amikor visszanézem az ottani fotóimat, mindig elszomorodok, mert szerencsétlen lovak nem ezt érdemelték, akármi is lett a sorsuk.
2012. febr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát ez elég szomorú:S:S Csak tényleg, így mit lehet tenni? Elkerülhetetlen, hogy ne legyenek olyan időpontok, amikor senki nincs otthon... És ha pont olyan rendezvényre mennek, amiről mindenki tud, pl egy verseny, akkor mégis kit rendelnek haza..?!:S Minden esetre elég durva és ijesztő... És undorító, hogy valaki így próbál pénzhez jutni, hogy ellopja más valamijét, és eladja... Főleg egy állatot:S
2012. febr. 6. 17:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is undoritonak tartom..Szerencsére nem sokat hallok ilyenkeről..mert csak felidegesitem magam ezzekel..Viszont igen csunya dolog ha valaki saját amga oda adja de néha már nincs más választás ha nagyon szenved és télleg de télleg nem lehet vele semmit csinálni!:s
2012. ápr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!