Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kezdjem el? (fogatolás)

Hogyan kezdjem el? (fogatolás)

Figyelt kérdés
Az előző gazdiánál állítólag volt kocsiba, de hogyan próbáljam meg? Mivanha meg ijed és kiakarja tépni magát? Lovagolom a pacit! Meg aztis hallottam hogy úgy jó ha egy másik lóval eggyütt kezdem el! mi a véleményetek erről? Én nem tartom jó ötletnek! :S Előre is köszönöm az ÉRTELMES válaszokat!:)
2012. febr. 6. 20:34
 1/10 Mailerdeamon ***** válasza:

Ne fogd be rögtön mert nagyon balesetveszélyes, szétrúghatja a kocsit, a másik lovat, ráeshet, stb.


Először csak tedd rá a hámot és a kantárt a hajtószárral, állj mögé és így hajtsd. Rögtön fogod látni hogy csinálta-e már valaha. Hogy kicsit felidézd az emlékeit köthetsz utána gumit vagy raklapot is. Ha minden rendben megy befoghatod.

2012. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2012. febr. 6. 20:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom h amúgy mennyit tudsz a lóról? A szerszámról tudod h tűri? Ha nem akkor rakd föl rá először a kantárt, ha ezt biztosan tűri akkor a hámot és azt is nézd meg h tűri-e. Ha ezt tűri akkor köss az istrángra egy hosszú kötelet és húzasd magad vele. A kötél azért kell nehogy megrúgjon. Próbáld te irányítani hanggal hátulról a segítők csak passzívan vezessék. Ha ezek megvannak akkor egy tapasztalt ló mellé elvileg biztosan be lehet fogni. A csikókat is így szokták először befogni.
2012. febr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A saját lovam!:) De nem rég van nállam. A kantárt tűri mert lovagolom rendszeresen!
2012. febr. 6. 21:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerszámozd fel a lovat, majd fogj egy autógumit és kösd rá a hámfát, ezután az istráng mehet a hámfára. Először vezesd a kantárnál fogva, ha tűri, akkor hosszú száron dolgozhatsz vele földről, hogy a csúszka mögött mész. Mielőtt belekezdenél futószárazd le, ne istállógőzös lóval csináld.


Ha ezt frankón tűri, akkor kettesbe fogd be egy tapasztalt, megbízható fogatló mellé. Pár hétig szokjanak össze, aztán meg lehet próbálni egyesben is, először legyen egy segítő földről, majd ha megy, akkor bakról is hajthatod.


A közelben van egy lovi, ahol a kis tüzes shagya arabokat úgy kocsizták be, hogy egyenként egy nagy muraközi mellé akasztották őket. Lehet hülyén nézett ki, de nem tudták elvinni a másik lovat, aztán szépen betanultak.

2012. febr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A szemzős kantárt nem biztos h bírni fogja ha nincs hozzászokva.
2012. febr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rakd rá a hámot sétálj vele mikor rajta van. Ha már biztosan eltűri akkor hámfára az istrángokat arra meg v.mi súly (Én gördeszkáztam a ló mögött miközben húzott engem xD) Aztán egy nyugodt öreg ló mellé befogod és tádám. :)

Ja és ez nem egy hetes munka hanem 2 hónapos..vagy több. ;)

2012. febr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2012. febr. 7. 21:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Én javasolnám h futószáron engedd egy kicsit szabadabbra. Vannak olyan jól nevelt lovak amelyek eltűrnek mindent ha tudják h ott van valaki mellettük és akkor nyugodtan kell sétálniuk. De mihelyt nagyobb teret kapnak elkezdenek tombolni.
2012. febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én még az előttem szolókhoz annyit tennék hozzá,hogy mielőtt,nekiláttok próbálkozni,fárazd le.Lovagold le,vagy futószárazd le.Nekünk ez nagyon bevált a csikóknál,ha fáradtak kevésbbé törik a fejüket hülyeségeken.
2012. febr. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!