Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik nyerget választanád?...

Melyik nyerget választanád? (link lenn, hozzá értők válaszát várom

Figyelt kérdés

nincs saját lovam, de gyakorlaton vagyok és elég sokat lovagolok, az ottani nyergek pedig nem alegjobbak, így gondoltam beruházok egyre. Mint látjátok majd leginkább díjlovasnyergeket néztem(ez az irány érdekel, idomító munka)kivéve a kieffer univerzális nyereg, azt azért néztem mert használtam már egyszer kieffer nyerget és eléggé kényelmesnek találtam)


a méretezéssel is gondban vagyok, nem tudom mire értndő, hogy 17-18colos stb rám v a lóra? mert én 158 cm 53kg vagyok


1. [link] (ez teljesen felszerelt, alátéttel)


2. [link]


3. [link] (ez már 18as méretű)


4. [link]


5. [link]


2012. febr. 11. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ebay-en futó hirdetés, illetve a Kieffer tűnik így első blikkre jó választásnak, de igazság szerint látni kéne.

A szintetikus is lehet jó, a magam részéről kifejezetten szeretem a szintetikus nyergeket, iszonyú jól tapad bele a lovas, ki se lehet esni (na jó, ki lehet, de nagyon stabil ülést ad, ahogy tapad a lovaglónadrághoz) meg a karbantartása is baromi egyszerű.

A méretezés rád vonatkozik, a megadott méreteid alapján nem vagy egy hatalmas, neked elég a 17 simán.

Viszont azt mondom, érdemes lenne megnézned, sőt, kipróbálnod a nyergeket, mivel használtan veszed, ha rossz helyen ültet, megette a fene az egészet.

Én is vettem már használt nyerget többször, de mindig kipróbáltam előtte. A Stübimet egy hétig teszteltem, odaadta az eladó, hogy próbálgassam, tetszik-e. Szóval ha van lehetőséged kipróbálni, tedd meg, sokat számít.

2012. febr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mailerdeamon ***** válasza:
Én az 50.000-res Kieffert nézném meg közelebbről. A szintetikus lehet, hogy jól tapad se nekem ingyen sem kellene nem hogy ennyiért. Ezen az áron már jó állapotú, márkás nyerget lehet kapni, ahol látjuk. Az e-bay-esnek annyi a fix ára vagy csak az csak a kikiáltási ár? (nem nagyon tudok németül). Mivel érdemes lenne kipróbálni, lóra próbálni meg feltétlenül, így én a magyarországi hirdetések közül választanék egy használtat, amit szinte biztos hogy kölcsönad a hirdető, így nem érhet meglepetés hogy a megvásárolt nyereg mégsem jó a lóra, vagy nem ültet jól, kényelmetlen.
2012. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!